Regulacja sprzęgła 125. Pomocy

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Regulacja sprzęgła 125. Pomocy

Post autor: Marek. »

Pomóżcie, bo już nie mam pomysłu.
W sprzęgle wymienione tarcze, te z korkiem i tylko te, po dokręcane jakieś śrubki które się poluzowały (stare tarcze były nierówno wytarte)... i podregulowane. I teraz jest tak: Albo biegi wchodzą elegancko ale przy wyższych obrotach ślizga na 3 i 4. Abo ustawiam tak że nie ślizga ale biegi już bardzo ciężko wbić. Teraz pytanie:
- Czy klamka ma mieć jakiś luz, to znaczy pierwsze parę milimetrów?
- Jak to wyregulować? Może trzeba silniejsze sprężyny? Jeżeli tak to jakie, na co patrzeć, na jaki parametr

Znalazłem opis ale obrazkowy, a że jest bez obrazków :roll: :roll: , to sami rozumiecie, jak jest jego przydatność.
:motorcycle:
dwutlen
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2020, 10:22
Motocykl: Xv250
Status: Offline

Re: Regulacja sprzęgła 125. Pomocy

Post autor: dwutlen »

Widać że też masz problem z uzyskaniem odpowiedzi to forum chyba umiera a jedynie co potrafią podpowiedzieć to link jak się przywitać. Ja w swojej 250 prawie wyregulowalem ale potrzebuje jeszcze wymiary znacznika na karterze bo u mnie go nie ma i robiłem to na oko. Czekam aż ktoś poda mi ten wymiar i jak będzie ok to się dowiesz co i jak robiłem
robercik
Posty: 90
Rejestracja: 30 marca 2020, 10:47
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Ruda Śląska
Status: Offline

Re: Regulacja sprzęgła 125. Pomocy

Post autor: robercik »

Jak na forum nie otrzymujesz odpowiedzi to zapytaj mechanika. Jak nie to rób na oko jak robisz.
0
dwutlen pisze: 03 maja 2021, 15:03 Widać że też masz problem z uzyskaniem odpowiedzi to forum chyba umiera a jedynie co potrafią podpowiedzieć to link jak się przywitać. Ja w swojej 250 prawie wyregulowalem ale potrzebuje jeszcze wymiary znacznika na karterze bo u mnie go nie ma i robiłem to na oko. Czekam aż ktoś poda mi ten wymiar i jak będzie ok to się dowiesz co i jak robiłem
dwutlen
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2020, 10:22
Motocykl: Xv250
Status: Offline

Re: Regulacja sprzęgła 125. Pomocy

Post autor: dwutlen »

I tu pojawia się przykład pomocy forumowiczów. Tak dla ciekawych to jestem mechanikiem samochodowym a wymiar potrzebuje od posiadacza w/w modelu ponieważ nie ma go w manualu a i nie mam pod ręką drugiego moto dla sprawdzenia.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Regulacja sprzęgła 125. Pomocy

Post autor: MarcinS »

Niestety na Forum tak bywa. Mogą Ci ewentualnie doradzić sprawdzenie turbiny albo egr-a...
Ze znacznikiem na karterze nie pomogę, bo dostępu do Virago 125/250 nie mam. Jeśli chodzi o samą regulację sprzęgła, to można podeprzeć się filmikami z netu, niekoniecznie o Virago. Każde sprzęgło na linkę działa podobnie. I tak, na klamce musi być luz. Konkretna wartość powinna być w instrukcji obsługi. Poniżej podrzucam serwisówkę z XV250, ale XV125 jest chyba podobna. Na 91 stronie podany jest luz na klamce 3-5mm.
https://www.viragohelp.com/phpbb3/Docs/ ... manual.pdf
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
ODPOWIEDZ