rozrusznik

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
jarecki82
Status: Offline

rozrusznik

Post autor: jarecki82 »

Mam problem z rozrusznikiem, po nacisnieciu startera rozrusznik zaczyna krecic lecz nie uruchamia silnika tak jakbycos nie zazebialo. Jaka moze byc przyczyna. :?:
LOOTER
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: LOOTER »

prawdopodobnie padł mechanizm odpowiedzialny za wyrzucanie zębatki z rozrusznika na koło zębate w silniku.
jarecki82
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: jarecki82 »

co tam trzeba rozebrac zeby zobaczyc czy to to :?:
LOOTER
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: LOOTER »

najlepiej wykręcić rozrusznik, ale nie odłączając przewodów i wtedy odpalić będzie widać czy zębatka wyskakuje, przy okazji zobaczyć jaki jest stan zębatki.

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 8:55 pm ]
jeśli nie wyrzuci zębatki tylko nią kręci to masz problem z cewką (elektromagnes) odpowiedzialną za wyrzucanie zębatki. Nie jestem pewien ale raczej tego elementu się nie regeneruje tylko wymienia na nowy. Profilaktycznie jeszcze przed wymianą ostukaj rozrusznik i puść trochę smaru na tulejkę po której chodzi wyrzucana zębatka i jeszcze raz zakręć.
Teslacoil
Posty: 96
Rejestracja: 06 maja 2008, 10:35
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Czarnów
Wiek: 50
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: Teslacoil »

Nieprawda, nic nie ma wyskakiwać w przypadku XV535, zębatka rozrusznika zazębiona jest cały czas z kołem zębatym sprzęgła rozrusznika. To właśnie to sprzęgło powoduje "zazębienie" poprzez trzy rolki.
Do autora wątku, masz zużyte (widoczne powycierane płaskie powierzchnie) te właśnie rolki lub pęknięte koło zębate wewnątrz silnika.
Żeby się tam dobrać, trzeba zdjąć lewą pokrywę silnika i zdemontować koło magnesowe. Do koła magnesowego przykręcone jest sprzęgło rozrusznika.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: kyller »

generalnie teslacoil ma racje
naprawdobodobniej zuzyte rolki
ale ....jest małe ale......
jarecki a jakie były objawy zanim to sie stało ??
jarecki82
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: jarecki82 »

jak sie go ruszy troche na wysokim biegu tak zeby wal sie obrocil to zaczyna krecic do pewnego czasu. A wczesniej to czasami wydawal dziwne odglosy
:???:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: kyller »

definitywnie jak napisął teslacoil
sprzegło rozrusznika
w dzile warszta jest dokładny opis jak to zrobic
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: ziółko1961 »

przyczyną może być również rozładowany akumulator.U mnie tak było-rozrusznik kręcił ale wydawał dziwne odgłosy-doładowałem aku. i problem zniknął...
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
jarecki82
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: jarecki82 »

gdzie kupic te zestaw naprawczy bo w larsslonie nie ma wg. tego co pisza
:???:
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: KoSS »

Do 535 na pewno jest w Larsonie gorzej z 1100, poszukaj lub napisz maila to ci pomogą.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
jarecki82
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: jarecki82 »

zamowilem w larssonie komplet naprawczy tylko trzeba 10 dni czekac. W miedzy czasie dorobilem sciagacz do kola magnesowego i rozebralem okazalo sie ze rolki sa powycierane. Dzieki wszystkim za podpowiedz :bravo:
math
Status: Offline

Re: rozrusznik

Post autor: math »

witam
mam podobny problem mozesz mi podać adres gdzie zamawiales zestaw naprawczy do sprzegła rozrusznika?? a tak swoją drogą ile kosztował i ile trzeba czekać?
pozdrawiam
ODPOWIEDZ