Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
ANDY
Posty: 26
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 13:52
Motocykl: VS1,4 Vir535 już nie
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: ANDY »

Czy wam też zdarzyło się pęknięcie szprychy w tylnym kole ?
I za ciosem. Gdzie kupić ? Tylko nie piszcie że w Yamasze. Nie chcę całego kompletu.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2008, 04:44 przez ANDY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Szprychy

Post autor: ziółko1961 »

Przykro mi niewiem gdzie kupić,ale w moim motorku w przednim kole na niektórych szprychach są zamontowane ołowiane ciężarki.Czy koła trzeba wyważać
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
demid
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: demid »

no oczywiscie ze trzeba kola wywazac... ale tak naprawde im mniej ciezarkow tym lepiej
co do szprych to ANDY warto wpasc np na moto bazar, w poznaniu przynajmniej takie szprychy mozna kupic(nawet 1szt)
a to ze pekla... no widac sie zdaza, moze byla zbyt naprezona....
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: irecki »

Gdzie kupić oryginały to Ci nie powiem (może Moto-akcesoria.pl), ale u nas na wsi jest sklep gdzie sprowadzają z jakiejś firmy co dorabia. Trzeba tylko jedną sztukę na wzór zostawić. Jak będzie potrzeba to się dowiem o adres firmy.
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: Fidel »

Tutaj masz namiar na gościa który dorabia , podobno każdy rozmiar : Tel 0602198211 hdfilip@tlen.pl
maciej
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: maciej »

A znacie jakiś fajny środek do czyszczenia szprych?
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: pestek »

maciej pisze:A znacie jakiś fajny środek do czyszczenia szprych?
Poszukaj w tematach dotyczących czyszczenia moto, było już o tym sporo.
Proszę nie kontynuować wątku czyszczenia, chyba że jakimś linkiem.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
maciej
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: maciej »

pestek pisze:Poszukaj w tematach dotyczących czyszczenia moto, było już o tym sporo.
Proszę nie kontynuować wątku czyszczenia, chyba że jakimś linkiem.
Jeśli jestem w temacie s z p r y c h y i pytam się przy okazji o ich czyszczenie - TO ŹLE?!
Jeśli byłbym w temacie o c z y s z c z e n i u i zapytałbym o szprychy - byłoby pewnie ŹLE;
(Jeśli byłbym w temacie olej do silnika i zapytał o czyszczenie szprych to rozumiem!)
CZY CZASAMI TO NIE PRZESADA?! niedługo trzeba będzie pisać prośby o pozwolenie zabrania głosu? :frustrated:
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: wwwolti »

maciej pisze: Jeśli jestem w temacie s z p r y c h y i pytam się przy okazji o ich czyszczenie - TO ŹLE?!
Jeśli byłbym w temacie o c z y s z c z e n i u i zapytałbym o szprychy - byłoby pewnie ŹLE;

CZY CZASAMI TO NIE PRZESADA?! niedługo trzeba będzie pisać prośby o pozwolenie zabrania głosu? :frustrated:
maciek, nie przesadzaj... masz na forum dużo ciekawych informacji o polerowaniu...
viewtopic.php?t=533&highlight=polerka
po co to powtarzać w kolejnym poście... nikt nie chce cię ustawiać, chodzi o to, że jak ktoś znajdzie temat "pęknięta szprycha" miał w nim info o tym a nie o myciu, paliwie, polerowaniu czy czymkolwiek jeszcze innym... nie ma sensu przepisywać tych informacji i tym samym śmiecić po forum... tu w warsztacie ważne jest żeby tematy były maksymalnie precyzyjne bo jeszcze wielu z nich na pewno skorzysta... zaufaj moderatorom oni wiedzą co robią. :wink:
pozdr
Wojtek
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: ARCHER »

OffTopic
Jeśli jestem w temacie s z p r y c h y i pytam się przy okazji o ich czyszczenie - TO ŹLE?!
Jeśli byłbym w temacie o c z y s z c z e n i u i zapytałbym o szprychy - byłoby pewnie ŹLE;
(Jeśli byłbym w temacie olej do silnika i zapytał o czyszczenie szprych to rozumiem!)
CZY CZASAMI TO NIE PRZESADA?! niedługo trzeba będzie pisać prośby o pozwolenie zabrania głosu? :frustrated:
Też tak myślę czy to nie przesada. Za chwilę wszyscy wszystkich będą kontrolować.
Szprychy to szprychy, jak ktoś kiedyś będzie szukał to po szprychach dojdzie.
Wwwolti, myślę że nie oszprychy tu chodzi i nie dziwi mnie zdenerwowanie Macieja
Pozdr
P.S.
No i oczywiście przepraszam wszystkich których mój post mógł obrazić.
Awatar użytkownika
zundapp600
Posty: 285
Rejestracja: 09 września 2007, 12:34
Motocykl: Virago Xv-750
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: zundapp600 »

Wracając do tematu . Pamiętajcie jednak że co oryginalna szprycha to oryginalna . Musze często korzystać z usług ludzi którzy to dorabiają i wiem co piszę . Te dorabiane to takie druciaki a nie porządne szprychy . Gnie się to w palcach i materiał nie grzeszy jakością . Prawie zawsze są to detale cynkowane , więc trzeba to strawić i oddać do chromu . Jeżeli nie dostaniesz gdzieś z używki to niestety będziesz musiał dorobić . Gdy w grę wchodzi 3-4 sztuki na koło to nie problem , ale wszystkich dorabianych u nas w kraju w tej klasie motocykla nie odważyłbym się włożyć .
http://www.niewiadowki.pl Forum przyczep Niewiadów

http://www.zundapp.pl Web Seite
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: wwwolti »

ARCHER pisze:OffTopic
Wwwolti, myślę że nie oszprychy tu chodzi i nie dziwi mnie zdenerwowanie Macieja
Pozdr
niestety chyba coś w tym jest :(
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: pestek »

wwwolti pisze:
ARCHER pisze:Wwwolti, myślę że nie oszprychy tu chodzi i nie dziwi mnie zdenerwowanie Macieja
Pozdr
niestety chyba coś w tym jest :(
Nie wiem może coś przeoczyłem... nie znam sie...
ale mój post tyczył się konkretnie szprych, a jeszcze konkretniej ich pęknięcia.
Można teraz rozwinąć temat szprych i napisać tutaj o nich wypracowanie, bo szprychy oprócz pękniecie i polerowania można łamać, krzywić, prostować, spawać, malować, chromować, kupować, sprzedawać... można z nich nawet strzelać z łuku jak ktoś sie uprze, ale jak na jeden temat to trochę za dużo nie sądzicie?!
Maćku, napisałem żeby nie rozwijać tematu czyszczenia ogólnie, a ewentualnie podać link, to chyba nawet lepiej dla Ciebie jak ktoś Ci jednym linkiem poda konkretny temat z odpowiedziami, z wieloma wyczerpującymi odpowiedziami, bo szprychy czyści sie tak samo jak polowe całego motocykla i te same "fajne środki" do tego służą. Wiec Twoja irytacja na chęć precyzyjnej pomocy z mojej strony jest dla mnie niezrozumiała.
Szprychy to tylko jeden maluteńki element moto, jeśli teraz każdy w temacie danego elementu (szprychy, felgi, boczki, silnik, wał, skrzynia, tarcze (jeszcze tak do zasrania mógłbym wymieniać) zapyta o czyszczenie, to powstanie nam na forum 50 tematów odnośnie samego czyszczenia. Ja Cię Maciej bardzo przepraszam, że próbuje wprowadzić tutaj jak najwięcej ładu, bardzo przepraszam! Ciebie ARCHER też! Ale jest tu jeszcze grubo ponad 300 użytkowników którym jako taki porządek na forum będzie bardzo pomocny w jego przeglądaniu, wiec prawdopodobnie nadal będę podłym moderatorem proszącym o precyzyjne trzymanie się tematów...
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2008, 18:32 przez pestek, łącznie zmieniany 2 razy.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
maciej
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: maciej »

Pestek - rozumiem Cię i Twoją niekiedy "niewdzięczną rolę" jako moderatora...
Nie było sprawy - HEJ!

PS.(choć niekiedy jest to wkurzające i zapewne niektórzy się z tym zgodzą?!.)
POZDRAWIAM!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2008, 18:32 przez maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: pestek »

Ciesze się,
HEJ!
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
maciej
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: maciej »

I ja również. HEJ!
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: pestek »

maciej pisze:PS.(choć niekiedy jest to wkurzające i zapewne niektórzy się z tym zgodzą?!.)
Możesz być pewny że burdel na forum byłby bardziej wkurzający ale zapewne niektórzy sie z tym nie zgodzą... cóż, mają prawo (i czaty na onecie)
nie prowokuj dyskusji tym pytajnikiem na końcu bo nie bardzo ma ona sens i jest poza tematem ANDYego.
Jak dla mnie EOT
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: tosemja »

wracając jeszcze do tej pękniętej szprychy. Polecam rozejrzeć się na allegro. Jak dla mnie jest tam skarbnica części. Niestety teraz nie ma wystawionych szprych do 535, ale można powysyłać maile do ludzi sprzedających 535 na części. Może akurat będą mieli...

Tu jest telefon (071 3287327) do jednego gościa który prowadzi sklep we Wrocławiu (co prawda bardziej ze skuterami) ale jak z nim rozmawiałem mówił, że ma sporo części do Virago. Można spróbować.
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
Awatar użytkownika
mientowy
Posty: 735
Rejestracja: 24 września 2008, 16:25
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Szczecinek
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: mientowy »

witam,

piszę tutaj, żeby nie zakładac osobnego tematu.
wczoraj podczas czyszczenia lalki po dłuższej przejażdżce "odkryłem" jedną pękniętą szprychę w tylnym kole.
warsztatów gdzie można naprawić cokolwiek w motocyklu u mnie ni cholery (albo nic o nich nie wiem, co całkiem dobrze świadczy o stanie lalki - i poprzednim właścicielu - pozdrawiam oczywiście :mrgreen: ), sam nie chcę porywać się na tą robotę bo ani wiedzy ani czasu.
stąd moje pytanie - czy jazda z jedną pękniętą szprychą (solo częściej ale zdarzy się i plecak) nie jest niebezpieczna? ew. jak może się zakończyć sytuacja np. wpadnięcie w jakąś dziurę z pełnym obciążeniem?
doświaczenia jakie mam z rowerem nie są niestety najlepsze - jedna pęknięta szprycha z tyłu, delikatna jazda 5 km do domu i efekt końcowy to 3 połamane szprychy.
jednak w moto mamy solidną japońską robotę i porządny materiał :bravo: więc może nie ma tutaj takiego ryzyka? pęknięcie nie wygląda na świeże ale generalnie lalka była przybrudzona więc chyba nie tędy droga
pzdr.
PS. ponieważ to blisko koła zapytam jeszcze - jak i czym ustawić tylne amortyzatory aby nie dobijały na naszych "autostradach" :twisted: przy jeździe we dwójkę? są tam jakieś ząbki i taki metalowy trzpień, który blokuje sprężynę w wybranym położeniu. kombinuję, że należy maksymalnie wydłużyć sprężynę, żeby pracowała na możliwie długim skoku. no chyba, że się mylę...
reką nie jestem w stanie oczywiście jej przekęcić we właściwe wg mnie położnie, jest do tego jakiś specjalny klucz?
Jak mawiają daltoniści: życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe...
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: strazak »

mientowy pisze:żeby pracowała na możliwie długim skoku. no chyba, że się mylę...
w takim położeniu sprężyna jest najsłabsza musisz ją ścisnąć to wtedy będzie twardsza i może nie będzie dobijać .
ADAM
Nekusna
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: Nekusna »

Też mi poszły szprychy w tylnym kole, gość który zajmuje się wymienianiem musiałby kupić cały komplet za 350zł. Taniej wychodzi w tym przypadku wymienić całe koło.

Zwracam się z pytaniem czy wiecie może czy będą mi pasowały do 125 szprychy z 750?
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: radar64 »

gdzieś ktoś pisał o dorabianiu szprych,trzeba czesać forum
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: alonso »

Do 535 szprychy sa normalnie na allegro-10 zł szuka niklowane.Może do waszych tez są?

[ Dodano: Sro Lis 10, 2010 3:36 pm ]
Nekusna pisze: Zwracam się z pytaniem czy wiecie może czy będą mi pasowały do 125 szprychy z 750?
Zmierz długość ,średnice i poproś kogoś o podanie jakie ma w 750 ;) np Ostry.
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: iwan »

LINK

Szprycha, o której pisałem w linku powyżej trzyma się do dzisiaj, ale pękła mi kolejna :frustrated: Nie wiem, co się ku..a dzieje? Pasażerka za ciężka? W najbliższym czasie będę musiał zamówić kilka sztuk na zapas.

[ Dodano: Sro Lis 10, 2010 4:07 pm ]
Nekusna pisze:czy będą mi pasowały do 125 szprychy z 750?
W 750 szprycha na tył ma rozmiary:
dł. 130mm mierząc od zagięcia
śr. M4,5
kąt zagięcia około 115 stopni.
Nekusna
Status: Offline

Re: Pęknięcie szprychy, gdzie dokupić?

Post autor: Nekusna »

Bardzo dziękuję za odkrycie tamtego tematu. Tematów na forum jest ogrom, a korzystając z wyszukiwarki nie trafiłam na niego. Bardzo dziękuję.
ODPOWIEDZ