śruba pokrywy filtra oleju

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Marko22
Posty: 462
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 20:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiek: 65
Status: Offline

śruba pokrywy filtra oleju

Post autor: Marko22 »

Virago 1100 dolna śruba pokrywy filtra oleju podczas odkręcanie zniszczyła gwint w pokrywie silnika. Pytanie,czy można zastosować dłuższą śrubę ,bo taka dłuższa o 1,5 cm super trzyma pokrywę ? Zachodzi obawa,że głębiej wkręcona śruba może zatkać istniejący tam kanał olejowy.Może ktoś już to ćwiczył i się udało ?
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: śruba pokrywy filtra oleju

Post autor: Feniks »

Ja mam na pewno dłuższą bo mój poprzednik tak jak Ty załatwił gwint. Niestety nie pamiętam o ile.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
marek81
Posty: 97
Rejestracja: 18 maja 2011, 18:16
Motocykl: Yamaha XV535 '89
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: śruba pokrywy filtra oleju

Post autor: marek81 »

Nie wkręcaj na palę. Najpierw oczyść otwór z opiłków i zobacz ile gwintu zostało. Czasami jest tak, ze otwór jest głębszy niż głębokość gwintu (gwintownik maszynowy musi mieć miejsce na wybieg) i możesz gwintownikami ręcznymi zagospodarować te 3-5mm. Jeżeli jednak jest masakra to najsolidniej jest użyć zestaw do naprawy gwintów helicoil.
W głowicy suzuki DR500 miałem przeciągnięte prawie wszystkie gwinty M6 mocujące pokrywę zaworową i udało się naprawić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak sobie naprawisz, tak sobie pojeździsz.
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: śruba pokrywy filtra oleju

Post autor: Darek Adamczewski »

Trzeba być ostrożnym, żeby opiłków w obieg nie puścić. Ale zanim się weźmiesz za pogłębianie dobrze oczyść dotychczasowy otwór ręcznym gwintownikiem. Tak jak pisze Marek zawsze jest pewna rezerwa, bo maszynowy musi mieć dość długi wybieg i jest rezerwa w otworze. Dobierz wtedy nową śrubę docinając z dłuższej. Jak to zawiedzie, to zestaw naprawczy helicoil nie jest drogi, tylko troszkę cierpliwości i precyzji potrzeba. Kładziesz motocykl na lewy bok, i działasz.Poprawnie zrobione ma potem lepsze własności niż oryginał, bo zwoje gwintu są stalowe i są osadzone na większej średnicy niż pierwotny gwint.
Z tą pokrywką wielu ma problemy, bo za mocne dokręcenie zniszczy gwint, ale często też myli się śruby, a te mają inne długości.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
BARTEZ_TK
Posty: 450
Rejestracja: 17 listopada 2019, 07:59
Motocykl: VIRAGO 1100
Lokalizacja: KIELCE
Wiek: 38
Status: Offline

Re: śruba pokrywy filtra oleju

Post autor: BARTEZ_TK »

Ale czy ten kanał ma jeszcze jakieś funkcje niż tylko wpuszczenie oleju z komory filtra

Bo nie bardzo mam jak to oczyścić nie mam sprężarki (powietrzem nie przedmucham) bardziej myślałem o płukaniu rozpuszczelnikiem ze strzykawki

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka


:menel: Pić pi#÷%×lić nie żałować bida musi pofolgować :kolejka:
Przepraszamy za błędy :!: ortograficzne

https://youtu.be/EdmZYu9Lths
ODPOWIEDZ