sprzęgło Virago 535 jak wyregulować

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
mak91
Status: Offline

sprzęgło Virago 535 jak wyregulować

Post autor: mak91 »

mam virago 535 95r jak wbija sie jedynke lub na inny bieg to szczela skrzynia biegów
w schemacie na tym forum jest napisane że luz w klamce ma być od 10-15mm a ja mam 2mm luzu :-( . Nie wiem jak to zmierzyć dokładnie dlatego prosze o pomoc. :pomocy:
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: sprzęgło Virago 535 jak wyregulować

Post autor: Dono »

Po pierwsze to fajnie jakbyś się przywitał normalnie jak człowiek, a nie od razu :pomocy: ...
Po drugie to regulujesz sobie bezpośrednio linką sprzęgła i ustawiasz odpowiedni dla siebie skok - na końcu przy silniku kręcisz śrubką i napinasz, bądź popuszczasz linkę; co do strzelania, to przy wbijaniu jedynki, zwłaszcza na zimnym silniku każda Virago szarpnie, zgrzytnie, postraszy :wink: - taki już mają urok. Podejrzewam, że prześledzenie tego tekstu:
viewtopic.php?t=1492
może ci pomóc w wyćwiczeniu techniki zmiany biegów podczas jazdy i zgrzyty się skończą :rock:
pozdro
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
mak91
Status: Offline

Re: sprzęgło Virago 535 jak wyregulować

Post autor: mak91 »

dzięki za pomoc. JAk bedzie pogoda to wypróbuje te porady z tego artykułu :bravo:
Pitt
Status: Offline

Re: sprzęgło Virago 535 jak wyregulować

Post autor: Pitt »

Hejka, ja właśnie kupiłem sobie virażkę i jeszcze zalatwiam papierkowe sprawy ale konik już stoi i mnie rączki świerzbią ale nie o tym chciałem , bo widzicie jak ją odpalę i chwilkę pochodzi to po wciśnięciu sprzęgła wbijam 1 bieg i automatycznie gaśnie....jakieś pomysły? Linka sprzegła za luzna czy cus?
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 111
Status: Offline

Re: sprzęgło Virago 535 jak wyregulować

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Pitt pisze:Hejka, ja właśnie kupiłem sobie virażkę i jeszcze zalatwiam papierkowe sprawy ale konik już stoi i mnie rączki świerzbią ale nie o tym chciałem , bo widzicie jak ją odpalę i chwilkę pochodzi to po wciśnięciu sprzęgła wbijam 1 bieg i automatycznie gaśnie....jakieś pomysły? Linka sprzegła za luzna czy cus?
Może złóż boczną nóżkę :twisted:

Aha, i przywitaj się w osobnym temacie bo przez doklejenie się do kogoś innego powitań przeszedłeś niezauważony ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Pitt
Status: Offline

Re: sprzęgło Virago 535 jak wyregulować

Post autor: Pitt »

Mhhm... nie pamiętam czy w garażu pamiętalem o zlożeniu nóżki i czy problem się powatarzał przy złożonej czy nie , teraz mi zabiłeś ćwieka muszę sprawdzic dzięki wielkie. A cio jeśli ze zlozoną stopką bedzie dalej to samo? Apropos tego co napisałeś to stąpam tu jak dziecko we mgle aż mi samemu wstyd ;-) bo nie do końca umiem sie poruszac po tym forum pisze posta znika...nie wiem czy ukazuje sie z opóźnieniem czy wogóle nie . Dzięki
ODPOWIEDZ