Dętka w sprayu :)

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Dętka w sprayu :)

Post autor: micek1968 »

Rok temu kupiłem dętkę w spraju. Taka gaśnica z jakimś środkiem który po przebiuciu koła wstrykuje się do środka i napełnia koło powietrzem znajdującym się w "gaśnicy". W tym roku wybieram się w dość długą trasę i się zastanawiam czy kupić nową "dętkę" czy stara będzie jeszcze OK. Miał ktoś już z tym do czynienia i czy faktycznie spełnia swoje zadanie? Opony mam nadzieję po takim pompowaniu nie trzeba wyrzucać? :\
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
Faust44
Posty: 40
Rejestracja: 07 marca 2011, 13:55
Motocykl: XV750 --> XV1700
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Dętka w sprayu :)

Post autor: Faust44 »

Na swojej aktualnej nie widziałem jakiegoś terminu ważności czy coś w tym stylu. Co do skuteczności czegoś takiego - napełnia to oponę mniej więcej pod ciśnienie na opakowaniu i wypełnia koło czymś w rodzaju piany. Dobrze sprawdza się na gwoździe śrubki i tym podobną drobnicę. Na rozcięta oponę lub pękniętą to niestety, ale tym nie połatasz, bo opona i tak na szrot.
Po takim napełnieniu spray'em zajeżdżasz normalnie do wulkanizatora i robi Ci łatkę - preparat w żaden sposób nie uszkadza opony i felgi. Jest tylko trochę zabawy - po zdjęciu opony preparat ma nadal płynną konsystencję.
Ogólnie lepsze to niż wizja pchania motonga lub lawety.
:motorcycle:
ODPOWIEDZ