Silnik się dławi

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
vvaldi
Status: Offline

Silnik się dławi

Post autor: vvaldi »

Witam nie mam dużego doświadczenia w mechanice, i denerwuje mnie w mojej lalce (xv535 '92) jedna rzecz a mianowicie, w większości na niskich biegach (1,2 czasem 3) podczas dodawania powoli gazu od zera silnik zaczyna mi sie dławić, denerwuje mnie to bo musze za każdym raze troche mocniej odkręcić żeby wszedł mi na obroty, a jestem zwolennikiem płynnej jazdy. I teraz dylemat paru znajomych mówiło mi że to kwestia ustawienia gaźników a inni że to stary motocykl i tak już będzie :( , proszę was o rady i doświadczenia może ktoś sie z czymś takim spotkał, i jeszcze jedno może znacie dobry warsztat w gdańsku z dobrymi fachurami??
bartazzz
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: bartazzz »

jak gaźniki nie są zużyte to kwestia ustawienia. Ja w sumie jeździłem stara yamaha i miała takie sobie gaźniki i jak je wyczyściłem zsynchronizowałem i ustawiłem dawki to szła jak przecinak
vvaldi
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: vvaldi »

Jakby to była kwestia gaźników to byłoby super bo motocykl mi sie bardzo podoba i na pierwszą maszynę mysle że jest idealny, niestety nie jestem w stanie oszacować stanu gaźników a co dpoiero je ustawić czy co sie z nimi tam jeszcze robi :razz:
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

hej bartazzz co znaczy je " ustawiłem dawki " daj koledze wykładnię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! se mogłeś ustawić poza synchro ---------------ciekaw jestem??????????????????????????????/////////
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: kyller »

przy tych objawach sprawdz membrany
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: BoPos »

vvaldi pisze:podczas dodawania powoli gazu od zera silnik zaczyna mi sie dławić,
Ponieważ napisałeś "nie mam dużego doświadczenia w mechanice" myślę że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie poproszenie serwisu o gruntowne przeczyszczenie gaźników. W ciągu 15 lat mogło się tam osadzić wiele brudu zatykając/przytykając dysze i kanały.
Czyszczenie gaźników wychodzi najlepiej w myjce ultradźwiękowej więc zapytaj o nią w warsztacie.
A jeśli to sprawa membran to wyjdzie to przy okazji czyszczenia, więc sam nie misisz nic robić.
bartazzz
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: bartazzz »

ROUTE 66 RIDER, maiłem na myśli składy mieszanek. Ustawiałem to w swojej Maximie.
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: Straszaq »

bartazzz pisze: Ja w sumie jeździłem stara yamaha
Kurde Bartazzz jaką starą yamaha. 92 czy 91 to świeżynki w kwiecie wieku - nawet jeszcze nie pełnioletnie :grin:
bartazzz
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: bartazzz »

moja była pełnoletnią 85 :D
vvaldi
Status: Offline

Re: Silnik się dławi

Post autor: vvaldi »

BoPos pisze:
vvaldi pisze:podczas dodawania powoli gazu od zera silnik zaczyna mi sie dławić,
Ponieważ napisałeś "nie mam dużego doświadczenia w mechanice" myślę że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie poproszenie serwisu o gruntowne przeczyszczenie gaźników. W ciągu 15 lat mogło się tam osadzić wiele brudu zatykając/przytykając dysze i kanały.
Czyszczenie gaźników wychodzi najlepiej w myjce ultradźwiękowej więc zapytaj o nią w warsztacie.
A jeśli to sprawa membran to wyjdzie to przy okazji czyszczenia, więc sam nie misisz nic robić.
No to mnie troche uspokoiłeś, tylko teraz kwestia gdzie się udać?? w Gdańsku już sie troche takich punktów pojawiło... jakby ktoś miał namiary na fachowca/ów z gdańska i okolic to bym był wdzięczny.
ODPOWIEDZ