OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: kyller »

tyfuz pisze:W środę założyłem na tyl Bridgestone'a Exedra G702, o zmniejszonym indexie prędkości do 180 bodajże.

A że jak wyjeżdzałem zaczeło padać miałem okazje przekonać się jak działa na mokrym. I powiem szczerze, że miałem małego stracha. Nie zachowywała sie najlepiej, tylnim lepiej nie hamować, nie redukować biegów bo lata. Może to z braku umiejętności mych?

Następnego dnia na suchym, jeździło mi się znakomicie. Miałem wrażenie, że lalka mi płynie po asfalcie :mrgreen:

Z ogólnych wrażeń, to dodam jeszcze, że jakaś twardawa ta opona mi się wydaje, mimo, że roczna :/ Z tego czytałem o tych oponach, to są one średnio twarde i raczej szybko się zużywają. Tej chyba to nie grozi :roll:
no niestety to bridgestone za oceanem czasami nazywaja je brickstone :mrgreen:
Pitt
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Pitt »

Nie ty jeden dzis miałem podobnie. Złapał mnie deszczyk wracałem to asfaltem to kosteczką jak to we Wro no i na asfalcie było spox ale na kosteczce to z 30-40 praktycznie nie hamowała tylna a prawie noweczka jest. Mam u siebe komplet tył i przód bridgestona w dodatku na przedniej jest "harley davidson" :grin: ale juz takie były gdy kupiłem moto więc poprostu trzeba w deszczu uwazac very bardzo a jak sie zuzyją szukać czegos o czym koledzy sie wypowiedzą w superlatywach ;-)
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: kyller »

wilkommen :-)
po załżeniu nowych opon i ich wstepnym dotarciu przyszedł czs na przetestowanie i pierwsze wrazenia
opony continental
nieco dziwny zestaw bo tył klasyczny milestone a przód opona enduro trail attack wybór był taki bo milestone ma dosc agresywny bieznik, a na przód enduro bo tez chciałem miec cos z bieznika z przodu do jazdy poza asfaltem
opony zmiksowane i mimo że ludzie od opon twierdza ze neima przeciwskazań to jednak troche sie tego eksperymentu obawiałem.
na suchym (300 km)
duzo, duzo mniejsza reakcja na frezowany asfalt w porówniu z metzeler perfect ME11
znacznie lepsze prowadzenie w koleinach
na mokrym (150 km)
bym powiedział że bardzo dobrze duzo mniejszy stres przy wzdłużnych nierównościach (koleiny, uskoki), predkość jazdy w deszczu mi wyraźnie wzrosła, małym minusem wydaje się to że opony (obie) "pompują" znaczne ilości wody (no ale coś za coś) i przy moim customowym przodzie "w morde" leci całkiem spora struga wody
na szuterku nie miałem okazji wiecej pojezdzic
wiec w tym temacie brak doswiadczeń ale próbki na polnych drogach wskazuja ze nei bedzie żle
na dzień dzisiejszy
na dzień dzisiejszy jestem zadowolony
opony sa niezłe i ten dziwny miks sie sprawdza
Awatar użytkownika
h8red
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:53
Motocykl: Bandit 1200S
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: h8red »

Zakupiłem właśnie Continentale Milestony. Przód i tył. Skoro tył sprawdza się dobrze to mam nadzieję, że przód też :wink: Jak pojeżdżę to zapodam wrażenia.
Deus de vida longa aos meus inimigos
Para que possam ver de pe minha vitoria
miro27
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: miro27 »

Ja mam założone takie jak producent Yamaha dedykuje do Virago, tył i przód Bridgestone:3.00 S 19 Mag. Mopus - L 303 Tył: Exedra G524, 140/90-15M/C. Jeżdżę na nich drugi sezon i niespodzianek nie było, na suchym idealnie, w koleinach dość dobrze trzymają tor jazdy, po piaszczystych też idą równo, po mokrym staram się nie jeździć ale parę razy zdarzyło się, co prawda wtedy nie hamowałem gwałtownie więc nie wiem jakby się zachowały opony na mokrym , ale z tego co zauważyłem, odprowadzenie wody jest dobre, i spokojna jazda jest dość stabilna i pewna.
angus
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: angus »

Powiedzcie mi, czy taki mix - przód Metzeler i tył Heidenau - może być czy nie bardzo ?
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: ZWIERZAK »

Jak się powtórzę to sorry.
A co sądzicie o używanych oponach. Bo znalazłem dość ciekawą ofertę.
http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: EDDIE »

Poza ceną nie ma nic ciekawego w tej ofercie. Większość z tych opon jest prawie łysa, i brak danych o roku produkcji. Opona starsza niż 4 lata drastycznie traci swoje własności i jeśli nawet bieżnik jest głęboki, a opona ma 6-7 lat to jej przyczepność jest ograniczona o mniej więcej połowę.
Pamiętaj - dobra opona to twoje bezpieczeństwo.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: paelek86 »

EDDIE pisze:Pamiętaj - dobra opona to twoje bezpieczeństwo.
- ojj święte słowa!
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1027
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: ZWIERZAK »

Mnie tam bieżnik w tych oponach zadowala tylko jak piszecie nie ma tam nic o dacie produkcji. Ale jaka by nie była to chyba będzie lepsza od tej co ja mam i może warto by było zaryzykować na jeden sezon...chmmm
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
phaczyk
Posty: 17
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:50
Motocykl: XV1700 '95
Lokalizacja: Lębork
Wiek: 51
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: phaczyk »

Ja od roku jeżdżę na oponach KENDA. Póki co nie mogę powiedzieć złego słowa zachowują się całkiem przyzwoicie.

http://www.allegro.pl/item640111555_ken ... 90_15.html
http://www.allegro.pl/item640230772_ken ... k671f.html
Ogar 200 / Virago XV700 '87 / Road Star XV1700 '95/
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: EDDIE »

Toż to one są droższe od niemieckiego Heidenaua... :roll:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
angus
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: angus »

Wyczaiłem na alledrogo coś takiego
http://moto.allegro.pl/item651580968_op ... 80_15.html
Zna ktoś tą markę ? Będę dźwięczny za szybkie info bo do jutra rana muszę się określić.
siwy
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: siwy »

angus pisze:Wyczaiłem na alledrogo coś takiego
http://moto.allegro.pl/item651580968_op ... 80_15.html
Zna ktoś tą markę ? Będę dźwięczny za szybkie info bo do jutra rana muszę się określić.
Klik
angus
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: angus »

Tak, czytałem ten temat, ale sprawa dotyczyła opony z przodu i wypowiadał się tylko jeden forumowicz. Ciekaw jestem czy ktoś jeszcze jeździ na tej marce i jak to faktycznie wychodzi w praniu.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: EDDIE »

angus pisze:Wyczaiłem na alledrogo coś takiego
http://moto.allegro.pl/item651580968_op ... 80_15.html
Zna ktoś tą markę ? Będę dźwięczny za szybkie info bo do jutra rana muszę się określić.
Zadzwoń do dilera i wypytaj o dokładne dane opon DURO. Wydaje mi się, że jedyną zaletą tych opon może być ich cena. Jak coś jest bardzo tanie to nie może być bardzo dobre...
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: gangster »

A ja kupiłem na allegro używkę za 90 zł. BRIDGESTONE - EXEDRA G 526 150/90/15 , dołożyłem 20 zł. za montaż z wyważeniem . Dziś testowałem, powiem tyle : Pełne zadowolenie .

:rock:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
Awatar użytkownika
Malobrody
Posty: 400
Rejestracja: 17 maja 2008, 20:57
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: Zarzyce Wielkie
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Malobrody »

przeczytałem wszystkie posty na temat opon i mam jeszcze wiekszy chaos niz miałem. Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć która z tych opon (opisanych powyżej), ma najlepszą przyczepność, jest najmiększa? Cena nie ma znaczenia - mogę zapłacić więcej jesli guma trzyma. Może ktoś znalazł jakies porównanie opon...
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: mad91K »

Jeżdżę na oponach BridgeStone MaG MOPUS. Założone nie dawno , przejechane około 700km. Jechałem już przez ciężki deszcz i zalane uliczki.
Wrażenia jak najbardziej pozytywne , opony bardzo dobrze się trzymają nawierzchni , są miękkie oraz cena nie jest powalająco duża. ( choć nie wiem jak to w Polsce )

Za dwie oponki plus założenie / wyważenie zapłaciłem 160 funtów czyli licząc pi razy oko ( po 4.50 ) wychodzi jakie 720zł.

Przybliżone ceny pojedynczych opon -

90/90/18 - 60funtów

130/90/15 - 70funtów

30 funtów robocizna + utylizacja starych opon + wyważania.
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Adam »

A mnie się widzi, co przy prawidłowym ciśnieniu w kole i nowych oponkach o podobnych parametrach, nikt nie jest w stanie poczuć różnicy, na jakiej firmie jedzie. Przynajmniej jeśli chodzi o nasze maszynki z ich super osiągami. I widzę że każdy chwali sobie to co ma :mrgreen:
Nie róbcie z nas drugich Kubiców :drunksmile:
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: EDDIE »

Malobrody pisze:przeczytałem wszystkie posty na temat opon i mam jeszcze wiekszy chaos niz miałem. Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć która z tych opon (opisanych powyżej), ma najlepszą przyczepność, jest najmiększa? Cena nie ma znaczenia - mogę zapłacić więcej jesli guma trzyma. Może ktoś znalazł jakies porównanie opon...
Dzięki za pomoc

Przyczepności są podobne, a różnice zależą od warunków atmosferycznych, temperatury powietrza, temperatury nawierzchni, rodzaju nawierzchni, prędkości i co tam jeszcze.
Z twardością opony jest podobnie.
Gdyby była jednoznaczna odpowiedź na twoje pytanie, nikt nie kupiłby innej opony niż ta o najlepszej przyczepności i miękkości.

Bynajmniej opony najdroższe, np. Michelin, Goodyear, Pirelli, Bridgestone wypadają najlepiej w testach, więc parametry mają najlepsze. Pytanie, czy aż tak dobre, by dopłacać spore pieniądze :?: A może zachować kompromis między jakością i ceną...
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
AdamK
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: AdamK »

gangster pisze:kupiłem na allegro używkę za 90 zł. BRIDGESTONE - EXEDRA G 526 150/90/15
A jak się przedstawia sprawa z zastosowaniem szerszej tylnej opony (150 zamiast 140) w 750-tce - może ktoś ma tu jakieś doświadczenia? Czy szersza mieści się i czy nie robi problemów w czasie eksploatacji?

Co sądzicie o takich:

http://www7.netcar.pl/opony/motocyklowe ... 9,szi.html
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: gangster »

Adam nawet się nie wachaj zakładaj 150, jest o niebo lepiej a czy to 1100 czy 750 jaka różnica ? W niczym niewadzi , i nawet jak mówili żeby spuścic powietrze przy montażu to nieprawda ja założyłem napompowaną bez żadnego problemu .
A jakiej firmy założysz to już twoja sprawa . Kwestia ceny i gustu .

:rock:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: EDDIE »

Ja do swojej założyłem 150 zamiast 140 i powiem szczerze, że spokojnie 160 też by się zmieściło :grin:


Na forum już kilka razy pisałem, że szerokość bieżnika nie przekłada się wprost na szerokość opony motocyklowej. W samochodach tak.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
Malobrody
Posty: 400
Rejestracja: 17 maja 2008, 20:57
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: Zarzyce Wielkie
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Malobrody »

Zakupiłem Metzelera Perfect ME 11 (przód) i ME77 (tył)
Jak tylko założę będę na bieżąco referował jak sie to ma...

[ Dodano: Pią Sie 14, 2009 6:00 pm ]
EDDIE pisze:

Przyczepności są podobne, a różnice zależą od warunków atmosferycznych, temperatury powietrza, temperatury nawierzchni, rodzaju nawierzchni, prędkości i co tam jeszcze.
Z twardością opony jest podobnie.
Gdyby była jednoznaczna odpowiedź na twoje pytanie, nikt nie kupiłby innej opony niż ta o najlepszej przyczepności i miękkości.
Pozwolę sobie się nie zgodzić.
Zasada jest bardzo prosta - im miększa guma tym lepiej trzyma się drogi ale jednocześnie szybciej się zużywa.
EDDIE pisze: Gdyby była jednoznaczna odpowiedź na twoje pytanie, nikt nie kupiłby innej opony niż ta o najlepszej przyczepności i miękkości.
Absolutnie nie prawda. Wystarczy spojrzeć co wyprawiają chłopaki na zawodach super moto. Super miękka guma która pozwala na jazdę zarówno po asfalcie jak i szutrze. Maksymalna możliwa przyczepność. Ale takie gumy wystarczą tylko na jeden rajd.
I tutaj właściwe jest odpowiedź - albo dłuższa żywotność albo lepsza przyczepność.
To bardzo ogólne podejście do tematu, pomijam oczywistości jak sposób odprowadzania wody etz...
Ludzie będą kupować gumy o kiepskiej przyczepności ze względu na niższą cenę i dużo wolniejsze zużycie. co jest całkowicie zrozumiałe - nie każdy potrzebuje ekstremalnej przyczepności - po prostu nie lubi szybko w zakręty... :bikersmile:
Dlatego właśnie uważam że powyższa Twoja opinia mija się z prawdą.
ODPOWIEDZ