Linka sprzęgła

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
lysy13
Posty: 28
Rejestracja: 22 września 2019, 21:07
Motocykl: Yamaha XV VIRAGO 125
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 46
Status: Offline

Linka sprzęgła

Post autor: lysy13 »

Witam was wszystkich koleżanki i koledzy. Nadeszla potrzeba wymiany linki sprzęgła. Dzisiaj odebralem linke. Do garazu i biore sie za wymiane. Wpięłem w klamke i w to cos przy silniku. I tubkolejna niemula niespodzianka. Klamka luzna jak........ nie mozna wyregulowac. Po nacisnieciu wogole nie wraca do konca. Masakra. Moze ktos mi pomoc i powiedziec dlaczego tak sie dzieje? Nie mam juz sily.
lysy13
Posty: 28
Rejestracja: 22 września 2019, 21:07
Motocykl: Yamaha XV VIRAGO 125
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: lysy13 »

Nikt z sznownych kolegow nie ma pomysłu jaka moze byc przyczyna w moim przypadku?
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: Feniks »

Nie znam 125ki ale na początek sprawdź długośc nowej linki , czy jest taka sama jak starej i obejrzyj mechanizm przy silniku czy działa w pełnym zakresie
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
lysy13
Posty: 28
Rejestracja: 22 września 2019, 21:07
Motocykl: Yamaha XV VIRAGO 125
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: lysy13 »

Dlugisc linki taka sama. Sam mechanizmnna silniku bez linki dziala dobrze i na pelnym zakresie. Dodam tylko, ze na starej lince bylo dokladnie tak samo. Dlatego wymienilem stara. Ale jak widac cos, gdzies jest nie halo. Tylko co?
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: alonso »

Motor się obraził bo nazwałeś go przez J.
Może źle włożyleś do prowadnicy przy klamce.
lysy13
Posty: 28
Rejestracja: 22 września 2019, 21:07
Motocykl: Yamaha XV VIRAGO 125
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: lysy13 »

Haha! Dobre. Już go przeprosiłem i poprawilem na Y. A tak na poważnie jak można źle włożyć linkę? Jakie tam sa prowadnice?
lysy13
Posty: 28
Rejestracja: 22 września 2019, 21:07
Motocykl: Yamaha XV VIRAGO 125
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: lysy13 »

Wiec koledzy problem z linka rozwiazany. Okazalo sie ze lierwsza tarcze sprzegla wlozylemnnie w te naciecia w koszu. Teraz dziala wszystko jak należy. Temat do zamkniecia
facet
Posty: 67
Rejestracja: 04 września 2019, 00:11
Motocykl: virago 125 97r
Lokalizacja: Śląsk, DK81 (wiślanka)
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: facet »

Mam pytanie, duzo meczarni przy wyciągania czyszczeniu i ustaiwaniu gaźnika w tym silniku? Za bogata mieszankę mam i musze go poczyszcic i ustawić a niestety z mechaniorami różnie bywa.

Wysłane z mojego EVR-AL00 przy użyciu Tapatalka

lysy13
Posty: 28
Rejestracja: 22 września 2019, 21:07
Motocykl: Yamaha XV VIRAGO 125
Lokalizacja: Głubczyce
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: lysy13 »

Powiem tak. Przy samym wyciaganiu i czyszczeniu nie ma duzo zabawy. Ale juz sama regulacja niby prosta a wcale tak nie jest. No chyba ze sie znasz na tym. Ja próbowałem sam posilkujac sie radami innych i nic mibz tego nie wyszlo. Maszyna chodzila po swojemu a wczoraj po wyjechaniu po kilku km zgasla i hol do domu. Po niedzieli mechanik. Tak wiec wyjecie i czyszczenie zaden problem ale juz regulacja dla mnie przynajmniej nie do ogarniecia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła

Post autor: Feniks »

To zależy na ile Jesteś mechanikopodobny. Jeden spasuje a drugiemu sie uda.
Na yt są filmiki, na grupie koledzy doradzają, ja w ten sposób cały motor włącznie z silnikiem rozebrałem, poskładałem i już 3k km nakręciłem.
Czyszczenie i ustawianie poziomu paliwa upierdliwe jest ale do zrobienia. Grzebaj po forum bo te tematy wiele razy były obrabiane
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ