Zakładanie koła magnesowego XV750

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
bioly05
Posty: 26
Rejestracja: 19 lutego 2019, 09:08
Motocykl: Yamaha XV 750 SE 198
Status: Offline

Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: bioly05 »

Witam zdjąłem w swojej Virago750 81r. koło magnesowe w celu naprawienia zębatki od rozrusznika. Właśnie wróciłem od speca który mi to wykonał obracając wieniec. Teraz moje pytanie brzmi, ponieważ niestety nie zrobiłem zdjęć przed zdjęciem tego wszystkiego jak założyć je na swoim miejscu tak aby dobrze ustawić rozrząd tylnego cylindra? Tą zębatkę pływającą też zdjąłem i teraz nie mam bladego pojęcia jak to złożyć. Poniżej dodam fotki magnesa. Jakby ktoś chciał skorzystać z takiej naprawy proszę śmiało pisać odezwę się :)https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D5C004C https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D50E87D https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D5E89B2
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: Feniks »

Na kole magnesowym jest klin i nie da się go inaczej założyć.
Ja silnik robiłem raz w życiu i udało mi się dobrze poskładać.
Jak nie obracałeś wałem to nie przestawiłeś rozrządu, zębatke pływającą powinieneś mieć zgodnie ze znakami rozrządu założoną, ale żeby to zrobić to po założeniu koła magnesowego musiałbyś go od początku ustawić bo nie wiadomo w jakiej fazie teraz go masz.
Według mnie żebyś sobie nie komplikował , jeśli wałem nie obracałeś po zdjęciu magneta, mogłbyś założyć zebatke pośrednią byle jak i będzie działać, a jak będziesz kiedyś łańcuchy wymieniał to poukładasz rozrząd za porządkiem.
Jest chyba też opcja ustawienia znaków przy odpowiednim suwie na przednim cylindrze i według tego mogłbyś zębatke pośrednią tylnego zgodnie ze znakami założyć ,ale to może ktoś bardziej obryty niechby sie w tej kwesti wypowiedział.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
bioly05
Posty: 26
Rejestracja: 19 lutego 2019, 09:08
Motocykl: Yamaha XV 750 SE 198
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: bioly05 »

Wał był obracany w tym problem ja wiem ze jest na klinie ale to jedynie nie przestawie zapłonu w ten sposób. I chodzi mi wlaśnie o to jak założyć tą zębatke która się zakłada z tymi sprezynkami na magnecie i później jak mam mieć ustawiony rozrząd gdy będę zakładać magneto z tą zębatka już na wal.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: Feniks »

Ja z tym robiłem już jakiś czas temu i te sprężynki mi wypadły, powkładałem po prostu z powrotemw te rowki na ciasno.
Co do rozrządu to może to pomoże
https://virago.com.pl/viewtopic.php?f=2 ... ył#p164187
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
bioly05
Posty: 26
Rejestracja: 19 lutego 2019, 09:08
Motocykl: Yamaha XV 750 SE 198
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: bioly05 »

Założyć te sprężynki to nie jest problem. Już wiem jak założyć tą zębatkę na magneto tylko teraz pytanie jak założyć te magneto z tym trybem żeby rozrząd był dobrze ustawiony. Są niby jakieś znaki patrzyłem też w serwisówkę, ale nie mogę się z tym uporać.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: Feniks »

To właśnie te znaki to esencja rozrządu. Wczytaj sie w to co Kyller pisał.
Znaki są dobrze widoczne poza tym na kole pływającym które zdjąłeś bo ten sie chowa za magnetem i widać go tylko przrz dziurke w kole magneta. Można kreske narysować w osi zębatki zaczynając od znaku, troche to pomaga
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
bioly05
Posty: 26
Rejestracja: 19 lutego 2019, 09:08
Motocykl: Yamaha XV 750 SE 198
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: bioly05 »

Dzięki wielkie za pomoc koło założone rozrząd ustawiony luzy zrobione Virago odzyla i jest już dobrze ale mam jeszcze jeden proble mianowicie stuki w silniku ale to założę osobny temat.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: Feniks »

Jak ogarnołeś rozrząd ? Ustawiałeś sam ?
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
bioly05
Posty: 26
Rejestracja: 19 lutego 2019, 09:08
Motocykl: Yamaha XV 750 SE 198
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: bioly05 »

Tak sam według serwisowki i linku który mi podeslales tam wszystko jest jasno opisane chwila skupienia zimne piwko i wszystki złożone :)
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakładanie koła magnesowego XV750

Post autor: Feniks »

Noi o to chodziło :)
Brawo Ty :bravo:
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ