opony haidenau

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

opony haidenau

Post autor: CARO »

prosze o opinie jak sie spisuje haidenau szczegolnie na mokrym, dzieki
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: -waldi- »

ja mam i jak dla mnie OK tylko po mokrym trzeba z głową jeździć. Objechałem cała pętlę nad Soliną, na mokrym i nie ślizgnęło ani razu
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: gutek_sm »

W KZ 440ltd miałem założone K65 i byłem z nich raczej zadowolony. Na suchym bez większych zastrzeżeń, na mokrym przy spokojnej jeździe też bez problemów, aczkolwiek kilka razy tyłem zamiatałem.
Szczerze mówiąc to są to opony klasy ekonomicznej i nie należy się zbyt wiele po nich spodziewać ale na jazdę chopper’ową są ok.
W tej klasie cenowej są jeszcze oponki Shinko bardzo zbliżone w zachowaniu do hejnałów.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
motocyklista 45
Status: Offline

opony haidenau

Post autor: motocyklista 45 »

:chopper: witam, ma taka oponke na tylnim kole, superek sie trzyma nawet na piasku ale mokra jezdnia to kreci piruety czy jade sam czy z plecaczkiem, terstowalem szybkosc na mokrym,bez wspomagania przedniego kola(OPONA PIRELKA) szanse na zatrzymanie sa ha ha przy 35km na godzinke, jade jak na lodzie, pozdrawiam zycze szerokosci :nazdrowie:
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

opony heidenau

Post autor: CARO »

dzieki za opinie , wlasciwie chodzi mi o przod , wciaz nie moge sie zdecydowac. A moze lepiej kupic te Maxxisy ??
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: EDDIE »

Miałem okazję jeździć po mokrym Heidenauami i są bez zarzutu. Nie żebym reklamował towar, którym handluję, ale taką mam opinię. Może dlatego, bo mam obie nóweczki... a może dlatego, że to jest niemiecki wyrób po prostu... :grin:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: CARO »

A ile u kolegi kosztuje 3.00/19 + detka, ew. 90/90/19 + detka ?
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: EDDIE »

Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
miro27
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: miro27 »

Kolego CARO kliknij na poniższy adres, tu ta oponka kosztuje tylko 130zł.
http://www.agmot.pl/sklep.php?k=68&cz=5
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: -waldi- »

miro27 pisze:tu ta oponka kosztuje tylko 130zł.
ale wzór bieżnika K33, K65 kosztuje 165zł + koszt wysyłki 19,5zł... ale i tak tanio :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: EDDIE »

miro27 pisze:Kolego CARO kliknij na poniższy adres, tu ta oponka kosztuje tylko 130zł.
http://www.agmot.pl/sklep.php?k=68&cz=5
Kolego, nawet nie porównuj bieżnika K33 do K65. To prawie tak, jakbyś porównywał bieżnik szosowy z bieżnikiem enduro.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

oponka przod 535

Post autor: CARO »

dzieki wielkie.
k65 kosztuje 165 zeta - :bravo: ale to 90/90/19 i chyba TL czyli bezdetkowa czyli odpada, ale podobno mozna do nie detke wsadzic.
jezdze na starych bridgestonach 3.00/ 19 jednak caly czas sie zastanawiam czy warto brac tego heidenau'a.
a moze cos innego i jaki najwiekszy rozmiar do 535 wejdzie na przod / podobno lepiej sie spisuja grubsze przody ??
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: EDDIE »

Nie wiem czy 100/90R19 wejdzie na przód, pewnie tak, ale 90/90R19 jest sporo szersza od 3.00x19

3 cale to 76,2mm więc jest to 13,8mm mniej niż w oponie 90/90R19.
Poza tym 100/90R19 będzie jeszcze droższa...
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
Krysia-cincinnati
Posty: 1324
Rejestracja: 23 października 2009, 20:46
Motocykl: virago750rok 1996
Lokalizacja: truskaw
Wiek: 66
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: Krysia-cincinnati »

wlasnie odebralem opony zakupione u Edieego haidenau ceny jeszcze nie powalaja dobry kontakt i szybka realizacja zamowienia iwszystko tak jak nalezy jestem zadowolony pozdrawiam
floyd
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 2009, 16:23
Status: Offline

jakieś nowe doświadczenia z oponami Heidenau?

Post autor: floyd »

Hej,
po tym, jak przyszły do mnie metzelery z licznymi odkształceniami (ponoć to normalne przy długiej podróży, jaką przebyły z Brazylii i ponoć jak opony poleżą w temperaturze pokojowej, to wszystko wróci do normy. Ale jednak zdecydowałem się je zwrócić) zaczynam się rozglądać za oponami wyprodukowanymi w Europie (zakładam, że transport do Polski nie powinien mieć wpływu na formę opon).

Ostatni wpis o Heidenau pojawił się rok temu. Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami z tą marką? Konkretnie interesowałby mnie model K65.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mientowy
Posty: 735
Rejestracja: 24 września 2008, 16:25
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Szczecinek
Wiek: 49
Status: Offline

Re: jakieś nowe doświadczenia z oponami Heidenau?

Post autor: mientowy »

Na Heidenau przesiadłem się w poprzednim sezonie z chyba Bridgestone'ów ale dość wiekowych. Różnicę poczułem od razu - na plus oczywiście. Zrobiłem na nich parę tys. km (dokładnie nie liczyłem - coś pomiędzy 4 a 5) - nigdy nie miałem problemów z powodu ogumienia. Warunki od upału do ulewnego deszczu. Tylko na lodzie nie dają rady :mrgreen: Jak za tą cenę to naprawdę przyzwoite gumy (nie pamiętam ale mam chyba właśnie K65).




PS. Popraw profil

floyd

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 2
floyd pisze: Ale jednak zdecydowałem się je zwrócić
Jak mawiają daltoniści: życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe...
sumo
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2008, 11:50
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: sumo »

dzięki za opinię. Faktycznie, zapytanie poszło z profilu małżonki
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: Raider »

Heidenau są przewidywalne. W ubiegłym roku, wracając z Ukrainy w pełnym deszczu, dość intensywnie i zupełnie bezmyślnie zacząłem hamować tyłem (chciałem zjechać na mijaną stację paliw). Moto na początku się lekko zdziwiło ale później posłusznie :smile: zaczęło jechać "bokiem". Moja konsternacja, odjęcie hamulca nożnego, włączenie przedniego - moto natychmiast się wyprostowało i zaczęło hamować jak chciałem - czyli jadąc na wprost.

za to opony chwalę.

Zganić je mogę za co innego - dwa razy na suchym asfalcie, w dużym pochyle uciekł mi tyłek. Nie mam pewności, czy to wina opon (mogła być plama oleju) ale było jak mówię - kładę się w zakręt a tu chyc - tyłek zarzucił. Fakt, że za każdym razem tylko o kilkanaście centymetrów i zaraz potem łapał przyczepność, ale tak czy siak, w obu przypadkach pampers miałem do wymiany.
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony haidenau

Post autor: EDDIE »

Therion pisze:Zganić je mogę za co innego - dwa razy na suchym asfalcie, w dużym pochyle uciekł mi tyłek. Nie mam pewności, czy to wina opon (mogła być plama oleju) ale było jak mówię - kładę się w zakręt a tu chyc - tyłek zarzucił. Fakt, że za każdym razem tylko o kilkanaście centymetrów i zaraz potem łapał przyczepność, ale tak czy siak, w obu przypadkach pampers miałem do wymiany.
To wina piasku na drodze. Lekkie zabrudzenie na asfalcie, lekki pochył, lekki gaz i uślizg nieuchronny, chyba każdemu się to zdarzyło, a niektórzy zapoznali się z podłożem dokładniej :-(
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
ODPOWIEDZ