Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Dodatki i przeróbki do Virago

Czy Virago potrzebuje upiększania ?

Tak
19
15%
Nie
25
19%
W granicach rozsądku
87
66%
 
Liczba głosów: 131

Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: Szymon001 »

Logicznie odpowiadam
1. do ozdoby
2. Stroboskop reprezentuje stroboskop a gdzie go sobie ktoś chce przyczepić to jego sprawa.
3. Uchwyty to element ozdobny i nit się nie musi ich łapać
4. Smok ozdóbka jak każda inna kilka osób na forum ma takie figurki na przednim błotniku a ten Czlowiek sobie zrobił na reflektorze
5.Pokaż mi w instrukcji piórnika że musi być przyczepiony do lag pod przednią lampą.

Dodatki są po to żeby maszyna wyglądała orginalnie a nie żeby ją upodobnić do wszystkich innych ubranych.
rabw
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: rabw »

xavi pisze: To ja się pytam logicznie:
1. do czego są niebieskie nakładki śrub mocujących szybę?
2. co reprezentują stroboskopy na ruchomej kierownicy?
3. kto się złapie uchwytów przy tylnej rejestracji?
4. czego symbolem jest chiński smok na lampie przedniej?
5. czy piórnik został wymyślony do pełnienia funkcji chlapacza?
Pytaniem na pytanie:
- po co w starszych 535 jest górny zbiornik, skoro to tylko atrapa?
- po co są te takie "serki" imitujące filtr powietrza? (w mojej 535 jeden był pusty)
- po co w "czoperach" Hondy są żeberka na garach, skoro mają chłodnice?
Ten sam kaliber, a jakoś (prawie) nikogo nie razi.
Jak komuś nie podobają się dodatki upiększające, to polecam rat bike :P No chrome, no bullshit, no problem. Just freedom. Cholera, chyba sobie to wstawię do podpisu :D
woyo
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: woyo »

no,i tu rabw, -o to,się rozchodzi,o to się rozchodzi,nie mój cyrk nie moje małpy,jak lubi niech ma,pozdro!!! :wink:
p.s.
ja np.nigdy nie kupię moto z chłodnicą,ale co,to kogo obchodzi...
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: yummy »

No chrome, no bullshit, no problem. Just freedom.

Moim zdaniem gościu przegiął i nie mówię że moja lalka jest wywalona w kosmos, bo nie jest i nie będzie, ale przegiął i tyle. Wszystko kwestia gustu! I nie podoba mi się poziom dyskusji jaka się wywiązała.
To, że ja czy ktokolwiek inny mówi, że brzydkie nie równa się temu, że ma lepsze albo chciałby takie mieć. No proszę was, dobierajcie trochę staranniej argumenty. Przecież to naturalne, że ludzie oceniają inne rzeczy i będą oceniać. Nie wierzę w to, że taki nie przymierzając... Feldek nie oceni nowej, tandetnej fontanny postawionej w jego mieście tylko dlatego, że nie ma takiej w domu.
Jesteśmy tu po to by wyrażać opinie a nie sobie słodzić. Gdyby ktoś z forumowiczów wstawił jej zdjęcia jako swojej albo ją po prostu kupił wcale nie twierdziłabym, że jest piękna, po prostu bym tego nie skomentowała. Amen.
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: TOM »

aerograf.... jak juz to bak powinien jednolicie pomalować i dopiero "orła" . a tak to wygląda jak kalkomania... ( a moze to jest??)

reszta spoko.
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
Awatar użytkownika
Drabek
Posty: 286
Rejestracja: 13 czerwca 2010, 23:06
Motocykl: taty ;)
Lokalizacja: Łódź - miasto przygód, Łódź - miasto stylu
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: Drabek »

heh, jezeli chodzi o tuning motocykli to jestem kompletnym laikiem, Do tego stopnia, ze nawet nie wiedzialem ze da sie je tuningowac jako tako wizualnie.. Generalnie jestem zdania, ze tuning jako tako sam w sobie ma byc lekka poprawa seryjnego wygladu. Na tyle delikatna, ze nie psuje seryjnego wygladu, a poprawia lub uwypukla jego pozytywne strony. O ile w motocyklach nie wiem co moze zaliczac sie do takich delikatnych zmian , to w samochodach jest to na pewno niskie zawieszenie i dobre szerokie kolo. Na poczatek to wystarcza.....

Tak czy siak jest dobre powiedzenie ktore w srodowisku tuningowym bardzo czesto sie sprawdza...

" Nie sztuką jest zwrócić na siebie uwage tona spojlerów i neonów. Sztuką zrobić jest to bez tego"

A co do prezentowanego modelu, mi osoboscie do gustu nie podchodzi, jest nieco przesadzony. Zamiat "tony spojlerow" jest "tona fredzli" ktora sprawia ze ten motocykl wyglada jak wysuszona choinka... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: jaroga »

Kicz. :shock: Jednym się podoba, innych irytuje, rzadko których pozostawia obojętnych. Dla mnie na moto ma być tylko to co jest użyteczne i potrzebne (proste też może dobrze się prezentować).
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: robson »

Znam osobiście właściciela tej maszyny :) nie miał 3 motorków.Zyga bo o nim mowa kocha dopieszczać i upiększać wygląd.Wcześniej miał 535 i była piękna,poszła gdzieś pod Poznań jak mnie pamięć nie myli.A sprzedał ją tylko dla tego że gościowi tak się spodobała że dał fajną cenę i uparł się że chce tą. Jak dla mnie to trochę za dużo jest dodatków,jednym się podobają innym nie.Mało jeździ tym motorem jedynie od niedzieli bo człowiek zarobiony jest. Ale jak trzeba to wszystko naprawi i pomoże.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: Feldek »

yummy pisze:Nie wierzę w to, że taki nie przymierzając... Feldek nie oceni nowej, tandetnej fontanny postawionej w jego mieście tylko dlatego, że nie ma takiej w domu.
Ale ja zgłaszam sprzeciw- ta fontanna jest zajebista :mrgreen:
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
landryna1
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2009, 09:21
Motocykl: Virago 1100 Gold
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: landryna1 »

kazdy z nas ma swój motocykl i chce żeby jakoś sensownie i fajnie wyglądał dla niego takie zdobnictwo jest piękne i fajne a nam po prostu nie musi się podobać
Awatar użytkownika
xavi
Posty: 64
Rejestracja: 20 stycznia 2010, 17:28
Motocykl: xv750
Lokalizacja: Bełchatów
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: xavi »

yummy pisze:
No chrome, no bullshit, no problem. Just freedom.

Moim zdaniem gościu przegiął i nie mówię że moja lalka jest wywalona w kosmos, bo nie jest i nie będzie, ale przegiął i tyle. Wszystko kwestia gustu! I nie podoba mi się poziom dyskusji jaka się wywiązała.
To, że ja czy ktokolwiek inny mówi, że brzydkie nie równa się temu, że ma lepsze albo chciałby takie mieć. No proszę was, dobierajcie trochę staranniej argumenty. Przecież to naturalne, że ludzie oceniają inne rzeczy i będą oceniać. Nie wierzę w to, że taki nie przymierzając... Feldek nie oceni nowej, tandetnej fontanny postawionej w jego mieście tylko dlatego, że nie ma takiej w domu.
Jesteśmy tu po to by wyrażać opinie a nie sobie słodzić. Gdyby ktoś z forumowiczów wstawił jej zdjęcia jako swojej albo ją po prostu kupił wcale nie twierdziłabym, że jest piękna, po prostu bym tego nie skomentowała. Amen.
Dzięki że ktoś podziela moje zdanie.

Nie oceniamy tu ludzi, tylko ich dokonania :frustrated:
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: Szymon »

tu tez kontrowersyjne czerwone srubki- a nie przeszkadzaja.
Obrazek
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
graf17
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: graf17 »

Kwestia gustu ...
Jest dokładnie tak :
Chopper - jak sama nazwa wskazuje :mrgreen:
Moja jest goła jak ją japoński Pan Bóg stworzył ...
( no , sorki - ma gmole i spacerówki - i nic poza tym , nie ma sakw , rolki , krawata , ligchtbarów , frędzli , orłów , lwów i innych live to ride czy coś tam ) i taka mi się podoba :bikersmile:
Podobają mi się Goldwingi , ale jak sobie jadą i je mijam ...

Różne inne też mi się podobają - ale dlaczego cruisera nazywać chopperem ?

Albo w którym momencie przestaje nim być ?

"Chopper (motocykl) — motocykl, w którym niektóre części zostały usunięte (odrąbane) lub zamienione miejscami, np. Harley-Davidson w filmie Easy Rider"

I taka jest jędza fabrycznie ...
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: yummy »

Ale ten wydech to ma normalnie jak stara, przerdzewiała rynna z głębokiej komuny :D
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: GLIWICKI »

Czytam i normalnie szok ...
Wiecie co? Może w ramach równouprawnienia wystawię (oczywiście bez Waszej zgody) zdjęcia Waszych maszyn i poddamy ją równie ostrej krytyce? A bywam naprawdę chooooolernie upierdliwo-namolny :twisted: Ciekawe, czy również wtedy tacy radośni i rozświergotani będziecie ...

A juz w piśmie napisano:
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3

I wersja dla ateistów:
"O gustach się nie dyskutuje"

PS
Zyga to naprawdę świetny człowiek i zapewne nie jest mu miło czytać te Wasze komentarze. Bo gdyby jeszcze sam się pochwalił i o to porosił ...
Szkoda słów :???:
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2010, 15:27 przez GLIWICKI, łącznie zmieniany 1 raz.
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
rabw
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: rabw »

yummy pisze:Ale ten wydech to ma normalnie jak stara, przerdzewiała rynna z głębokiej komuny :D
a wiesz, że taka szmata-owijka na wydech potrafi kosztować nawet 600zł? Szczególnie drogie są szare albo czarne.
GLIWICKI pisze:O gustach się nie dyskutuje
jak widzą mój motocykl to najczęsciej widzę tylko grymas na twarzy, słyszę "a skąd wziąłeś te lusterka" (mam od skutera) lub "w sumie to twój motocykl i robisz z nim co chcesz" i założę się, że większość myśli "umyłbyś go!" :D na dziś musiałem go niestety wymyć (na szczęście tylko częściowo) coby mechanik nie brzydził się dotykać tego syfu (zmiana opon). A pomyśleć, że to 535DX tak skrzywiło mi gust.
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2010, 15:27 przez rabw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: kyller »

odnosnie nazewnictwa
cruiser - to pierwotna forma motocykla, motocykl jest uzytkowy uzywany w róznych warunkach dlatego ma mase róznych rzeczy typu glebokie błotniki czy blachy osłaniajace jezdzca przed wiatrem
lata po IIWW były dla gospodarki amerykanskiej latami gigantycznego wzrostu PKB społęczeństwo bogaciło sie na potęge a w surplusach pojawiło si emnóstwo sprzetu z demobilu w tym motocykli (tanich) , zreszta wojna dała oddech producentom motocykli przedewszytkim HD które prawie zostały wykonczone przez forda
i te własnie tanie motocykle zaczeto kupowac dla fanu
bobber- to motocykl z którego zdjeto wszytko co niepotrzebne zeby go odelzyc (pamietajmy w tamtyhc latach moce silników były nikłe) tak wiec wywalano błotniki, przednie hamulce i inne niepotrzebne pierdoły
chopper - wbrew nazwie (a może własnie na odwrót) jest kolejnym krokiem po bobberze który miał miec speeda chopper ma byc już ładny pojawija sie niczemu nie służace sisybary, drugie lusterko długi zawias z przodu itd ale nadal jest to motocykl lekki błotnik sa plytkie lub ich prawie nie ma caly czas mamy prymat mocy nad formą
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: e_gregor »

rabw, chętnie zobaczyłbym fotki Twojego potworka :)
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: yummy »

rabw, chętnie zobaczyłbym fotki Twojego potworka :)
przyłączam się :D

a wiesz, że taka szmata-owijka na wydech potrafi kosztować nawet 600zł? Szczególnie drogie są szare albo czarne.
A wiesz, że skarpetka człowieka, którego potrąciła Britney Spears została sprzedana na serwisie aukcyjnym za 585 dolarów? Mimo wszystko nie jestem jej (tej skarpetki oczywiście) fanką...
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Awatar użytkownika
motobambo
Posty: 350
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 10:08
Motocykl: Junak
Lokalizacja: Pińczów
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: motobambo »

Może to odpowie na temat postu ankiety :P
http://www.allegro.pl/item1094068065_ya ... ghter.html
rabw
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: rabw »

yummy pisze: A wiesz, że skarpetka człowieka, którego potrąciła Britney Spears została sprzedana na serwisie aukcyjnym za 585 dolarów? Mimo wszystko nie jestem jej (tej skarpetki oczywiście) fanką...
każdy ma jakieś tam swoje skojarzenia ze szmatami do wydechu :humm: Mnie akurat przyszedł na myśl hardkorowy i kosztowny tuning wizualny, ale można i tak. :razz:
3_473467 pisze:rabw, chętnie zobaczyłbym fotki Twojego potworka :)
spoko spoko, jak jeszcze coś upiększę, to może wstawię, ale na razie jeszcze jest za mało nadgryziony przez czas, żeby się nim chwalić.

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 6:10 pm ]
motobambo, bardzo ciekawy egzemplarz, w sumie kolor troche nie tego, ale generalnie coś nowego bo nie tylko "jeszcze lepsze sakwy" i "jeszcze jeden piórnik". Ja bym go widział w kolorze... jak zwykle czarny mat, ale to już takie moje zboczenie.
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: yummy »

[quote]każdy ma jakieś tam swoje skojarzenia ze szmatami do wydechu :humm: Mnie akurat przyszedł na myśl hardkorowy i kosztowny tuning wizualny, ale można i tak. :razz:
/quote]

Chodziło mi o to, że nie zawsze coś co kosztuje ileś pieniędzy jest ich warte. o.O
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: Szymon »

motobambo pisze:Może to odpowie na temat postu ankiety :P
http://www.allegro.pl/item1094068065_ya ... ghter.html
Pomijajac to ze to zniksztalcone nasze ukochane Virago, to wszystko ok , tylko ten kolor :roll: . gdyby bylo czarne , to mozna by bylo oko zaczepic.

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 11:20 pm ]
GLIWICKI pisze:Czytam i normalnie szok ...
Wiecie co? Może w ramach równouprawnienia wystawię (oczywiście bez Waszej zgody) zdjęcia Waszych maszyn i poddamy ją równie ostrej krytyce? A bywam naprawdę chooooolernie upierdliwo-namolny :twisted: Ciekawe, czy również wtedy tacy radośni i rozświergotani będziecie ...

A juz w piśmie napisano:
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3

I wersja dla ateistów:
"O gustach się nie dyskutuje"

PS
Zyga to naprawdę świetny człowiek i zapewne nie jest mu miło czytać te Wasze komentarze. Bo gdyby jeszcze sam się pochwalił i o to porosił ...
Szkoda słów :???:
Krytyka, zwlaszcza konstruktywna jest wskazana.
Dobrze ze jest, nie mozemy byc slodko pierdzacym towarzystwem wzajemnej adoracji. Jedyny niesmak ze nawiazala sie dyskusja bez wiedzy i prosby omawianego...
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: Feldek »

motobambo pisze:Może to odpowie na temat postu ankiety :P
http://www.allegro.pl/item1094068065_ya ... ghter.html
No pomysłowo zrobiony sprzęcior. Fakt, że Virago nie pasuje chyba najlepiej jak streetfighter i ten kolor też do motóra nie za bardzo odpowiedni ale ogólnie mi się tam podoba :mrgreen: . Oczywiście przepadam za przerobionymi sprzętami ale też nie mówię, że niezmieniony oryginał nie jest piękny sam w sobie :wink:
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Wiejski Tuning - w lalce też możliwy

Post autor: Blunio »

GLIWICKI pisze:Zyga to naprawdę świetny człowiek i zapewne nie jest mu miło czytać te Wasze komentarze. Bo gdyby jeszcze sam się pochwalił i o to porosił ...
Myślę, że nikt tu nie ocenia Zygi. Motocykla który stworzył nie chowa pod korcem, tylko wystawia na widok publiczny. Zrozumiałe że budzi ten sprzęt różne emocje i nieuniknione komentarze. A już na pewno zainteresowanie, dla którego te przeróbki ujrzały światło dzienne. Jednym się podoba barok, innym gotyk secesja, modernizm lub ekletyzm. Sztuka Gaudiego na pewno powodowała podobne reakcje jak pojazd Zygi. Co nie znaczy, że wszystkim się podoba, ale na pewno ma grono zagorzałych zwolenników. Czego i życzę dla kolegi Zygi :uklon:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ