Dziwne stuki z silnika- finał

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Dziwne stuki z silnika- finał

Post autor: Balwi »

Witam!

Post ten dedykuję wszystkim którzy nie wierzyli mi w dziwny stuk z silnika. Opis i inne zawarte są w TYM TEMACIE.

Dzisiaj się okazało co było przyczyną.
Jadąc po olej na wymianę postanowiłem troszkę rozgrzać maszynę przed wymianą :wink: , no i rozgrzałem, przy 6kobr/min na 4 biegu nastąpiło bum.. :cry: .


Diagnoza po ściągnięciu pokrywek od zaworów i dekielków od łańcuszka na tylnym garku...... skończył się napinacz łańcuszka- szczęście w nieszczęsciu, że nie przeskoczył rozrząd, gdyż byłem przekonany iż urwała się dwururka od kolanka wydechowego i tak przejechałem parę km do garażu..

Poo rozebraniu dziada okazało się. że pękła sprężyna wewnątrz napinacza a ten się schował po prostu :frustrated: .

Obecnie szukam napinacza a moto stoi rozbebeszone i czeka na klamoty.
A taka ładna pogoda i urlopik leci :frustrated: :evil: .

Jedyny plus całej sprawy to to, że wiem iż żaden z naszych nie maczał palców przy Mojej maszynce a bynajmniej przy zaworach :grin: . 2 godziny zabawy z 4 śrubkami od dekielków i zakup zestawu kluczy ampulowych :nazdrowie: .

Polecam na zastane od nowości śruby klucze Yato - nr.5 wyginał się jak witka ale dał radę dwugodzinnym męczarniom :mrgreen: .
ODPOWIEDZ