PYTANIE OLEJOWE

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Michałxd
Status: Offline

PYTANIE OLEJOWE

Post autor: Michałxd »

Mam takie pytanie.. Jaki olej do sr125 ?? czy można wlać zwykły np lotos mineral ...nie wiem ?? Bo bym nie wymieniał ale remontuje yamahe załorzyłem nowy tłok szlif. I regeneruję głowice nowe zawory itp... Bo niedługo będę chciał sprzedać i znowu powrucic do wiekszych motorów
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: wierzba »

Mineralny Motul 3000 20W50 - tani i dobry. Lotos to pewno olej do silnika samochodowego, do motoru lej motocyklowe oleje do silnika czterosuwowego oznaczone jako 4T. Pamiętaj że olej w Virago służy do smarowania silnika, skrzyni i sprzęgła, zwykły samochodowy się nie nadaje.

wierzba
Michałxd
Status: Offline

aha

Post autor: Michałxd »

Aha dzięki tak też jest własnie w sr jeden olej
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: kyller »

wierzba pisze:Mineralny Motul 3000 20W50 - tani i dobry. Lotos to pewno olej do silnika samochodowego, do motoru lej motocyklowe oleje do silnika czterosuwowego oznaczone jako 4T. Pamiętaj że olej w Virago służy do smarowania silnika, skrzyni i sprzęgła, zwykły samochodowy się nie nadaje.

wierzba
wierzba a skad to wiesz ? że się nie nadaje ?
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: wierzba »

Bo nie jest na nim napisane że się nadaje a na serio to obawiałbym się o dodatki uszlachetniające przez które mogłoby się mokre sprzęgło ślizgać.
A co, nadaje się ?
Damian
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: Damian »

wierzba a skad to wiesz ? że się nie nadaje ?
wierzba pisze:obawiałbym się o dodatki uszlachetniające przez które mogłoby się mokre sprzęgło ślizgać.
:razz:

Bo wygląda to tak- zwollenicy teorii spiskowej mówią, że to te same oleje rozlewane do innych opakowań, z tym że wersja "moto" kosztuje + 20% ;)

Tylko, że nawet pośród tych zwolenników większość leje olej dedykowany do motocykla :mrgreen:

Ja kiedyś zalazłem (celem "płukania" silnika) Lotosa (półsyntetyk). Tak mi dziad skleił sprzęgło, że potem nie miałem złudzeń, czy ten olej się nadanie czy nie ;)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2009, 23:45 przez Damian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: kyller »

no wiec panowie
te dodatki uszlachetniajace to nastepny mit (kurde jeszce jakims mitbasterem zostane :mrgreen: )
być może istneija oleje które je zawieraja ale ja ich nie znalazłem
musiałby to byc olej z dodatkiem dwusiarczku molibdeny naprzykład
dawno, dawno temu nie było podziłu na oleje moto i do puszek
był LUX 5, LUX 10 , selektol i selektol special (special zawierał tyle dodatkow myjacych ze mozna było w nim prac)
a potem spece od marketingu wymyslili oleje do motocykli których cena jest znacznie wyzsza
ja w tej chwili mam zalanego mineralnego lotosa nie jest to olej najwyzszych lotów ale poniewaz za 3000 km i tak bede robił wymiane przed wyjazdem to nie chciałem wlewac nic droższego a potem zaleje jak zwykle motulem 20 w 50 wiadomo upały te sprawy no i motul faktycznie jest niezłym olejem na którym można przeciagnać wymiane co zreszta zamierzam zrobic
znaczy sie kazdy robi to na swoja odpowiedzialność bo ja na przykłąd nigdy nie zleje moto jakism x-ray czy blue-ray do V-twinów raz zalałem i eksperymentów mam dosyć nie szło na tym gównei wyregulowac sprzegła
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: wierzba »

Odszczekuję to co powiedziałem o Lotosie Mineralnym, powiedziałem trochę na pałę, poczytałem a to faktycznie czysty olej mineralny jak LUX i nic więcej. Ale kosztuje 10zł/litr a motul 14 zł/litr (70 złotych za bańkę 5L), takie trochę gówniane oszczędności. Tyle że Lotos za rogiem a po motula trzeba jechać lub wysyłać, innych korzyści nie widzę.
A z dwusiarczkiem molibdenu jest hipoidalny motul, mam takiego w kardanie :).

wierzba
Damian
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: Damian »

A jak przy dwusiarczku molibdenu jesteśmy to można go dokupić jako oddzielny środek. Olej nie musi być specjalnie o niego wzbogacany ;)

Czyli kyller jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Z jednej strony jeździsz na takim oleju, ale z drugiej storny piszesz że nie zalejesz silnika byle czym. Przyznasz mi jednak rację, że Lotos to jednak nie jest olej najwyższych lotów ;)
Michałxd
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: Michałxd »

wierzba pisze:Odszczekuję to co powiedziałem o Lotosie Mineralnym, powiedziałem trochę na pałę, poczytałem a to faktycznie czysty olej mineralny jak LUX i nic więcej. Ale kosztuje 10zł/litr a motul 14 zł/litr (70 złotych za bańkę 5L), takie trochę gówniane oszczędności. Tyle że Lotos za rogiem a po motula trzeba jechać lub wysyłać, innych korzyści nie widzę.
A z dwusiarczkiem molibdenu jest hipoidalny motul, mam takiego w kardanie :).

wierzba
U mnie za rogiem LOTOS kosztuje 12,50zł :razz: :razz: :razz:
Jak miałem MW650 i jezdziłem w na nim bo był dosć tani. Ale dobrze sobie radził w terenie
mało kiedy na nim silnik się przegrzał. Ale sam silnik pracował, sprzęgło było suche, a wał kardana i skrzynia też osobno.
A gdzie taki tani MOTUL patrzyłem na allegro to około 85zł litra, bo tyle mi potrzebna jest do silnika :rock:
Domo
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: Domo »

Ja tam do swojej laluni zalałem Castrol Power GPS 4T 10W-40 i muszę przyznać że jestem zadowolony biegi ciszej zaczęły mi się wbijać :)
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: paelek86 »

Domo pisze:Ja tam do swojej laluni zalałem Castrol Power GPS 4T 10W-40 i muszę przyznać że jestem zadowolony biegi ciszej zaczęły mi się wbijać :)
ja mam identycznie tak samo - biegi lekko, cicho i przyjemnie.
Viśnia
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: Viśnia »

dobra panowie a możę ktoś wie ja sie mają nasze wymiany oleju do książki serwisoewj :?: ma virago 750 z 92r i tak nie do końca jestem przekonany jaki olej mam tam nalać jak wymienie to co jest. no i jeszcze mam pytanie co ile km trzeba wymienić olej w silniku a co ile w kardanie :?:
Domo
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: Domo »

W książce napewno nie ma napisanego dokładnej marki oleju jaki ma być lany tylko parametry oleju 4T 10W40 tak mi sie wydaję że to są uniwersalne nie wiem jak sie mylę niech ktoś poprawi :) W silniku chyba co 10 tys albo co roku :P a w kardanie to nie wiem xD to jak juz mowa o kardanie mam pytanie ile ma byc tego oleju tam gdy postawie motor w pion i wykręcę śrubkę to na jej końcu ma być olej ? taki jest miernik zrobiony ?
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: PYTANIE OLEJOWE

Post autor: paelek86 »

Domo pisze:gdy postawie motor w pion i wykręcę śrubkę to na jej końcu ma być olej
- dokładnie, w pionie poziom oleju powinien sięgać dolnej krawędzi gwintu.
ODPOWIEDZ