Jakiej marki komplet uszczelek do silnika XV1000 TR1 polecacie?

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
klub
Posty: 32
Rejestracja: 19 lipca 2019, 14:15
Motocykl: TR1 & Junak RS125
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 36
Status: Offline

Jakiej marki komplet uszczelek do silnika XV1000 TR1 polecacie?

Post autor: klub »

Przeczytałem sporo tematów na forum gdzie były wspominane uszczelki i zauważyłem, że łatwo trafić na produkty miernej jakości...
Chciałbym kupić komplet za jednym razem żeby zaoszczędzić czas i pieniądze, ale z drugiej strony nie chce kupować bubli. Czy jest jakiś konkretny producent którego polecacie lub taki którego mam unikać? Na razie wiem żeby unikać uszczelek Atheny. Wyboru nie będę miał super dużego z powodu wieku Yamaszki.

Z góry dzięki za odpowiedzi :drunksmile:
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Jakiej marki komplet uszczelek do silnika XV1000 TR1 polecacie?

Post autor: vinny »

Ja robiłem remont silnika na uszczelkach Athena . Odnośnie jakości ( materiał ) i staranności wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń . Odradzam jedynie kupowania kompletu uszczelek Atheny. Jest mocno niekompletny , brakuje uszczelniaczy / są tylko uszcelniacze zaworów / a oringi to chyba wrzucone garscią z kosza , tak żeby były " na sztukę " . Remont robiłem chyba ze dwie zimy wstecz . Nie orientuję się jak to teraz wygląda , ale gdybym robił ,to uszczelki pod głowicę , kapy i pod cylinder kupił bym luzem /może być Athena /, a oringi i uszczelniacze po rozebraniu silnika na wymiar osobno . Zresztą usczelki głowicy i pod cylinder też bym kupił po rozebraniu :). Według mnie , jak dobrze się przygotuje powierzchnie , które mają być uszczelniane , zgodnie ze sztuką składania silników , to nie ma " uszczelek bubli " , zazwyczaj mechanik popełnia błąd / nie odtłuszczona powierzchnia nie splanowana głowica / .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
klub
Posty: 32
Rejestracja: 19 lipca 2019, 14:15
Motocykl: TR1 & Junak RS125
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Jakiej marki komplet uszczelek do silnika XV1000 TR1 polecacie?

Post autor: klub »

Dzięki vinny, będę miał to na uwadze i chyba zrobie tak jak piszesz, chyba że ktoś ma jeszcze inne doświadczenia z innymi uszczelkami...
ODPOWIEDZ