Remont silnika 535

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
KamB
Posty: 4
Rejestracja: 26 lipca 2018, 21:23
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Remont silnika 535

Post autor: KamB »

Najprawdopodobniej mam do roboty panewki wału lub sworzeń tłoka. Robił ktoś takie zabiegi i powie ile kosztuje ta impreza? i skąd części bo z tego co widze to tylko ASO zostaje chyba... robiłbym u mechaniora
Trocin
Posty: 79
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 10:13
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Remont silnika 535

Post autor: Trocin »

Przerabiałem dylemat jakieś 2 lata temu. Jaka wersja silnika? Generalnie taniej wyjdzie kupić silnik i samemu przełożyć....
Jak panewki masz do roboty to i pewnie wał masz do szlifowania a niektórzy twierdzą że się tego nie robi. Generalnie drogo i trudno dostępne części.
Ja kupiłem goły silnik i przełożyłem. W sumie roboty na 2-4 popołudnia. Ale nie jest to mega trudne a i satysfakcja wielka :D
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Remont silnika 535

Post autor: Feniks »

Mi łożyska padły na wale w XV1100. Też wszyscy zalecali wymiane silnika. Zdecydowałem jednak że będę remontował i nie było tak żle. Łożyska wszystkie wymieniłem, 99% dostępne w sklepie z łożyskami, pierscienie, łąńcuch i kilka innych drobiazgów kupiłem w serwisie jak mieli akcje " ile lat tyle znżki". Wał cylindry i głowice posłałem kurierem do firmy w Krakowie która z tym robi, pomierzyli cosik poszlifowali i kazali zakładac. W sumie może ze 3tysie wszystko wyszło razem z malowaniem proszkowym silnika, z tym że musiałem sam przygotówke zrobic
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ