Przebita opona w trasie

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Przebita opona w trasie

Post autor: jojo80 »

dzis przed wyjazdem w trase złapałem kapcia ztyłu. gwózdz[dosyc ładny] polubił moją opone. :-( no ale co?? co robic? niedziela! pogoda super,pierwsza taka nie pamietam od kiedy. w sumie nie daleko od domu jakies 30km. olać to narazie.... jestem na stacji paliw,kupie pianke do koła. pompowanie kompresorem nie daje nic,po chwili para schodzi[szybko]... pompuje do koła pianke za 24złocisze... idzie :bravo: patrze na dziurke wypływa pianka,po chwili cisza,dziura zalepiła sie.wpompowałem wsio jak pisze producent.odczekałem 10min. jade... powietrze trzyma nadal juz kilka godz. tylko pytanie co dalej rozbierac koło? co bedzie z dętką? chyba spuszcze powietrze i ponownie napompuje,zobacze czy bedzie trzymac.
by jezdzic trzeba zyć...
Awatar użytkownika
RASTONS
Posty: 45
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 09:35
Motocykl: Virago 535, Savage LS650 sprzedany
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przebita opona w trasie

Post autor: RASTONS »

Ja bym już nie eksperymentował. Puki trzyma - nie ruszaj, bo uszkodzisz zasklepienie dziury. Po jeździe koło do wulkanizacji, bo długo nie wytrzyma. W puszce kilka razy stosowałem i trzeba przyznać, że trzymało.

Daj znać, jak sprawdził się spray.
Pozdrawiam RASTONS
http://www.zerostresu.pl
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przebita opona w trasie

Post autor: micek1968 »

a czy jest gdzies dostępny jakiś manual jak wymieniać przebite koło w Virażce?... porobno jest niezła jazda (szczególnie tył)...
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Przebita opona w trasie

Post autor: jojo80 »

micek1968, zadnej jazdy niema. koło sciagałem z pomocą drugiej osoby.tzn. podoszenie moto wymaga drugiej osoby. zona nawet moze pomoc gdzyz trzeba było podłozyc klocek drewniany aby moto było pochylone. samo odkrecenie koła tez wg. mnie bajka.jesli tylko mamy klucze.a trzeba chyba klucze-22-12. wyciagasz oś,wczesniej odpinasz ciegno hamulca i tą blokade bebna tez odkrecasz. wyciagasz kolo [w str. wydechu.] beben mozna wyjąc,chocby po to by obejrzec szczeki hamulcowe.
kilka fotek.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
by jezdzic trzeba zyć...
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Przebita opona w trasie

Post autor: kyller »

to spokojnie daje rade zrobic w jedna osobę
potrzebne sa albo klocki drewniane albo cegły albo cos w tych wymairach
jak to sie robi
cegłe na płask podkładasz pod kosę ( tutaj lepiej sie sprawdza kosa starego typu ta bardziej pionowa)
przeważasz motocykl na kosie i przednim kole
pod tylna czesc silnika podstawiasz cegłe na sztorc (albo kamulec albo cokolwiek)
tylne koło wisi w powietrzu na tyle wysoko ze mozna jes pokojnie wyciagnac po odkreceniu tablicy rejestracyjnej
acha.. oczywiscie tylna oske luzujesz jak jescze moto stoi na ziemi zeby sie nie szarpać
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Przebita opona w trasie

Post autor: jojo80 »

kyller, to ja szybki jestem,demontaz koła zajął mi ok 5min. +ustawienie moto na bok. pare min. ale pierwszy raz sciagałem koło w moto bez centralki. a montaz koła z nasmarowaniem i czyszczeniem wszystkiego godzine max. aaaaaaa! nie zdejmowałem tablicy rej. koło weszło nawet bez oporu.ale wiadomo lepiej tablice odkrecic jak ktos ma słabe nerwy. wsumie bardzo prosta operacjamicek1968, a jazda to jest jak koło załozysz. i jeszcze jedno,dętka nadaje sie do uzytku po wstrzyknieciu pianki.bynajmniej u mnie tak jest. :rock:
by jezdzic trzeba zyć...
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 241
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przebita opona w trasie

Post autor: kizes »

A co myślicie o takim wynalazku:

http://moto.allegro.pl/item1085695030_k ... _quad.html

Czy wystarczy sam spray za 20-30zł?
ODPOWIEDZ