XV 535 Strzały z tłumika i brak mocy

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Krzesław
Posty: 4
Rejestracja: 20 października 2019, 14:46
Motocykl: XV 535
Status: Offline

XV 535 Strzały z tłumika i brak mocy

Post autor: Krzesław »

Dzień dobry,

mam następujący problem:
ponad miesiąc temu nabyłem yamahę virago xv535 86r.

Wszystko elegancko, była świeżo po czyszczeniu, wymianie uszczelek i synchronizacji gaźników. Motocykl ma pusty wydech i po zagrzaniu pojawiały się strzały z wydechu. Poza tym świeżo po zalaniu do pełna potrafił strzelić kilka razy i stracić moc - przygazówka wystarczyła na naprawę :P

Ostatnio jednak stracił moc, mocniej dudni przy pracy i pojawiają się trzaski/strzały z wydechu tzn. brzmi to tak jakby ktoś przywalił z pustej plastikowej butelki w ziemię, bardzo głośny i krótki dźwięk. Występuje słabo podczas pracy i przy odpuszczaniu gazu przy przygazówce.

Więc tak, pali na obydwu cylindrach ale dosyć słabo i nierówno tzn. nierównomiernie się nagrzewają, jedna świeca jest lekko wilgotna po pracy, a druga okopcona na czarno. Opory na impulsatorze sprawdzone instrukcją z tego posta https://virago.com.pl/viewtopic.php?t=32101 wahają się między 160, a 170 om. Akumulator trzyma napięcie a alternator działa (mierzone na klemach).

Planuję wymianę świec, a jeśli to nie pomoże zabranie się za cewki, ale postanowiłem najpierw zapytać, ponieważ w sumie to nie wiem co właściwie się dzieje z moto.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: XV 535 Strzały z tłumika i brak mocy

Post autor: Blunio »

Na początek sprawdź poziomy paliwa w komorach plywakowych. To badanie nieinwazyjne, wiec warto zrobić na samym początku. No i śruby regulacyjne wolnych obrotów wykręcone na 2,5 obrotu.
Z tym że może być problem innej natury, a mianowicie po wybeszaniu wydechów należałoby zrobić korektę dysz - a tego pewnie nikt nie ruszał i jest problem. ;)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
facet
Posty: 67
Rejestracja: 04 września 2019, 00:11
Motocykl: virago 125 97r
Lokalizacja: Śląsk, DK81 (wiślanka)
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

Re: XV 535 Strzały z tłumika i brak mocy

Post autor: facet »

Jak strzela i okopcone to za bogato.

Wysłane z mojego EVR-AL00 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Krzesław
Posty: 4
Rejestracja: 20 października 2019, 14:46
Motocykl: XV 535
Status: Offline

Re: XV 535 Strzały z tłumika i brak mocy

Post autor: Krzesław »

Nie mogę nigdzie znaleźć gdzie w gaźnikach mikumi znajduje się śruba do otwarcia tego wylotu paliwa. Poza tym nie wiem czy akurat w mojej sytuacji pomiar ten ma sens, ponieważ ten dzyndzel na wylocie z gaźnika pierwszego cylindra jest ułamany więc mogę zmierzyć poziom tylko w drugim :P

Śruby regulacyjne wolnych obrotów wykręcone na 2,5 i mało to dało. Silnik chodzi, strzela i nie radzi sobie za dobrze z obciążeniem.

Sprawdzę za chwilę jeszcze filtr powietrza i ponownie świece.

Edit: udało mi się zlokalizować śrubę i zmierzyć poziom w gaźnitu tylnego cylindra:
Na sucho:
Obrazek
W czasie pracy po 2 minutach działania:
Obrazek
Świeca tył:
Obrazek
Świeca przód:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 października 2019, 19:10 przez Krzesław, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: XV 535 Strzały z tłumika i brak mocy

Post autor: jjanusz »

Ja jak miałem ułamany ten(dzyndzel) od pomiaru poziomu paliwa to wcisnąłem tam kawałek pustego wkładu od długopisu i na niego wężyk
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
Awatar użytkownika
Krzesław
Posty: 4
Rejestracja: 20 października 2019, 14:46
Motocykl: XV 535
Status: Offline

Re: XV 535 Strzały z tłumika i brak mocy

Post autor: Krzesław »

O kurcze chciałem sprawdzić czy da się dać jakiegoś lajka czy coś i niechcący oznaczyłem temat jako rozwiązany xD.
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: XV 535 Strzały z tłumika i brak mocy

Post autor: Feniks »

Poczytaj co Clymer pisze o poziomie paliwa. Ja nie znam 535 ale wydaje mi się ze na gazniku jest oznaczenie prawidłowego poziomu i Ty masz za niski. Ja bym proponował :
Rzuć okiem na membrany czy są ok
Ogarnij poziom paliwa
Sruby składu mieszanku na 2,5 obrotu
Załóż świece dedykowane do moto
Filtr powietrza sprawdź
Synchro gaźników
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ