opona TT na felge bezdętkową

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2007, 16:59
Motocykl: virago 750 '92
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

opona TT na felge bezdętkową

Post autor: slawek »

witam kolegów motonitów.

postanowiłem kupić lacza na tył o większym rozmiarze, ale ciężko mi znaleść laczka Metzeler marathon 160/80 15 bezdętkową, są tylko <chyba >dętkowe o oznaczeni TT, a potrzeba TL, podoba mi się wzór bieżnika i cena oczywiście, wiem ze jest bezdętkowa 150, ale ja chce 160,
pytanie czy można założyć dętkową oponę na felgę bezdętkową, oczywiście z normalna dętką dodatkowo, czy ktoś to praktykował.
pozdrowionka
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: opona TT na felge bezdętkową

Post autor: leszekk »

Żeby dojechać do wulkanizatora - jak najbardziej można. Żeby używać na co dzień - pomysł umiarkowanie trafny. Jednak jazda na oponach bezdętkowych moim skromnym zdaniem jest dużo bezpieczniejsza (nie zdarzyło mi się, żeby pękła z hukiem opona bezdętkowa, pękniętych dętek zaliczyłem kilka, w tym ze dwa razy na motocyklu - nie polecam). Przeważnie też konstrukcja obręczy koła jest odmienna dla dętki, co jednak przeszkadzać nie powinno. Powiem tak - jeśli do jazdy, to bym nie zakładał. Jeśli tylko do wyglądania to nawet od kombajnu możesz założyć.
Zwróć uwagę, że ta opona jest w trakcji S (180 km/h)

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 8:42 am ]
Z bezdętkowych znalazłem tylko DUNLOP K425 160/80-15 ale cena o ponad połowę wyższa
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: opona TT na felge bezdętkową

Post autor: EDDIE »

slawek, zadzwoń do mnie jutro, postaram się poszukać Metzelera w rozmiarze 160/80R15 :grin:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Baretti
Status: Offline

Re: opona TT na felge bezdętkową

Post autor: Baretti »

EDDIE pisze:slawek, zadzwoń do mnie jutro, postaram się poszukać Metzelera w rozmiarze 160/80R15 :grin:
i jak, EDDIE?
udalo sie moze znalezc tego Metzelera TL w 160? tez sie zastanawiam nad taka opcja...
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2007, 16:59
Motocykl: virago 750 '92
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: opona TT na felge bezdętkową

Post autor: slawek »

hi baretti.
kontaktowalem sie z eddim, ponoc maja byc te lacze w styczniu,
pozdrowionka :rock:

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 1:20 am ]
witajcie
ja już po wymianie tylnego lacza, naszukałem się jak głupi 160 i całkiem bez sensu, kupiłem 150/90 i jej wymiar na feldze jest 158, tak więc jak ktoś szuka 160, tak jak ja to robiłem, to jest bez sensu, a poza tym według katalogów, np: metzelera i avona, na felgę jaka jest z tylu virago, nie powinno się zakładać opony szerszej niż 150,
mam avona venom-x, laczek ma bieżnik 8-9mm głębokości, pięknie wchodzi w zakręty i moto można położyć aż podnóżki szorują :]
dodam ze miejsca jeszcze sporo pomiędzy wachaczem <obudowa wału z jednej strony> a krawędzią opony.
pozdrowionka
:chopper:
ODPOWIEDZ