nie wiem co tak rzęzi

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
kojack
Status: Offline

nie wiem co tak rzęzi

Post autor: kojack »

Witam wszystkich wirowiczów. Pragne odgrzać mój post w ktorym opisałem problem z moim moto viewtopic.php?t=1123 Mineło sporo czasu (ponad rok) i grono tego forum się znacznie powiększyło więc możliwe że ktoś jednak coś na ten problem poradzi. Dodam tylko że te dziwne obiawy nie spowodowały jakiś dodatkowych powiklań w eksploatacji motoru(nic się nie rozsypało ani nie odpadło), niby nic się nie dzieje ale dyskomfort i ciekawość pozostaje. Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc.
Damian
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: Damian »

Opisz dokłądniej ten dzwięk. Z którego miejsca dochodzi, czy słychać to zawsze?
Awatar użytkownika
Andrzej11
Posty: 179
Rejestracja: 03 listopada 2008, 11:59
Motocykl: virago 250, xvs 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: Andrzej11 »

Mam w swojej 250 chyba ten sam objaw.Szum z prawej strony silnika,może okolice przedniego cylindra, jeszcze się temu bliżej nie przysłuchiwałem.Jak posłucham to napisze coś konkretnie.Gdzie dokłanie szumi u ciebie ?
kojack
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: kojack »

Trudno powiedzieć w której części silnika TO COŚ słychać bo tylko w czasie jazdy są TEGO objawy (raczej nie w cylindrach). Powiedział bym że jest to odgłos dość doniosły, mealiczny jak by się jakaś niezależna część w silniku włączała i nie miała smarowania. Występuje tylko na wysokich obrotach silnika i tylko w czasie jazdy ok. 70-90 km\h (inicjuje się), na postoju nie stwierdzam. Jak zaczyna hałasować i zachowuję prędkość lub zwalniam TO dalej bzyczy aż prędkość motoru spadnie do ok 20-30 km\h nie wcześniej i nawet nie pomaga wciśnięcie sprzęgła. Bywa też że nic się nie dzieje przez cały dzień po czym wraca na następny... normalnie wku...się można. Dziwne jest jeszcze to że motor mimo to funkcjonuje normalnie; pali na dotyk, wolne obroty ok, max prędkośc 125 km\h, padł mi tylko nie dawno regulator napięcia. :pomocy:
Awatar użytkownika
Andrzej11
Posty: 179
Rejestracja: 03 listopada 2008, 11:59
Motocykl: virago 250, xvs 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: Andrzej11 »

Trudno powiedzieć co to może być.W przyszym tygodniu zobacze co w moim tak "szumi", może dojde do jakiś wniosków.
Damian
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: Damian »

A może ten typ tak ma?? Zauważcie, że macie takie same moto... :roll:
100688
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: 100688 »

Damian pisze:A może ten typ tak ma?? Zauważcie, że macie takie same moto pilot... :roll:
prawdopodobnie maszracje :) bo ja mam tak samo :P
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2012, 18:34 przez 100688, łącznie zmieniany 1 raz.
Damian
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: Damian »

100688 pisze:Damian napisał/a:
A może ten typ tak ma?? Zauważcie, że macie takie same moto...


prawdopodobnie maszracje bo ja mam tak samo
Czyli powoli zbliżamy się do rozwiązania zagadki :razz:

Jak miałem 125 to też mi coś szumiało i objawy były bardzo podobne. Po roku "szumów" nic się nie stało. 125 jest bardzo zbliżona konstrukcyjnie do 250.
Awatar użytkownika
griszasad
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 21:19
Motocykl: Yamaha Drag Star XVS
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 57
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: griszasad »

miałem podobne objawy szczególnie jak zamykałem manetke gazu będąc rozpedziony

okazało się, że kolanko wydechu od przedniego cylindra miało w srodku wypaloną wewnętrzna rure..... odkręciłem wydłubałem i cisza..... :rock:
kojack
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: kojack »

Możliwe że ten typ tak ma ale co to może być, wydech wykluczam to nie to...Może ktoś ma jeszcze jakąś teorię...
Awatar użytkownika
Andrzej11
Posty: 179
Rejestracja: 03 listopada 2008, 11:59
Motocykl: virago 250, xvs 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: nie wiem co tak rzęzi

Post autor: Andrzej11 »

Osłuchałem swoją 250 na spokojnie,szumi szprzęgło i coś jeszcze.Może te typy tak mają ?
ODPOWIEDZ