Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Długo był spokój i Lalce puściły "zwieracze" hehe!!! :mrgreen:

Panowie do rzeczy: ostatnio zauwazyłem podciek oleju z lewej strony silnika (virago 750), który jak zdiagnozowałem pojawił się w okolicy jakichś kabli elektrycznych wychodzących właśnie z górnej (tylnej) części silnika (alternatora?) po jego lewej stronie. Jest to okolica wejścia linki od sprzęgła jakkolwiek od strony wewnętrznej gdzie własnie zauwazyłem "owe kable". Czy ktoś już walczył z tym przypadkiem??????? :pomocy: :pomocy: :pomocy:

szerokości i dzięki za sugestie i wszelaka pomoc.
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
VTomek
Posty: 36
Rejestracja: 04 października 2008, 13:42
Motocykl: Virago odjechała, Trampek przyjechał
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Post autor: VTomek »

Witam,

Z lewej strony od góry dekla wychodzą kable od alternatora.
Wyciek prawdopodobnie jest skutkiem przepuszczania uszczelki lub uszczelek, ktore uszczelniają wyjście tych kabli z wewnątrz komory alternatora.
Niestety jeżeli chcesz zaradzić temu w trwały sposób czeka Cię wymiana całej wiązki. Chyba, że uda Ci się jakimś sposobem kupić same uszczelki.
Druga możliwość jest taka, że przepuszcza uszczelka obwodowa dekla. Tu sprawa jest prosta - wymiana uszczelki. Troszkę przy tym pracy, gdyż trzeba zdemontować całą lewą stronę - dekiel wraz z rozrusznikiem. Na dodatek trzeba również zdemontować mechanizm rozrusznika (elektromagnes + zębatki i dzwignię zabieraka). Oczywiście zanim to zaczniesz robić musisz spuścić olej.
Jeżeli będziesz miał pytania daj znać.
Pozdrawiam
Tomek

www.tik.neostrada.pl
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Witajcie!!!


Czy znalazłby się ktoś kto podjąłby sie pomocy (robił to już wcześniej) przy uszczelnieniu tej puszczającej wiązki (uszczelek) ??????

Nie piszę już, że rewanż jest oczywisty i ..........

Proszę o jakiekolwiek info!!!!!!!!!!!!!!
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Post autor: BoPos »

Ja się nie boje elektryki. Wrzuć proszę gdzieś zdjęcia, najlepiej makro - zobaczymy, pomyślimy, pogadamy, naprawimy.
Na razie zupełnie nie zgadzam sie z VTomkiem "Wyciek prawdopodobnie jest skutkiem przepuszczania uszczelki lub uszczelek, ktore uszczelniają wyjście tych kabli z wewnątrz komory alternatora." - wystarczy spojrzeć w podręczniki... Ale najpierw zdjęcia...
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

BoPos pisze:Ja się nie boje elektryki. Wrzuć proszę gdzieś zdjęcia, najlepiej makro - zobaczymy, pomyślimy, pogadamy, naprawimy.
Na razie zupełnie nie zgadzam sie z VTomkiem "Wyciek prawdopodobnie jest skutkiem przepuszczania uszczelki lub uszczelek, ktore uszczelniają wyjście tych kabli z wewnątrz komory alternatora." - wystarczy spojrzeć w podręczniki... Ale najpierw zdjęcia...
W wolnej chwili zrobie zdjątka - dzięki za "wsparcie"

szerokości
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
VTomek
Posty: 36
Rejestracja: 04 października 2008, 13:42
Motocykl: Virago odjechała, Trampek przyjechał
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Post autor: VTomek »

Witam,

Jak sam widzisz napisałem prawdopodobnie. Tyle mogłem poradzić koledze, po informacjach, które zawarł w swoim poście. Jeżeli wyciek nie jest spowodowany przepuszczaniem uszczelki na wiązce, przyczyna może leżeć również po stronie uszczelki obwodowej. Napisałem o tym na PW. Natomiast nawet jeżeli zrobisz zdjęcie makro, nie stwierdzisz gdzie jest problem. Uszczelka na wiązce jest bowiem osadzona głęboko w pokrywie. Pomijam problem ze zrobieniem zdjęcia zakamarków - brak miejsca i problem z oświetleniem bezcieniowym. .Jeżeli posiadasz serwisówkę lub rysunki wiązki, porównaj je z tym co widać z lewej strony motocykla pokrywa => blok silnika. Jeszcze jeden pomysł mi przyszedł do głowy - spróbuj ściągnąć np. opaską zaciskową, którą stosują elektrycy do mocowania przewodów. Wyciek może również być spowodowany sączeniem się oleju przez osłonę PCV, w której znajduje się wiązka przewodów alternatora. Być może tutaj leży problem.
Pozdrawiam
Tomek

www.tik.neostrada.pl
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Post autor: BoPos »

66 - stawiam na to:
viewtopic.php?t=2407
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Mały podciek - pocenie się z lewej str. silnika (góra)

Post autor: Antek »

Jarek mam ten sam problem ostatnio! po dłuższej jeździe widać tam lekki wyciek i osadza się brud jak rozwiążesz ten problem to daj znać, u mnie nie ma z tym tragedii to jest bardzo minimalne ale dobrze wiedzieć zawczasu :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
ODPOWIEDZ