Wymiana silnika

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Kita
Posty: 2
Rejestracja: 15 lipca 2019, 19:15
Motocykl: Yamaha virago 125 xv
Status: Offline

Wymiana silnika

Post autor: Kita »

Witam serdecznie jestem użytkownikiem yamaha virago 125 i mam problem z silnikiem więc kupiłem inny w dobrej kondycji i mam prośbę, bo nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, czy udzielił y mi ktoś wskazówek krok po kroku jak to zrobić lub jakiś materiał instruktażowy. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Wymiana silnika

Post autor: leszekk »

Pierwsza podstawowa zasada - zanim coś zdemontujesz, odłączysz, porozpinasz - udokumentuj jak wyglądało gdy było dobrze ;-)
Potem wykonujesz wszystkie operacje w kolejności odwrotnej i masz dokumentację co powinno być efektem Twojej układanki. Im drobniejszy detal, tym dokładniej dokumentuj bo najgorzej jest wtedy, gdy wszystko zmontowałeś a nadal masz dwie garści drobnych detali, które nie wiadomo gdzie były.
Rada dotyczy również tych, którzy z mechaniką są za pan brat ale z jakichś przyczyn od rozbiórki do montażu pojawia się nieciągłość czasoprzestrzeni
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Kita
Posty: 2
Rejestracja: 15 lipca 2019, 19:15
Motocykl: Yamaha virago 125 xv
Status: Offline

Re: Wymiana silnika

Post autor: Kita »

Zgadzam się tym i dobre rady ale bardziej chodzi mi o to jak po kolei się do tego zabrać, na przykład od której strony zacząć demontaż, czy odkręcić bak czy tylko go unieść od strony silnika, w zasadzie nie wydaje się to trudne ale jak zachowa się jakąś kolejność pracy to jest dużo łatwiej dla kogoś kto robi to pierwszy raz. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ