Filtr oleju w 920.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Waldi_L_N
Status: Offline

Filtr oleju w 920.

Post autor: Waldi_L_N »

Mam coś nie tak z filtrem oleju (motocykl kupiony z takim problemem). Był w nim filtr oleju taki jak oferuje każdy sprzedawca jak pytam się o niego. Ale miał wgniot na wewnętrznym kołnierzu jakby wewnątrz silnika był jakiś wypust czy też kołek ustalający położenie. Co bardziej pomysłowi sprzedawcy proponują zrobić takie zagięcie szczypcami i się nie przejmować. No ale chyba nie to konstruktor miał na myśli. Tak więc pytam jak jest z tym filtrem i czego nie wiem?
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Filtr oleju w 920.

Post autor: Arni »

Waldi_L_N pisze:jakby wewnątrz silnika był jakiś wypust czy też kołek ustalający położenie
a czy wewnątrz silnika jest jakiś wypust czy też kołek ustalający położenie :?:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
rogal
Status: Offline

Re: Filtr oleju w 920.

Post autor: rogal »

siemka.mam rozłozone moje 920 w mak i moge Ci foto popstrykac.filtr ma na 100% wypust a w karterze sa 3 bolce ustalajace połozenie.Ja fitr kupiłem w chapionie ale musisz miec stary na wzór bo na bank dadza ci inny w katalogu podany jako zamiennik a niestety jest za duzy.
pzdr
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Filtr oleju w 920.

Post autor: Arni »

silniki mamy z pewnością bardzo podobne. Kupiłem i wymieniłem już kilka filtrów rożnych firm, każdy wyglądał tak samo i pasował. Standardowy walcowy bez żadnych udziwnień i w sumie innego nigdy nie widziałem. Przy wymianie gdy zaglądałem w miejsce na filtr, też żadnych trzpieni czy innych cudów tam nie było.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Filtr oleju w 920.

Post autor: wąsaty7 »

Myślę, że wkładasz go odwrotnie.Ma być kołnierzem z uszczelniaczem w stronę pokrywki filtra.HAYNES STS.1.12,CTYMER STR.27 RYS.21 I 21.
Wąsaty7
rogal
Status: Offline

Re: Filtr oleju w 920.

Post autor: rogal »

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 10:17 pm ]
ja wiem o jaki filtr mu chodzi i nie wkłada go odwrotnie...ok 1.5 cm pierscionek musi wejsc miedzy 3 wypusty w prawym karterze.

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 10:25 pm ]
na jakis wgniot nie zwracaj uwagi bo jest on pewnie wynikiem złego montarzu miedzy tymi 3ema prowadnicami o ktorych pisałem wyzej...
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Filtr oleju w 920.

Post autor: wąsaty7 »

Tak,tak chodzi o filtr oleju i ten pierścionek... ok.1.5 cm ma wejść w pokrywkę filtra,a nie w wypusty w karterze.A ten( wgniot) powstaje po odwrotnym włożeniu filtra.
Wąsaty7
Waldi_L_N
Status: Offline

Re: Filtr oleju w 920.

Post autor: Waldi_L_N »

Dzięki. I wszystko jasne. Poskładane i niedługo :bikersmile:
kudlaty
Posty: 11
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 06:54
Motocykl: virago xv1000 84r
Lokalizacja: Przyborowo k. Szamotuły
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Filtr oleju w 920.

Post autor: kudlaty »

a rozrusznik już chodzi???
ODPOWIEDZ