Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Tematy związane z układem hamulcowym
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: tomasz77 »

Witka ...
Wile osób orientują cech się w mojej maszynie będzie wiedzieć że ma problem ze słabymi hamulca mi.
Postanowiłem coś zrobić w tym temacie .
Ja mam zaciski jednotloczkowe i chce zmienić na 6 tłoczone lucasa, wiem ze pasują do mojego VL a.
Wyczytałem gdzieś na forum intruzowni. ..
Czy jest ktoś kto może mi z tym tematem pomóc? Sama wymiana itd będzie banalna ale chciał bym żeby mi ktoś pokazał co mam kupić bo nie za bardzo wiem , a już się rozglądalem.
Czy wszystko zależy przede wszystkim od śrub mocujących i szerokości tarczy? Czy takimi parametrami powinienem się kierować kupując zacisk? Pomóżcie proszę Ci co się rozeznaja w temacie a wiem ze jest tu kilka osób robiących customy. Wiec liczę na Was . :mrgreen:
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: 2007XV1700 »

ja na Twoim miejscu wymieniłbym pompę hamulcową na radialną 16mm albo 19mm, węże na takie w oplocie, zrobił serwis obecnego zacisku i zalał wszystko nowym płynem
zaciski zostawił jakie są bo z tymi "wielotłoczkowymi" jest więcej zabawy z serwisem i części eksploatacyjne są droższe.
jak walisz duże przebiegi to wielotłoczkowe zaciski serwisujesz 2 razy w roku. inaczej będzie nierównomierne zużycie klocków i częstsza ich wymiana = koszty


jak masz calową kierownicę to da się roztoczyć mocowanie pompy np z R1 albo GSX-r no problem.

.peace
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2016, 10:17 przez 2007XV1700, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: tomasz77 »

Czyli chodzi tak lopatologicznie o zmianę pompy na silniejszą?
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: 2007XV1700 »

yhym
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: HaCaT »

2007XV1700 pisze: jak walisz duże przebiegi to wielotłoczkowe zaciski serwisujesz 2 razy w roku.
z ciekawości co to znaczy "duże przebiegi"? tzn ile?

:cool:
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: tylust »

Tak jak XV pisze, lepiej poszukać wydajniejszej pompy. Wyścig zbrojeń na liczbę tłoczków chyba się skończył i nawet w sportach z górnej półki nie pakują już masowo 6 tłoczkowych zacisków, a wrócili do 4 tłoczkowych.
Tomek
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: HaCaT »

tylust pisze:Tak jak XV pisze, lepiej poszukać wydajniejszej pompy. Wyścig zbrojeń na liczbę tłoczków chyba się skończył i nawet w sportach z górnej półki nie pakują już masowo 6 tłoczkowych zacisków, a wrócili do 4 tłoczkowych.
zgadza się, ale kolega posiada zacisk 1-tłoczkowy.

Cytat z portalu hamujbezpiecznie.pl

"Bardzo wiele osób wzmacniających układy hamulcowe rozpoczyna swoją przygodę od wymiany podstawowych elementów takich jak klocki, czy tarcze. Często efekt jest niezadowalający. Gdzie szukać przyczyny słabych hamulców? Przede wszystkim należy zacząć od bardzo dokładnego przeglądu suwaków, prowadnic, jarzm, tłoczków, gumek, piast itd. Jeśli cały układ hamulcowy został w perfekcyjny sposób przygotowany do montażu podzespołów wzmacnianych, a efekt nadal nie jest zadowalający należy rozważyć montaż zacisków wielotłokowych."

Na początek dokładny serwis obecnego układu hamulcowego, a jak to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów wówczas wymiana:
- pompa
- przewody
- zaciski na wielotłoczkowe
- klocki + tarcza

Po tym moto zacznie hamować :D

Wymiana pojedynczych elementów pozostawiając inne to półśrodki, niby coś zrobione, ale czy efekt końcowy zadowalający? :cool:
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: tylust »

Jedno tłoczkowy zacisk to ja mam w XV 750 Se z 1982 gdzie faktycznie jest JEDEN tłoczek na jedną tarczę.
W VL 1500 jest po tłoczku z każdej strony tarczy czyli w sumie dwa tłoczki, lub dwa tłoczki z jednej strony tarczy (zależnie od rocznika i modelu). Na Suzuki sie nie znam, ale widziałem też sztuki z podwójnymi tarczami z przodu... Nie wiem jaki model ma Tomasz, ale zacisk raczej na pewno nie jedno tłoczkowy :wink:

Co do reszty zgoda. Najpierw trzeba się upewnić, że to co mamy jest w najlepszym możliwym stanie. Choć przy tej masie jedna tarcza i taki zacisk na pewno szału nie zrobi. Na suzuki sie nie znam :P Na pewno na forum Suzuki wiedzą lepiej co się da, a co się nie da.... a tak dochodząc do sedna to w sumie nawet nie wiem co Tomasz masz u siebie bo zdjęć dokładniejszych nie mogę jakoś wyszukać :mrgreen:
Tomek
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiana zacisku hamulca na lucasa

Post autor: 2007XV1700 »

kolega Tomasz ma jedną tarczę w swym motocyklu.
ODPOWIEDZ