opinia o klockach brembo

Tematy związane z układem hamulcowym
szaman2207
Posty: 27
Rejestracja: 19 lutego 2015, 13:37
Motocykl: yamaha virago 535
Status: Offline

opinia o klockach brembo

Post autor: szaman2207 »

Co myslicie o tej firmie? Jak kupowalem do swojej virazki facet powiedzial ze sa idealne. Kupilem niebieskie z napisem carbon ceramic. Mowie facetowi ze tarcza nie jest pierwszej swierzosci i najlepiej jakies miekkie klocki zeby tak nie zjechaly tarczy a on ze te sa przypisane do virago 535. No i nie wiem czy to byl dobry wybor.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: opinia o klockach brembo

Post autor: leszekk »

Proponuję przejrzeć katalog firmy i zobaczyć co te oznaczenia w praktyce oznaczają.
Zasadniczo bardziej sensowne byłoby zadanie pytania o to jakie klocki, gdzie i za ile kupić niż teraz rozważać czy zakup był trafiony. Bo może się okazać, że wprawdzie geometria klocka jest OK tylko nadaje się jedynie na tor.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
szaman2207
Posty: 27
Rejestracja: 19 lutego 2015, 13:37
Motocykl: yamaha virago 535
Status: Offline

Re: opinia o klockach brembo

Post autor: szaman2207 »

no fakt, znajde opis i jak się okaże że na tor to zmienie.
lama1980
Posty: 2
Rejestracja: 28 lutego 2015, 12:10
Motocykl: honda
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: opinia o klockach brembo

Post autor: lama1980 »

Jak dla mnie, to klocki firmy brembo nie nadają się do jazdy po ulicach.
Poszukuję katowice mieszkania nowe do zakupienia i zamieszkania.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: opinia o klockach brembo

Post autor: leszekk »

Brembo w technologii CC sa mniej wydajne niż SA czy SC (mniej więcej o 20-25%). Jeśli inne klocki, na których jeździłeś miały współczynnik tarcia na poziomie 0,5 a założysz CC Brembo to będziesz sie czuł jakbyś założył klocki z mydła. Tyle, że raczej te CC odpowiadają typowym klockom innych firm więc różnicy raczej nie będzie. A do 535 Brembo innych technologii nie proponuje.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Izaak
Posty: 406
Rejestracja: 02 maja 2010, 10:37
Motocykl: VIRAGO XV 1100 1994
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Re: opinia o klockach brembo

Post autor: Izaak »

Serwus,
właśnie jestem po zakupie nowych tarcz i dobierałem klocki, w dobrej cenie podesłali mi te ceramiki z Brembo ale odesłałem. Wszystkie osoby z którymi rozmawiałem, potwierdziły, że owszem zajefajne ale na tor. Do naszych sprzętów miekkie lub średnie a potocznie organiczne. Jutro doleci do mnie Ferodo i chyba na tym stanie choć jeszcze o nich poczytam. W Olek Motocykle mają jakiegoś Hiszpana w średnich i miekkich i też o nich myslę. Zobaczymy.

Właściwej decyzji :rock:
izaak

http://www.italtruck.pl


"....grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać ? zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje...."
Ks. Jan Kaczkowski
Awatar użytkownika
Izaak
Posty: 406
Rejestracja: 02 maja 2010, 10:37
Motocykl: VIRAGO XV 1100 1994
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Re: opinia o klockach brembo

Post autor: Izaak »

Dzisiaj właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Ferodo Platinium FDB781P i tak zostanie :-)
W przyszłym tygodniu mam nadzieję, uda mi się do kupy wszystko poskładać i w drogę :-). Pojeżdżę trochę i napiszę jakie wrażenia.


:motorcycle:
izaak

http://www.italtruck.pl


"....grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać ? zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje...."
Ks. Jan Kaczkowski
ODPOWIEDZ