Virago 125 - problem z odpaleniem

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
VirtusLik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 2018, 15:39
Motocykl: XV Virago 125
Status: Offline

Virago 125 - problem z odpaleniem

Post autor: VirtusLik »

Witam,
mam ogromny problem ze swoim motocyklem. Po dluższym postoju niż 24h i próbie odpaleniu motocykla na ssaniu, słabo odpala i gaśnie. Zauważyłem, że po pobawieniu sie manetka i odpalaniu z dodawaniem gazu silnik odpala i normalnie dało się jeździć. Dodam, że po rozgrzaniu i rozjeżdzeniu odpala na dotyk. Teraz po dłuższym postoju około 2 tygodni nic to nie daje, nie mogę go odpalić. Akumulator naładowany, świece wymienione i iskra jest. Filtr powietrza suchy. Co może być przyczyną takiego zachowania? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago 125 - problem z odpaleniem

Post autor: vinny »

Jak jest ciepło to odpalam bez ssania , gaz na 1/3 i przycisk ,potrzymaj go na wyższych obrotach z 10 -15 sek i w drogę . Pierwsze 200 metrów jak muszę się zatrzymać to staram się otworzyć przepustnice tak na 1500 obrotów , żeby nie zgasła .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Virago 125 - problem z odpaleniem

Post autor: wąsaty7 »

W miejscu gdzie linka ssania łączy się z gaźnikiem jest króciec z 6-kąta na klucz 12. Odkręć go i zobacz jak wygląda sprężynka, tłoczek oraz gniazdo tłoczka. Często elementy te korodują powodując że ssanie się nie otwiera lub nie zamyka.
Wąsaty7
VirtusLik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 2018, 15:39
Motocykl: XV Virago 125
Status: Offline

Re: Virago 125 - problem z odpaleniem

Post autor: VirtusLik »

Ale ssanie działa po odpaleniu. Zawsze po dłuższym postoju odpala po dmuchnięciu w bak. Nie chce za każdym odpalaniem czuć benzynę w ustach.
Edit: Zauważyłem olej cieknący z cylindra... normalnie wylatuje po godzinnej jeździe z górnej części cylindra, co to może być?
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Virago 125 - problem z odpaleniem

Post autor: Wesoly »

535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
ODPOWIEDZ