CZUJNIK STOPU

Tematy związane z układem hamulcowym
deadnsde
Status: Offline

CZUJNIK STOPU

Post autor: deadnsde »

Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć gdzie mogę dostać czujnik stopu hamulca tylnego do Virago 250?
Jul
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: Jul »

Zobacz u jakiegoś dealera,gdzie sprzedają chińskie skutery i inne wynalazki motopodobne. Chinole walą prawie kopię Virago 125. Nazywa się to jakoś KsianPingCiąg czy podobnie :wink: . Stary czujnik w garść i "naprzód Janów". Napewno coś dopasujesz.
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: JohnnY »

Witam :smile: Jak zwykle mam mały problem :mrgreen: po ostatniej naprawie musiałem źle złożyć czujnik hamulca przedniego no i robi mi się zwarcie. Może ktoś wie jak prawidłowo powinien być złożony czujnik hamulca przedniego :?:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/457 ... 9bb61.html

Tylko tam jeszcze chyba powinna być sprężynka :idea:
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: strazak »

a ten bolec w środku nie powinien być odwrotnie ? tym plastykiem na styku ?
ADAM
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: JohnnY »

No właśnie nie wiem dlatego się pytam :neutral: jest problem bo tam powinna być chyba sprężynka no ale zastąpiłem sprężynką od długopisu no i działa ale po kilku wciśnięciach hamulca słychać takie puknięcie i wtedy bezpiecznik się przepala.
Charles
Posty: 95
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 18:50
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: Charles »

Sprawdź na wyjętym czyjniku tak jak masz na zdjęciu. Bo rozumiem, że przepala bezpiecznik jak masz wszystko złożone?? Więc spróbuj kilka razy spiąć czujnik jak będzie wyjęty. złącz kilka razy, na dłużej, na krócej i sprawdź bezpiecznik. Jak nic się nie będzie działo to znowu złóż i spróbuj. Jak się przepali to obstawiam, że sprężynka jest innej średnicy niż oryginalna i robi gdzieś spięcie dotykając do ścianek. Pewnie nie składa się prosto tylko "wykrzywia" i łapie masę. Popróbuj i daj znać.
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: JohnnY »

No właśnie sprężynka mi zginęła i wziąłem od długopisu :smile: a można gdzieś kupić taką sprężynkę?
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: radar64 »

Panowie ,takie dziwne przepalanie tego bezpiecznika,bo od zapalania lampy stopu to się nie powinien przepalać.Jeżeli dobrze rozumiem zwierane są bolcem( za przeproszeniem) dwie blaszki i płynie prąd.Może faktycznie długopisowa sprężynka fikuśnie się deformuje i zwiera do masy,wtedy na 100% leci bezpiecznik.Charles ma rację,musisz dobrać sprężynkę o innej charakterystyce.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: JohnnY »

No zacznę rozbierać stare długopisy :mrgreen: aż w końcu znajdę odpowiednią :rock:
Charles
Posty: 95
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 18:50
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: CZUJNIK STOPU

Post autor: Charles »

Wydaje mi się że nie dopasujesz od długopisu. Długopisowe są z cienkiego drutu, żeby nir stawiały zbyt dużego oporu przy wciskaniu. raczej poszukaj z jakiegoś grubszego, żeby się nie wyginała na boki. Powodzenia.

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 6:01 pm ]
Dziś zauważyłem, że spinacze do bielizny kupione w IKEA mają sprężynkę z grubszego drutu, ale to już chyba będzie za grube i za mocne.
ODPOWIEDZ