ile płynu hamulcowego ?

Tematy związane z układem hamulcowym
zolw
Posty: 23
Rejestracja: 21 listopada 2007, 22:35
Motocykl: Virago XV250
Status: Offline

ile płynu hamulcowego ?

Post autor: zolw »

Witam,

Ile plynu hamulcowego wchodzi do ukladu, zeby nie latac drugi raz do sklepu ;-)
Tylko, zeby nie bylo odpowiedzi ze 2 litry starcza :grin:

Pozdro
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: Marek73 »

2 litry starcza

A tak poważnie, to płyn zazwyczaj jest w opakowaniach 0,2 albo 0,25 litra i na pewno Ci wystarczy.
zolw
Posty: 23
Rejestracja: 21 listopada 2007, 22:35
Motocykl: Virago XV250
Status: Offline

noto zapowietrzylem...

Post autor: zolw »

Dalem ciala i zdaje sie zapowietrzylem...tzna klamka hamulca po zacisnieciu zapada sie glebiej niz poprzednio...Ma ktos moze jakis patent na odpowietrzenie? Plyn wymienilem wg informacji z forum, ale jak to sie mowi , pierwsza zmiana i wymiana ;-)
Hamulce sa, "pompowanie" hamulca nic nie daje raczejm jsli juz to minimalnie, martwi mnie fakt ze poziom plynu jest wyzszy a klamka zapada sie glebiej...
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: jaroz »

odkręć przewód hamulcowy przy klamce. wstrzyknij do niego strzykawką płynu. dobrze byłoby wstrzyknąć też do pompki od strony tegoż przewodu. potem zakręć przewód, nalej płynu do zbiornicxzka i pompuj. pójdzie, ja tak robiłem i było ok. uważaj na płyn. jak jego poziom się obniża i zacznie się pokazywać I dziurka z dna zbiorniczka, to podczas pompowania pluje płynem z tej dziurki i chlapie bardzo energicznie.
Awatar użytkownika
manat
Posty: 165
Rejestracja: 07 września 2007, 15:58
Motocykl: VIRAGO XV 535
Lokalizacja: Stęszew
Wiek: 50
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: manat »

Jest jeszcze druga możliwośc. odkrę pokrywe zbiorniczka, poluzój odpowietrznik przy zacisku, załóż na niego węży i włóż do słoiczka (wcześniej zalej go troszke płynem chamulcowym, żeby podczas pompownia klamką nie zaciągał powietrza). Następnie wlewaj do zbiorniczka płyn, równoczeście pompój hamulcem. Obserwój czy wężykiem leci płyn i czy nie ma w nim pęcherzyków powietrza. Następnie (nie ściągając wężyka)dokręc odpowietrznik, naciśnij kilka razy hamulec ,przytrzymaj na hamulcu i równocześnie poluzuj odpowietrznik. wykonaj tą czynnośc tak długo,aż z wężyka poleci tylko płyn hamulcowy bez pęcherzyków powietrza. Robota dośc żmudna, ale cóż hamulec musi byc.
Powodzenia
Pozdrawiam.
dyzioo
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: dyzioo »

Czy 0.25 ltr płynu dodam że hamulcowego styknie do Virówki 535 ?? :?: :?: :?: :?:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: jaroz »

i jeszcze do 2 virówek ci zostanie
wideo5
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: wideo5 »

czy ktoś może powiedzieć bo nigdzie nie mogę znaleźć jaki płyn hamulcowy zaleca yamaha. muszę wymienić bo w serwisie powiedzieli że kolor wskazuje na konieczność wymiany a wolałbym ze względu na ich stawki na razie nie korzystać z ich usług. sam jestem po szkole samochodowej tak więc grzechem będzie nabijać im kabzę.
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: Adam »

wideo5 pisze:czy ktoś może powiedzieć bo nigdzie nie mogę znaleźć jaki płyn hamulcowy zaleca yamaha.
ano DOT4 (lub DOT3) :drunksmile:
michael
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: michael »

a na przyszłość to takowa informacja w motocyklach znajduje się na pokrywce pompy hamulcowej :)
wideo5
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: wideo5 »

uszczypliwość nie jest tu na miejscu michael'u i nie powinieneś nabijać sobie postów takimi tekstami. Kolega zacier już mi odpowiedział dzięki mu za to i temat zakończony.
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: Adam »

powiem jeszcze że sam sie zastanawiam zawsze czy czwórka czy trójka, podobno lepsza 4 ale za 3 też nikt cię nie zabije
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: BoPos »

zacier pisze:powiem jeszcze że sam sie zastanawiam zawsze czy czwórka czy trójka, podobno lepsza 4 ale za 3 też nikt cię nie zabije
W czym lepsza? Według mnie różni się tylko temperaturą wrzenia, jest o kilka stopni wyższa.
Czymś jeszcze?
wideo5
Status: Offline

Re: ile płynu hamulcowego ?

Post autor: wideo5 »

najważniejsze że dot 3 i 4 są mieszalne ze sobą co nam daje pewność że nasze uszczelki na tłoczkach i w pompie hamulcowej nam nie spuchną po wymianie płynu. chyba pamietacie płyny hamulcowe za czasów PRL-u i co potrafiły narobić po zmieszaniu.
ODPOWIEDZ