Recycling przewodów hamulcowych (???)

Tematy związane z układem hamulcowym
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Recycling przewodów hamulcowych (???)

Post autor: micek1968 »

Witam
Tak się przymierzam do zmiany przewodów hamulcowych w mojej 750-tce na nowe w oplocie (+mały remoncik zacisków) ... niestety nowe gotowe to cena około 400,-... Znalazłem za to na allegro przewody na metry (metr to około 100).. I teraz tylko pytanie do znawców tematu...
1.Czy końcówki przewodów XV750 to jakiś standard motocyklowy czy tylko Virażki...?
2.Czy da się wykorzystać stare końcówki przewodów? (motorek mam daleko u kumpla w garażu więc nie mam możliwości sprawdzenia jak to wygląda). Gość sprzedaje przewody na metry wiec pewnie jest jakiś sposób zarabiania końcówek... i tak będę musiał wykorzystać ten łącznik pod lampą itd
3.Czy ktoś mógłby zmierzyć ile mniej więcej potrzebuję tych rurek :)
4.Gdzie kupię zestaw uszczelek ("oringów") do zacisków?
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Recycling przewodów hamulcowych (???)

Post autor: alonso »

1.Końcówki to raczej standard.Tylko kwestia skoku gwintu.Ma być chyba 1,25 w Suzuki maja 1. Albo na odwrót.
2.Starych przewodów raczej nie wykorzystasz,zwłaszcza bez oplotu bo są zaciskane z zewnatrz.
Nowe się łatwo montuje.końcówka ma wpust,który dajesz do przewodu a na zewnatrz tulejke zaciskową.Skręcasz i gotowe.Podkładki możesz sobie kupić z oringiem.koszta.Do mojej 535 113 zł w tym metr przewodu i dwie końcówki.4 podkładki miedziane z oringiem 2 zł.
4.Zestaw oringów(hamulce dwutłoczkowe) do mojej 124 zł.Ciężko było kupić.Szukać w Yamaha na zamówienie.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Recycling przewodów hamulcowych (???)

Post autor: micek1968 »

alonso pisze:...Starych przewodów raczej nie wykorzystasz,zwłaszcza bez oplotu bo są zaciskane z zewnatrz....
Chodziło mi bardziej o to że zawiozę stare przewody i nową rurkę i niech gość wykorzysta stare końcówki do nowej rurki... chyba że końcówki będą grosze kosztować...
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Recycling przewodów hamulcowych (???)

Post autor: kyller »

nie da rady wykorzystac starych koncówek to technicznie niemozliwe
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Recycling przewodów hamulcowych (???)

Post autor: alonso »

AA jedyne co możesz zostawić to śruby do końcówek.Dwie kosztuja 13 zł.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Recycling przewodów hamulcowych (???)

Post autor: micek1968 »

Chyba jednak sobie odpuszczę... Końcówki tak jak pisaliście są jednorazowe... Pytałem w Off-Road Garage w Łodzi i koszt jednej końcówki z zarobieniem to 60 zł.. Koszt przewodu w oplocie to coś koło 150 zł (nie wiem ile go potrzebuję ale tak na oko)... jeśli bym chciał zachować przewody tak jak są teraz (trzy łączone po środku łącznikiem) to koszt będzie koło 510 zł... mogę zmienić jeszcze układ na dwuprzewodowy (jeden leci do zacisku i drugi przewód między zaciskami) to koszt spadnie do 390 :( pojeżdżę jeszcze na starych .. :(
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
ODPOWIEDZ