Wulkanizacja opon

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
młody
Posty: 154
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 19:05
Motocykl: XV 750 Virago USiA
Lokalizacja: Skierbieszów
Wiek: 36
Status: Offline

Wulkanizacja opon

Post autor: młody »

Witam ostatnio na zlocie złapałem z tyłu w moim virago kapotę. Znajomy na miejscu zakleił oponę kołkiem do wulkanizacji opon. Od tamtej pory jeżdzę na takiej oponie.
Mam w tej sprawie jedno pytanie czy opony motocyklowe się wulkanizuje? Co mam zrobić zostawić tak jak jest, sprawdzałem powietrze z opony nie ucieka; zwulkanizować oponę czy lepiej ją wymienić? Opona tylna jest jak nowa szkoda by było ją wynienić. Dzięki wszystkim za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: Arktos »

Możesz śmiało jeżdzić jak trzyma jednak gdy złapiesz kiedyś (odpukałem w niemalowane) blisko pierwszej do 10 cm drugą dziurę wtedy sprawa jest dyskusyjna (też można jezdzić znacznie wolniej ale wskazana wymiana opony)

PS. Tak wulkanizuje się opony motocyklowe Twój przypadek -pkt. 10 http://www.erkom.pl/piotrgpx/tips/index.htm
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
witnia
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: witnia »

miałem to samo .. nowa opona( 150km przejechane)
i kapeć , kumpel zakołkował i na razie śmigam bez problemu.
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: sadzio28 »

Arktos pisze:Możesz śmiało jeżdzić
:?:
Arktos przeczytaleś dokladnie to co napisal mlody i to co podaleś pod linkiem ?
jak nie to przeczytaj (bez urazy) . pierwsza podstawowa sprawa to jakiego typu kolek zastosowal kolega mlodego ? jeśli byl to kolek zastosowany od zewnątrz to proponuję podjechać do dobrego serwisu oponiarskiego i niech oni ocenią czy uszkodzenie kwalifikuje się do naprawy i ewentualnie zastosują odpowiedni kolek lub latę od wewnątrz opony. tylko wykwalifikowany pracownik warsztatu jest w stanie w stu procentach ocenić czy opona podczas uszkodzenia nie doznala jeszcze jakiś uszczerbków . nawet glupi gwoździk potrafi w oponie narobić niezlego balaganu , którego nie widać od zewnątrz. zewnętrzne kolki stosuje się tylko po to żeby tylko dojechać do warsztatu , dotyczy to motocykli jak i samochodów. po jakimś czasie 90% tych kolków i tak puszcza .

[ Dodano: Czw Lip 24, 2008 9:16 pm ]
przepraszam za "l" jak lyżeczka . problem z klawiaturą :oops:
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
Awatar użytkownika
młody
Posty: 154
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 19:05
Motocykl: XV 750 Virago USiA
Lokalizacja: Skierbieszów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: młody »

Kołek był chyba z gumy, pamiętam że był bardzo lepki. Opona była zakołkowana od zewnątrz. Problem jest taki że w Zamościu nikt nie chce wulkanizować opon motocyklowych. Można by było nakleić łatę na dziurę wewnątrz opony. Z tym kołkiem zrobiłem już około 220km. Narazie gra. :roll:
Jestem bardzo bezpośredni.
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: Arktos »

Sadzio28 oczywiście masz racje nie mam urazy :mrgreen: pierwsza czesc posta pisalem z pamieci potem znalazlem link z radami gdzie jest profesjonalnie opisane.
Wnioski dla Mlodego:
1.Musisz znalesc wulkanizatora motocyklowego bo jak na trasie ucieknie Ci powietrze to stoisz a mozesz i lezec. (odpukalem :mrgreen: )
2.Wymienić kolek
3.Wywazyc kolo
4.Cieszyć sie z bezstresowej jazdy

PS. Bylem w tym roku na wycieczce w Zamosciu. Stare miasto przepiekne doslownie perelka i duzo sie remontuje.Reszty miasta nie widzialem ale to przeciez duze miasto kiedys bylo wojewodzkie i ciezko mi uwierzyc ze nie ma tam wulkanizatora co by motorowe naprawial.
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Awatar użytkownika
młody
Posty: 154
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 19:05
Motocykl: XV 750 Virago USiA
Lokalizacja: Skierbieszów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: młody »

Oddałem dzisiaj koło do wulkanizatora, mówił że jeżeli dziura w oponie będzie poszarpana to naklei łatę a jeżeli w okrągłym kształcie to założy kołka wewnętrznego. Jutro napiszę co wyszło.
Jestem bardzo bezpośredni.
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: sadzio28 »

Jeśli jest poszarpana to powinien ją potraktowac hardmetalem i wybrać wszystko do gładkiego (jek z zębem) , ubytek nadlać miesznką i zwulkanizować , i na koniec wkleić odpowiednią łatę lub wkład o ile tabela pozwala to jeszcze naprawiać . To tyle teorii :wink: . A w praktyce to napisz co on ci tam nawyczyniał . :twisted: , Jestem ciekawy . :roll:
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: BoPos »

Arktos pisze:Jutro napiszę co wyszło.
Jutro było wczoraj...
Awatar użytkownika
młody
Posty: 154
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 19:05
Motocykl: XV 750 Virago USiA
Lokalizacja: Skierbieszów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wulkanizacja opon

Post autor: młody »

Wulkanizator nakleił wewnętrznego kołka. Nie znam się ale mówił że jest to ''kołek z 50 milimetrowym fartychem''dookoła tego kołka. Zakręciłem i jest dobrze.
ODPOWIEDZ