[XV 535] Motocykl nie odpala, wyłącza się drugi cylinder

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
siepacz12
Posty: 1
Rejestracja: 09 czerwca 2020, 12:34
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

[XV 535] Motocykl nie odpala, wyłącza się drugi cylinder

Post autor: siepacz12 »

Cześć Wszystkim!


W mojej yamaszce pojawiły się dwa problemy:

Po zimowaniu przestał palić jeden cylinder. Na wysokich obrotach motocykl zaczyna się dławić, blokując się na prędkości w okolicach 100km/h. Dodatkowo po odpaleniu praktycznie regularnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania gasł. Były to jednak sytuacje pojedyncze, odpalał jechał dalej. Motocykl miał czyszczone i regulowane gaźniki, świece sprawdzone, moduł miał być podmieniany z identycznym motocyklem w przyszłym tygodniu.

Potem pojawił się inny problem- chciałem przejechać się po mieście, odpaliłem maszynę i przy dojechaniu do skrzyżowania motocykl zgasł. Nie chciał odpalić, rozrusznik zaczął tyrkać to odpaliłem go na kable, jednak kiedy sprzątałem kable i składałem siedzenia motocykl zgasł. Od tego czasu przy próbie rozruchu motocykl wydaje dźwięk zbliżony do wkrętarki, a silnik wydaje tylko pojedyncze czknięcia. Próbowałem go rozkręcić to skończyło się tylko rozładowaniem akumulatora. Akumulator naładowany prostownikiem. Dolałem paliwo do pełna, próbowałem odpalić na zbiorniku rezerwy oraz głównym, oczywiście ssanie włączone w trakcie odpalania, próbowałem w różnych ustawieniach kurka. Nie mam jak sprawdzić świec, czy nie zostały zalane, jednak wydaje mi się, że jeżeli paliwo się do nich dostało to powinno po całej nocy odparować. Niestety nie mam w okolicy górki do rozkulania na pych. Motocykl miał naprawiane sprzęgło rozrusznika, palił po tym od strzału.

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc, bo serio ręce mi już opadają, męczę się z tym, a sezon ucieka :frustrated: :frustrated: :frustrated:
krzysztofCz
Posty: 54
Rejestracja: 29 czerwca 2020, 08:57
Motocykl: Virago 535S 2YL 1997
Lokalizacja: Wybrzeże Środkowe
Wiek: 70
Status: Offline

Re: [XV 535] Motocykl nie odpala, wyłącza się drugi cylinder

Post autor: krzysztofCz »

Jeżeli rozrusznik kręci jak wkrętarka to być może nie działa sprzęgiełko.
Jeżeli były rozbierane gaźniki to być może są źle wyregulowane, przy tych temperaturach powinien odpalać bez ssania.
Jeżeli nie możesz wykręcić świec to nie sprawdzisz czy jest iskra (nie masz klucza?)
Jeżeli nie jesteś motorowym majsterkowiczem to być może oddaj do warsztatu.
Sorki... tak sobie pomyślałem po tym jak piszesz, że nie możesz sprawdzić tych świec.
I nie żal nic... i żal tak wiele...
ODPOWIEDZ