Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
wideo5
Status: Offline

Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: wideo5 »

Czy ktoś ma taką oponę na przodzie jesli tak to proszę o opinię jak się spisuje. Mam taki bieżnik nówkę na tyle i wydaje mi się że jest ok. ale przód to inna bajka - tu się wydawać nie może. Napiszcie jak się spisuje na deszczu, na suchym i na cholernej tarce na asfalcie. wpadłem ostatnio w tak zeszlifowany asfalt ok 100km/h i nie mogłem sie wstrzelić w drogę. objaw jakby powietrze uszło z przodu. Franca tańczy po całym pasie. Mam oponę 13 letnią - od nowości motoru. Właściwości gumy nie te - norma.
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: Dono »

wideo5 pisze:Mam oponę 13 letnią - od nowości motoru.
O Krystyno!!!!! :shock:

A co do tego zeszlifowanego asfaltu (chyba myślimy o tym samym - taki sfrezowany - rowki), to chyba na każdego rodzaju oponie moto wyczynia harce - dziadostwo robią na tych drogach i tyle
(wspomina się też o tym tutaj viewtopic.php?t=867&highlight=niebezpiecze%F1stwa )
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
wideo5
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: wideo5 »

nawet jak zdejmę tą oponkę to ją zatrzymam dla potomnych by udowodnić faktyczny przebieg moto. panowie i panie dajcie znać co to za oponki te heidenau bo za tydzień jadę do zakopanego a zanim zamówię i przyjedzie do mnie to trochę potrwa. znawcy twierdzą że powinien być ten sam bieżnik z tyłu jak i z przodu , stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
.:Łukasz:.
Posty: 228
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 09:06
Motocykl: Yamaha Road Star 1.7
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: .:Łukasz:. »

Witam. Ja również mam z tylu oponę taką ja Ty. Nie jestem z niej zadowolony, mały kurz na zakręcie i czuję, że tył sie ślizgnął. Opinie na temat tej opony słyszałem podobne jak moja. Żadna rewelka. No ale że ma jeszcze sporo mięcha to jeżdżę na niej. Jakieś 1,5 miesiąca temu musiałem zakupić oponkę na przód. Gość w sklepie polecił mi oponę z takim samym bieżnikiem jak tył ale firmy MAXIS. Cena b. dobra jednak miałem obawy. Kupiłem - jestem pełen uznania. Opona suuuuper!!! Bardzo dobra - polecam!!!
Łukasz
kolano
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: kolano »

Witam, ja takze jezdzilem na oponach haidenau przód i tył i podobnie jak kolega pisał wyzej nie bylem z nich zadowolony. W tym roku zmienilem opone z tylu na metzelera perfekt me cena podobna jak haidenau a komfort jazdy i pewnosc prowadzenia o niebo lepsza. W tej chwili na przodzie mam jeszcze haidenau a z tylu metzeler a mimo to lepiej sie prowadzi niz jak byl z tylu haidenau, wiec chyba nie dokonca musza byc tej samej firmy opony. Tez przymierzam sie do wymiany opony z przodu chociaz ma jeszcze dobry bieznik i nie jest stara, pewnie kupie metzelera. Pozdrawiam i przepraszam za gramatyke.
wideo5
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: wideo5 »

mam za super cenę do kupienia oponki dunlopa lecz w rozmiarze 110/80/19 jest szersza od naszych oryg. w xv750 lecz niższa, po rozłożeniu się na feldze będzie ta sama wysokość. czy ktoś zakładał juz taki rozmiar do swojej virówki?
Awatar użytkownika
deviathor
Posty: 33
Rejestracja: 25 maja 2008, 20:48
Motocykl: Virago 535 90`
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: deviathor »

Hej! Ja do tej pory jeździłem na Bridgestone. Bardzo kiepsko prowadził mi się motocykl - w szczególności na zakrętach. Obecnie używam Haidenau (przód i tył) - moim zdaniem stosunek jakości do ceny jest w tym wypadku zadowalający. Co do porównania ceny metzelera z haidenałem, to w momencie kupna przeze mnie opon, metzeler był dwa razy droższy.
Na haidenau przejeździły już całe masy simsonowców, emzetkowców - nie jeżdżę ekstremalnie, stąd moje przywiązanie do marki. pozdrawiam
Awatar użytkownika
ropa
Posty: 54
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 10:47
Motocykl: Honda Transalp 650
Lokalizacja: Wrocław/Świebodzice
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: ropa »

Witam,

Podbijam wątek opon, bo również muszę u siebie wymienić.
W Motorland we Wrocławiu proponują mi Heidenau lub Dunlop.
O Hidenau już co nieco wiem (z niniejszego wątku). Proszę o info nt Dunlopa - czy ktoś na nich jeździł, jak się zachowują na mokrym, suchym itp.

Z góry dzięki!
"...bike is like your best friend. He takes you wherever you want, understand your problems ...
And best of all won't talk back"
---------------------------------------------
.: http://MotorLucky.pl :.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: EDDIE »

Nie mam doświadczenia i osobistego porównania co do firm Heidenau vs. Dunlop lecz znam opinie. Wydaje się, że Dunlop jest lepszą oponą, ale czy różnica jakości jest adekwatna do różnicy w cenie, to nie jestem przekonany. Poza tym, jakość Dunlopa może być przydatna w bardziej w sportowym, zawodowym i wyczynowym wykorzystaniu opon. Do jazdy spokojnej, "choperrowej" Heidenau wydaje się najlepszym i optymalnym kompromisem między jakością i ceną.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
ropa
Posty: 54
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 10:47
Motocykl: Honda Transalp 650
Lokalizacja: Wrocław/Świebodzice
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: ropa »

dzięki za odpowiedź
"...bike is like your best friend. He takes you wherever you want, understand your problems ...
And best of all won't talk back"
---------------------------------------------
.: http://MotorLucky.pl :.
webster
Status: Offline

Posiadam komplet takich opon

Post autor: webster »

1) Przód 90/90/19 52H K65, OPONA BEZDęTKOWA Z MOZLIWOśCIą MONTAżU DęTKI, NIEMIECKI HEIDENAU
2)Tył 140/90/15 70H K65 NIEMIECKIEJ MARKI HEIDENAU, OPONA BEZDĘTKOWA Z MOŻLIWOŚCIĄ MONTAŻU DĘTKI.

Przejechałem na oponach około 2 tyś km w tym sezonie (do pracy plus rekreacyjnie). Powiem tak: opony sprawdzają się pięknie. Wcześniej miałem dunlop przód i tył. Firma Heidenau wcześniej mi nie znana zyskała moją sympatię. Zapłaciłem za komplet 507 zł i uważam że warto. Oponki są zamontowane w Yamaha 535. Mam jeszcze jedną uwagę uważajcie na opony w bardzo zachęcających cenach. Niektóre to opony testowe !! - nie pełnowartościowe. :motorcycle:
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: Cpt. Nemo »

Odswieze troszke stary ale wiecznie aktualny temat. Ja juz wiele lat jezdze na oponach Heidenau i uwazam je za bardzo dobre do Virago 535 i jednoczesnie bardzo atrakcyjne cenowo. Do mocniejszych i ciezszych maszyn typu Virago 750 czy 1100 juz nie bedzie tak dobrze jak do 535, ale do 535 nadaja sie znakomicie.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: Balwi »

Dlaczego nie mają być dobre? Ja miałem w mojej XV 1.1 i ok były/są...
Sprzedałem XV 1100 1989r.
Awatar użytkownika
Spons78
Posty: 289
Rejestracja: 19 lipca 2014, 00:44
Motocykl: Yamaha MT 07
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: Spons78 »

Mam Heindenau K65 w swoim "nowym" Virago 125 (przód i tył). Są w dobrym stanie, ale pytanie - jeździć czy zmieniać. Czytałęm opinie - są różne. Szczególnie ciekaw jestem ich zachowania na "mokrym". Czekam na radę...
Mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... hnC3Ed17gH
Miejsca postojowe dla motocykli - Łódź
https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: pisior »

ja mam pochlebną opinie o k65 ale do 535 , bo 1100 starczała na 6-8 tysi , no i guma musi być miekka , bo maożna miec super bieżnik ale twardy , i wtedy lipa
Obrazek
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opona Heidenau bieżnik K65 przód

Post autor: 2007XV1700 »

nie oszczędzać na oponach? jak starsze niż 5 lat to od razu do wymiany. brać najdroższe jakie budżet pozwala. trzymać się z dala od chinczyków (wyjątkiem jest firma Shinko do sportów robią rewelacyjne opony) zwracać uwagę co się zamawia czy TT czy TL. z własnego dośw. nie polecam Route 66 Pirelli (tył) a o Bridgestonach piszą że "twarde", Continental Milestone gubi klocki z bieżnika i rozwarstwia się osnowa (nowe modele zostały podobno poprawione), wszyscy spuszczają się na Metzelery. Ja miałem lasertec'a na przodzie i byłem zadowolony.

Jak opony są w dobrym stanie (nie spękane, świeże[rocznikiem], głęboki bieżnik) to jeździć zachowując margines bezpieczeństwa i starać się "wyczuć" opony. kiedy uślizgują jak z hamowaniem suche/mokre. jak w zakrętach.
Mogę jeszcze zachęcić do wycieczki na plac manewrowy i kręcenia ósemek aż do zdarcia zwulkanizowanej warstwy gumy na rantach bieżnika. Unikniesz zaskoczenia w głębokim łuku jak nie będziesz miał starej twardej gumy na chicken stripsach. można się zdziwić w łuku na suchym w piękną pogodę przy 100km/h jak zaczyna uciekać dupa...
Obrazek

.peace
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
ODPOWIEDZ