Klocki hamulcowe

Tematy związane z układem hamulcowym
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Klocki hamulcowe

Post autor: kilim69 »

Witam
mam pytanko gdzie zamawiacie w necie klocki hamulcowe i jakiej firmy do xv 750 93 r.
z tego co się zorientowałem to mam zaciski typ IV a w moto-akcesoria.pl maja klocki do modeli z lat 95-98 i nie wiem czy będą pasować.
Pozdrawiam
Krecik
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Krecik »

Witam. Panowie szukam pomocy. Od jakiegoś czasu czy to podczas jazdy czy podczas wypychania motoru z garażu słyszę tarcie. Na pewno są to klocki bo jeszcze ich nigdy nie wymieniałem a na oko są już zajechane. Moje pytanie brzmi: Gdzie, jakie, jakiej firmy kupić klocki. Szukałem na allegro jest kilka kształtów oraz firm a co za tym idzie różnic w cenie. Proszę o pomoc :grin:
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Schwartzu »

Hey!
A ja w ogóle próbuje znaleźć jakie są klocki pasujące do mojego modelu.

Na razie udało mi się znaleźć takie:
Virago 535 z zaciskiem dwu-tłoczkowym:
Lucas MCB 640
EBC FA179
SHIFFERT MP214
FERODO FDB781
SBS 663
VESRAH VD 255

teraz przydałyby się opinie na ich temat...
Tu jest trochę o EBC i Lucas.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Marek73 »

Schwartzu pisze:teraz przydałyby się opinie na ich temat...
Bez wnikania w model klocków, ponieważ jeżdżę na innych to moja opinia po doświadczeniach z Ferodo i Lucasem jest taka, że Lucasa nawet za darmo już nie nie chcę. Co najwyżej tylko spowalniają i do tego moje jeszcze piszczały. Wróciłem do Ferodo i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: wierzba »

Ferodo to dobry wybór a przy okazji wyczyść i nasmaruj dokładnie zaciski i tłoczki. Wymiana klocków to nie tylko wyrzucenie starych i montaż nowych, to kupa roboty przy serwisowaniu zacisku.
co mnie obchodzi gdzie jadę, grunt że wiem gdzie byłem :)
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Schwartzu »

Marek73 pisze:Bez wnikania w model klocków
Jasne, okładzina pozostaje ta sama. Zmienia się tylko kształt...

Ja z przodu mam EBC, które niedługo wyrzucę. Nie mam specjalnie porównania, ale słyszałem że nie są najlepsze, dlatego zmienię na inne.
Marek73 pisze:Lucasa nawet za darmo już nie nie chcę. Co najwyżej tylko spowalniają i do tego moje jeszcze piszczały
No to głos o piszczących Lucasach powtarza się.

Marek73, wierzba, te Ferodo, to w 1100 używacie?
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: wierzba »

Ja jeszcze nie używam ale jak rozpoznawałem temat szperając po zagranicznych forach to użytkownicy polecali właśnie Ferodo jako najlepsze - prawdopodobnie u siebie mam Ferodo (prawdopodobnie bo mam je po Jędrku a on pewno jeszcze po Niemcu), hamuje bardzo dobrze i cicho, tarczy nie zjada.
co mnie obchodzi gdzie jadę, grunt że wiem gdzie byłem :)
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Marek73 »

Pawle, ja miałem Ferodo w 750. Później jak kupiłem Wild Stara to poprzedni właściciel przed sprzedażą oszczędził i dał Lucasa. Były ledwo co zużyte, a i tak słabo hamowały. No i ten wnerwiający pisk. Bez żalu wróciłem do Ferodo. Wiem, że różnica w cenie jest około 100%, ale to są według mnie dobrze wydane pieniądze.
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Pixa »

Ja mam EBC. Hamuja ok, ale poprzednie (niestety nie wiem jakie) byly lepsze. EBC minimalnie piszcza, ale tylko czasami i tylko przy mocnym hamowaniu.
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Schwartzu »

Klocki Ferodo dostępne są w kilku seriach:
- seria CP911 (oznaczenie: CP) - do zastosowań wyścigowych. NIE mogą być stosowane na drogach publicznych.
- seria Platinum (oznaczenie P) - najlepsza do codziennego użytkowania. Łączy znakomitą siłę hamowania oraz dobrą wytrzymałość - całość za rozsądną cenę. Skuteczność hamowania jest równie dobra na suchej drodze, jak i na podczas deszczu.
- seria Sinterowa (oznaczenie ST) - ST. Klocki z dodatkiem miedzi w materiale ciernym, pasujące zarówno do stalowych, jak i żeliwnych tarcz hamulcowych. Gwarantują lepszą siłę hamowania niż seria Platinum, choć okupione jest to trochę krótszą żywotnością.
Chyba "P" będzie ok...
Marek73 pisze:Wiem, że różnica w cenie jest około 100%
Może to zależy od konkretnego modelu, ale TU cena jest niższa niż zaLucasy. :roll:
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Marek73 »

Schwartzu pisze:Może to zależy od konkretnego modelu, ale TU cena jest niższa niż zaLucasy. :roll:
To prawda. Różnice pojawiają się przy wyborze np. serii Platinum.

o takich:

http://allegro.pl/klocki-ferodo-xvs650- ... 92175.html
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Schwartzu »

Swoją drogą przydatna stronka, do wyszukiwania pasujących klocków i zamienników:
http://www.ferodoracing.com/catalogue/s ... brake_pads
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
ODPOWIEDZ