Nowe opony - wybór markowej opony

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
grizzly
Status: Offline

Nowe opony - wybór markowej opony

Post autor: grizzly »

Witam.

Na forum jest wiele tematów typu "co sądzicie o tej oponie" albo "mam oponę firmy X..."
Chciałbym żeby osoby które mają jakiekolwiek doświadczenie i jeździły na niżej wymienionych markach opon wypowiedziały się na temat co o nich sądzą:
AVON, BRIDGESTONE, DUNLOP, METZELER, MITAS, PIRELLI.
Przymierzam się do zakupu opon, co roku kupowałem używki: BRIDGESTONE Mag Mopus zarówno na przód jak i na tył (nie narzekam)
Opony sa ok, jednak niecały sezon jeżdzenia i są do ponownej wymiany.
Tym razem nie mam zamiaru oszczędzać na oponach, bo oprócz hamulcy, opony są podstawą bezpiecznej jazdy.
Sprawdzałem na stronie: http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szosowe/
Są tam fajne oponki ale ceny niekoniecznie :)
Jeżeli mam wydać taką kaskę to chciałbym wiedzieć choć trochę na co warto zwrócić uwagę i co jest bardziej opłacalne.
Czy żelazną regułą jest kupowanie całego kompletu, czy mogą być dwie różne opony?
Zastanawiam sie między między firmą METZELER a BRIDGESTONE.
BRIDGESTONE jest znaną i solidną marką, po za tym zawsze na nich jeździłem mimo iż to były używki.
METZELER jest mi znany jedynie z niektórych opini, które należą do pochlebnych.

Wiadomo że ilu użytkowników tyle zdań na ten temat, jednak proszę o konkretną poradę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Nowe opony - wybór markowej opony

Post autor: Dredd »

Miałem do czynienia z bridgestone exedra na tyle- opona jest w porządku. Obecnie jeżdżę na dunlopach i jestem zadowolony, jedynie ceny ich nie są zachęcające,a podejrzewam, że pod koniec sezonu przyjdzie mi wymienić na 100%.
Moje doświadczenia z metzelerem nie są zbyt dobre, bo kupiłem kiedyś przednią i trochę się ślizgała. Jednak muszę uczciwie przyznać, że była to używka, więc może po prostu była stara. Wtedy niestety nie wiedziałem co to DOT...
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Nowe opony - wybór markowej opony

Post autor: Szymon »

Na wiosne zalozylem nowego metzellera (DOT 2008) na przod w miejsce exedry - ta bieznik 2,5-3 mmm) czyli w miare, ale leciwa.
Roznica kolosolna - polecam.
Trzyma w winklach jak cholera, przy hamowaniu tez nie lapie uslizgow- poprzednio z klamką musialem uwazac. W deszczu niestety nie jezdzilem na zadnej.
Innych porownan nie mam.

PS
Skocz do powitalni bo taka tu zasada.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
grizzly
Status: Offline

Re: Nowe opony - wybór markowej opony

Post autor: grizzly »

Raczej też jest skłonny ku Metzelerowi

Co do powitania to masz rację.
Kiedyś "przywitałem się" jednak nie tak jak powinienem :)

viewtopic.php?t=3548

Tzn. zakręciłęm się i nie założyłem nowego tematu tylko dopisałem się powitania użytkownika Roben. Mea culpa.

Dzięki za info.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowe opony - wybór markowej opony

Post autor: EDDIE »

W temacie zakupu opon proponuję przejrzeć linka z mojego podpisu :razz:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
ODPOWIEDZ