Co może halasowac pod pokrywą?

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: Misku87 »

Cześć, niedawno otworzyłem sezon i mam wrażenie że przybyły jakieś dźwięki szurania jakby lancuch pod lewa pokrywą tam gdzie wchodzi linka od sprzęgła. Co tam może halasowac? I najpierw pasowało by olej spuścić, żeby ja odkręcić? Virago 750 '94

Dzięki
Misiek.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: 2007XV1700 »

Sprzęgło się sypie albo docisk nie trzyma albo skończyły się sprężyny albo...

nie zalałeś czasem Castrola?
czy dźwięk ustaje po wciśnięciu klamki sprzęgła?
czasem jak rozsypuje się sprzęgło jednokierunkowe to też dźwięk jakby szurania slychac.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: Misku87 »

Valvoline jest zalany. Po wciśnięciu sprzęgła jest jakiś inny dźwięk, ale to nie o to mi chodzi. Jak jadę i mam ok 4-5tys obrotów i puszczam gaz to wtedy słychać najbardziej. Bez obciążenia tego nie słychać. A sprzęgło jest chyba do roboty bo przy większych obrotach Jak by ślizgalo. Trudne jest to do ogarnięcia samemu? Mówię o sprzęgła i tym łożysku kierunkowym? Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: 2007XV1700 »

Do zdjęcia sprzęgła potrzebny ściągacz reszta jest prosta
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: Misku87 »

Mógłbym Cię prosić o podeslanie zdjęcia albo jakiegoś linka jak wygląda ten sciagacz?
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: 2007XV1700 »

Obrazek
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: wąsaty7 »

1. Ściągacz będzie pasował do 535 do kola magnesowego a mowa jest o Virago 750
2. Sprzęgło znajduje się po prawej stronie motocykla i do demontażu w 750 ściągacz jest nie potrzebny
3. elementem hałasującym w twoim motocyklu jest łańcuch napędu pompy oleju
4. sprawdź regulację sprzęgła (pod małym dekielkiem z lewej strony) i luz na klamce
Wąsaty7
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: Misku87 »

Dzięki, a powiedz mi Czy Jak już będę ten łańcuch wymienial, to rozrządu też od razu powinienem? Kiedyś regulowalem linke i na klamce mam luz. Tam jeszcze jest jakaś regulacja? Czyli ogólnie jak będę się chciał wziąć za to to olej trzeba najpierw spuścić?
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: wąsaty7 »

Łańcuchy rozrządu sprawdzisz po ustawieniu napinacza,sam tego jeszcze nie robiłem ale na forum znajdą się osoby które temat rozrządu przerabiały. Aby dobrać się do pompy trzeba zdemontować koło magnesowe. Napęd z wału korbowego na łańcuch rozrządu przekazywany jest przez koło pośrednie i nie ma potrzeby demontowania łańcucha rozrządu.Przy demontażu i montażu koła magnesowego należy zwrócić uwagę na znaki. Odnośnie sprzęgła.Pod małym dekielkiem znajduje się śruba regulacji luzu popychacza sprzęgła.Należy poluzować linkę sprzęgła na klamce.Pod dekielkiem - poluzować nakrętkę śruby regulacji (klucz 12 lewy gwint).Następnie wkrętakiem krzyżakowym wkręcić śrubę regulacji do wyczuwalnego oparcia a następnie odkręcić o 1/4 obrotu i zabezpieczyć kontrując nakrętką.Po tej operacji ustawiamy luz na klamce.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: Feniks »

Hałasy samemu ciężko i będzie ci zlokalizowac szzególnie jak nie do końca wiesz co może w danej części silnika szurac/dzwonic itp. Proponowałbym oblukac serwisówke albo neta żeby sobie przybliżyc co gdzie piszczy, jeśli masz taką opcję to podjedż do jakiegoś mechanika i podpytaj to też może okazac się przydatne bo taki to zużyty łańcuch zaraz powinien wyczuc.
Jeśli sam chcesz próbowac to łańuch jak na moje krzywe ucho wydaje dzwięk szuszcząco/rzężący :lol: nie potrafie inaczej opisac :?
Możesz zdjąc pokrywy wałków rozrządu i tam zobaczysz łańcuch na zębatce, powinien byc napięty przed i za zębatką, wprawne oko w pewnym stopniu ślizgi łańcuchowe może ocenic ale one raczej bezusterkowe są.
Kontrolując łańcuchy wartałoby wyjąc napinacze i też obejrzeć bo znam przypadek że taki zatrzymał się pewnego razu i nie napinał.
Łańcuch pompy oleju jest zawsze lużny, nawet nowy, nie jestem w stanie powiedziec czy może wydawac jakiś dzwięk, wymieniałem go rozbierając cały silnik i nie pamiętam do końca, ale kojarze że trzeba zdjąc koło magnesowe i zębatke z wału korbowego która napędza żębatke z łańcuchem rozrządu i za nią przy samym łożysku jest żębatka z łąńcuchem pompy oleju, coś mi świta że jakąś część jeszcze przeszkadza w wyjęciu łańcucha ale nie moge sobie przypomnieć.
W dole silnika żeby coś grzebnąc trzeba zdjąc pokrywe więc olej trzeba spuśćic
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

Re: Co może halasowac pod pokrywą?

Post autor: Misku87 »

Dzięki za pomocne posty. Ale muszę się Wam do czegoś przyznać i trochę wstyd... otóż właśnie ostatnio bałem się trochę nim jeździć więc Moto sobie umyłem, nasmarowalem wajchę od biegów, bo się zacinala przy redukcji. I odpaliłem i przejechałem się. I dałem nogę na spacerowke i tak nogą odjal. Tłumiki mam wybebeszone i wydawało się że prawie z tej pokrywy. Ale na szczęście spacerowka jest lekko luźna i ona brzeczala. Dzięki wielkie jeszcze raz. I sorry za zamieszanie. Lwg!
ODPOWIEDZ