Uszczelka kolektora wydechowego

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Robert von Berlin »

Czy w 750 i 1100 uszczelka kolektora wydechowego siedzi w gniezdzie mocno i trzeba ja wydlubac, czy tez powinna luzno sie oddalic od cylindra po odkreceniu kolanka?
Jobejt XV 750 Special ´82
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Arni »

pamiętam, że jak ściągałem wydechy, to jedna mi sama wypadła a druga sobie siedziała zapewnie przyklejona nagarem, więc siedzą raczej luźno.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Damian
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Damian »

Uszczelka kolektora jest tylko położona na kolanku, które z kolei dociskane jest przez pierścień. Nie jest specjalnie mocowane.
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Robert von Berlin »

Wiem, wiem, ale zdejmowalem wydechy kilka razy i nie widzialem zadnych uszczelek - wiec siedza mocno w swoich gniazdach, albo ich tam nie ma... Po Kletnie sie rozpierdzial motocykl i przedmuchy ma wyraznie z tylnego gara przy cylindrze. Juz sie ciesze na wyjmowanie wydechow i tylnego kolektora... :frustrated: A uszczelke sobie dzis w Lousie nabede bo mam pod nosem.
Jobejt XV 750 Special ´82
Damian
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Damian »

Bertoner, nie spotkałem się jeszcze aby uszczelka ta sie "zespawała" z cylindrem lub kolankierm, więc jeśli po prostu nie wypadła to jej tam nie ma. Nie Ty pierwszy tam zaglądałeś :)

Przy ściąganiu tylnego kolanka naszykuj się na wyjęcie pierścienia, który dociska kolanko do wydechu. Aby go wyjąć trzeba zdjąć tzw. gwizdek (taka otwarta podkładka z kołnierzem). Na 98% będzie przepalona i przy próbie zdjęcia pęknie na dwie części. Możesz zamówić od razu nową (ok. 40 zł u Yamahy). Jakbyś zamówił dwie to piszę się na jedną ;)
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Robert von Berlin »

Damian pisze:tzw. gwizdek (taka otwarta podkładka z kołnierzem). Na 98% będzie przepalona i przy próbie zdjęcia pęknie na dwie części. Możesz zamówić od razu nową (ok. 40 zł u Yamahy). Jakbyś zamówił dwie to piszę się

Sorry, ale nie wiem o czym mowa.
Jobejt XV 750 Special ´82
Damian
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Damian »

Masz kolanko, i pierscien, ktory dociska je do cylindra. Normalnie pierscien ma wieksza srednice niz kolanko- przechodzi bez problemów. Dzieki tej podkladce pierscien blokuje sie na kolanku. Rozlożysz to zobaczysz :)
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Robert von Berlin »

Zdejmowalem nie raz i nie ma tam czegos takiego. Jest kolanko zakonczone kolnierzem i pierscien dociskajacy. Zwroc uwage na to, ze ja mam w 5G5 pierscienie stalowe a nie odlewy alu!
Jobejt XV 750 Special ´82
Damian
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Damian »

Czy zastsowano inny patent :)
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Uszczelka kolektora wydechowego

Post autor: Arni »

Damian pisze:Czy zastsowano inny patent :)
chyba tak, bo też nie kojarzę żadnego pękającego pierścienia a rozbierałem wielokrotnie
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
ODPOWIEDZ