cylinder tył czy przód Virago 535

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

cylinder tył czy przód Virago 535

Post autor: marcin witek »

Witam. Mam prośbę czy ktoś potrafi wskazać różnice przedniego od tylniego cylindra do virago 535 z 95roku. Dostałem nowy cylinder do swojej maszyny ale nikt nie potrafi go zweryfikować. Katalog podaje przedni i tylni cylinder pod inna nazwa.




czeka mnie robota z tylnym czyli tym przy kanapie, kompresia spadła do 8 i do tego zawory wydają trzaski na wyższych obrotach. dodam ze łancychy rozrządu nowe i luzy wyregulowane ale podejrzany jest zawór dodotowy. po ustawieniu w aso pekła gładz na klamce zawiorowej wiec pewnie cos odwalili. chce zmienić cały cylinder na nowy i regenerować głowice. proszę doradźcie czy kupować pierścienie oryginał w aso? cylinder jeśli jest dobry to mam pozostanie głowica do remontu.
:chopper: moto bedzie robione dopiero jak cylinder bedzie pewny ze tył. :mrgreen:
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: cylinder tył czy przód Virago 535

Post autor: marcin witek »

hej moto-maniacy proszę jeszcze raz o pomoc w przedstawieniu różnicy cylindrów
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: cylinder tył czy przód Virago 535

Post autor: jacek64 »

Nie pamiętam dokładnie ale chyba maja inaczej wejscia na napinacz łańcucha rozrządu.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: cylinder tył czy przód Virago 535

Post autor: MarcinS »

Polecam fiszki do 535: https://czesci-do-motocykli.pl/wyszukiw ... 437/511224
Tak jak pisze jacek64 -napinacz rozrządu.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: cylinder tył czy przód Virago 535

Post autor: marcin witek »

dokładnie tak Panowie macie racje jedyna różnica to miejsce na napinacz rozrządu. Dziękuje
marcin witek
Posty: 26
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 01:14
Motocykl: virago 535
Wiek: 37
Status: Offline

Re: cylinder tył czy przód Virago 535

Post autor: marcin witek »

Panowie cylinder dobrany a teraz przechodzę dalej. Ggdzie dostane pierścienie tłokowe po za ASO. Może jakiś namiar ? Czy tłok można zostawić używany stosując nowy cylinder i nowe pierścienie? głowica przez zawory przepuszcza tylko odrobine sprężonego powietrza. zalana paliwem nie przecieka po całej nocy. czy odpuścić regeneracje gniazd zaworowych i czy warto zmienić uszczelniacze zaworowe?
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: cylinder tył czy przód Virago 535

Post autor: Feniks »

Pierscienie z ASO
Tłok jak ma nie wypalone denko to zostawić, sforzeń tłoka ocenić czy nie za luźny, pomierzyć czy rowki na pierscienie nie są rozchcechłane, można to zrobić wkładając nowe pierscienie.
Nowy cylinder ma świeży hon więc ok.
Czy regenerować gniazda - ja posyłam, takim lewym dojsciem,do firmy która się tym zajmuje i oni mi regenerują jeśli trzeba.
Uszczelniacze zaworowe na pewno wymienić jak już głowica zdjęta, głowice splanować.
Wyremontowałem tylko 2 silniki XV1100 stąd moja skromna wiedza.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
ODPOWIEDZ