Podkładka dystansowa (?) przeniesienia napędu Virago 1100

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Podkładka dystansowa (?) przeniesienia napędu Virago 1100

Post autor: Feniks »

pobrany plik (5).png
pobrany plik (5).png (94.51 KiB) Przejrzano 629 razy
Czy ktoś wie coś na temat podkładki zaznaczonej na zdjęciu.
U mnie założona była w zupełnie innym zdjęciu niż pokazuje schemat ,(nad łożyskiem) i pomiędzy skośnymi zębatkami przeniesienia napędu (nr1) był wyczuwalny luz około 1mm. Założyłem ją tak jak schemat pokazuje i luz jest nadal taki sam. Jest ona teraz grubosci 0.50mm,
W katalogu częsci zamiennych występuje ona jako jedna część i ma trzy kolejne numery z końcówką nr katalogowego ...0050. 0030 i 0015
Wnioskuje z tego że grubosciami kasuje się ten luz. Tylko czy ktoś wie jaka powinna być wartość tego luzu,czy 1mm to norma, a może powinno być zupełnie na sztywno
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Podkładka dystansowa (?) przeniesienia napędu Virago 1100

Post autor: vinny »

Ustawienie przekładni kątowej to dosyć skomplikowana operacja , muszą być odpowiednie luzy pomiędzy zębatkami w przeciwnym razie po paru obrotach zęby przestają zazębiać . Nigdy nie rozbierałem w virago przekładni . Podkładkę założył bym w miejscu gdzie była oryginalnie , nie sugerował bym się schematem w książce ( w książce są błędy taki topowy to podkładka iglicy w gaźniku pokazana na schemacie w innym miejscu niż być powinna )
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Podkładka dystansowa (?) przeniesienia napędu Virago 1100

Post autor: Feniks »

Tak ta iglica mnie 2 sezony temu przećwiczyła.
Rozmawiałem z szefem serwisantów Yamahy w Bielsku i potwierdził że to podkładka dystansowa do utrzymania prawidłowego luzu na przekladni kątowej. Nie zalecał składania tej przekładni bezluzowo/na ciasno.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
dziadek zbyszek
Posty: 26
Rejestracja: 24 stycznia 2019, 21:43
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Lokalizacja: wieś, powiat Poznań
Status: Offline

Re: Podkładka dystansowa (?) przeniesienia napędu Virago 1100

Post autor: dziadek zbyszek »

Kiedyś dawno temu składałem przekładnię od Zastawy 750 nie dysponując danymi serwisowymi. Posłużyłem się radą mechanika co naprawiał wszystko :D . Przez złożoną przekładnię należy przekręcić bibułkę od papierosa, bibułka ma wychodzić uformowana ale nie poprzecinana. W przekładni Zastawy zdało egzamin chodziła cicho i bezawaryjnie jeszcze kilka lat.
ODPOWIEDZ