xv 250 koło przód..co zrobiłem źle?

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
kajo4
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2012, 21:00
Motocykl: yamaha xv125n /97r
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Wiek: 51
Status: Offline

xv 250 koło przód..co zrobiłem źle?

Post autor: kajo4 »

Mam problem z kołem..zachciało mi się dokładki błotnika , jedna ze śrub mocujących była objechana wiec żeby ja odkręcić musiałem zdjąć koło które do tego momentu było super..odkręciłem kontrę i ośkę ,w kole nic nie grzebałem..
Czy na ośce lub kole jest jakaś lużna część która mogła niepostrzeżenie wypaść przy wyjmowaniu koła? bo odnoszę wrażenie po skręceniu że ma leciutki luz na ośce..druga sprawa ślimak..licznika teraz po skręceniu tyrpie jak zakręce kołem..tyrpie w prędkościomierzu ale wskazówka kręci ...na dole napęd ślimaka jest w wypuście lagi...czy położenie tego ślimaka w kole ma jakieś stałe niezmienne znaczenie..wiem że są trzy wpusty pd kątem 120 st. ? czy to tyrpanie tak ma być czy szukać i gdzie ?przy kole czy w liczniku?Dodam że po skręceniu z powrotem to już nie to samo koło.. :frustrated:
Awatar użytkownika
kapitanwasyl
Posty: 592
Rejestracja: 13 października 2011, 21:27
Motocykl: WSK , Junak...XV 250
Lokalizacja: Wszędzie blisko ... bo prawie z samego centrum :)
Wiek: 48
Status: Offline

Re: xv 250 koło przód..co zrobiłem źle?

Post autor: kapitanwasyl »

Jak "tyrpie" w prędkościomierzu , znaczy w liczniku to jak by linka nie weszła tam gdzie powinna do końca ?
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: xv 250 koło przód..co zrobiłem źle?

Post autor: Flower »

Co do koła i ośki, to z jednej strony jest ślimak, a z drugiej zazwyczaj tulejka dystansowa.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: xv 250 koło przód..co zrobiłem źle?

Post autor: Mocho »

z tym ślimakiem, to stawiam że mogłeś nie trafić jego "wypustkami" w zagłębienia w kole
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
kajo4
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2012, 21:00
Motocykl: yamaha xv125n /97r
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Wiek: 51
Status: Offline

Re: xv 250 koło przód..co zrobiłem źle?

Post autor: kajo4 »

Znalazłem zgubę, czyli dystans koła ..teraz śmiga jak wczesniej..
ODPOWIEDZ