Szyba w Virago

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: leszekk »

Bienias pisze:zastanawiałem się nad szybami stosowanymi w nakedach
Szyby do nakedów stosuje się w zupełnie innym celu niż w customach i chopperach. Tam, dla poprawy aerodynamiki zestawu motocykl+motocyklista, w naszych maszynach głównie dla wyglądu oraz rzeczywistej ochrony jeźdźca przed muchami i ewentualnymi opadami atmosferycznymi. Różny jest także zakres prędkości, w jakich szyba ma pełnić swoją rolę - w nakedach szyba zaczyna działać gdy Ty na swojej maszynie osiągasz max. na co się odważysz (żarcik). Innymi słowy szyba/osłona typu nakedowego przy prędkości 80-90 km/h nic Ci nie da, 100-110 da bardzo niewiele (muchy zamiast na twoich piersiach rozbijać się będą na szybie kasku wskutek odchylenia strugi powietrza). Z nakedową szybą oczywiście możesz uzyskać lepsze wyniki zużycia paliwa ale czy to warto?
Co do mocowania - nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od konkretnej konstrukcji. Szyba jako taka, ze względu na swój wygięty kształt jest trochę usztywniona. Zatem dobre mocowanie w dwóch punktach może być wystarczające przy normalnej eksploatacji. Mocowanie wielopunktowe wydaje się być solidniejsze (może być bardziej subtelne w konstrukcji) ale przy niewłaściwym montażu można wprowadzić w konstrukcję nadmierne naprężenia osłabiające trwałość. Warto sobie również wyobrazić jak taka konstrukcja (dwu- czy wielopunktowa) zachować się może w przypadku kolizji - czy przypadkiem pękający plastik nie odsłoni niebezpiecznych dla kierującego i/lub pasażera elementów mocowania.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Bienias
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: Bienias »

To własnie chciałem wiedzieć, bo nie mam żadnego doświadczenia, a widziąłem coś podobnego jak PUIG Custom w kilku chopperach choć szyba dedykowana do nakeda.

Zastanawiałem się nad tym, bo przy Puig Ranger jest wypisana dostosowana do Virago 535 DX.
Analizyjąc wymiary: wys. szyby ponad reflektor 45 cm przy ponad 50 cm szerokości myślalem, że zadziała podobnie jak szyby chopperowe, a stylistyka tego PUIGA chyba trochę bardziej mi odpowiada.

Dzięki za wyjaśnienie
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: leszekk »

Generalnie ta szyba, o której piszesz to już dość duża jest więc i efekt ochronny będzie większy. Nie wiem czy dużo jest takich, które byłyby znacząco większe a jeśli nawet, to warto zadać sobie pytanie czy 535 z większym żaglem nie będzie wyglądać zbyt groteskowo
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
spaw
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 00:10
Motocykl: Tiger 900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: spaw »

ja się właśnie zastanawiam nad zakupem szyby. Mam lekko dość czyszczenia kurtki z wszelakiego robactwa jakim Bóg obdarzył Ziemię... Spotęgował to incydent, który miał miejsce w środowe popołudnie... wyjeżdżając z małego miasteczka natrafiłem na wystraszonego ptaka, który niestety mnie (za przeproszeniem) osrał :???: Uważam że gdybym miał szybę to nie trafiłby we mnie i całą prawą cześć motonga (poczynając od piórnika a na sakwie kończąc) a tylko w szybę, którą na pierwszej stacji bym wyczyścił... ale cóż, widocznie nazwisko przyciąga ptaki :P
"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnatrz"
Terry Pratchett
Obrazek
Sławek68
Posty: 1287
Rejestracja: 28 marca 2010, 11:24
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: Sławek68 »

Witam ,też byłem przeciwnikiem szyby ,wygląd itp,po wyjeżdzie do Częstochowy przy prędkościach 120 do 140 walczyłem z Motongiem ,a wiało trochę .Po powrocie szybka od Andrzeja z forum ,pierwszy wyjazd i szukam wyższego biegu ,prędkości nawet 160 niezwalają z Moto ,nic tylko szyba ,chyba że ktoś preferuje prędkości do max 100 km wokół komina . :rock:
Bienias
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: Bienias »

Zamontowałem szybę Puig Touring. Efekt w postaci poprawy komfortu jest niezły nie zrywa z motonga- jedynie trochę szarpie kaskiem (krawędź górna szyby poniżej linii wzroku - także patrzy się ponad szybą), ale lekkie podniesienie szyby powinno poprawić sytuację - za to o wiele mniej wieje po kolanach i piąstkach :)
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: ALBINERO »

Straciłem szybę po małej wywrotce , teraz bez niej jest mi zimno :( . Lubie czasami odkręcić manetke i bez szyby dałem radę do 140 . Powyżej tak wieje że od razu zwalniam. Chce kupić taką szybę , czy ktoś ma taka i podzieli się opinia o niej .
http://allegro.pl/szyba-chopper-virago- ... 66071.html
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: -waldi- »

kup sobie od Grześka z forum :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: ALBINERO »

Jakiś link albo cosik więcej bo nie wiem o kogo chodzi i jaka to szyba .
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: Kargul »

ALBINERO pisze:Jakiś link albo cosik więcej bo nie wiem o kogo chodzi i jaka to szyba .
Proszę

viewtopic.php?f=11&t=16289

Ja posiadam i jestem zadowolony.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: ALBINERO »

Dziękuje pooglądałem .
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: elcede »

A ja odswierze troche temat i tutaj zadam pytanie: jaka szyba do 182cm wzrostu na Virago 750, taka zeby glowy nie urywalo? Mialem juz rozne koncepcje, nawet taka jak kolega wczesniej z szyba od naked'a, ale moze za bardzo kombinuje. Na allegro tez dziwnie pisza bo jedni pisza ze szyba mala a wymiary ma jak duza :P Bardziej bym sie przymierzal w strone gruszki (wg. mnie nie psuje tak smuklego wygladu moto). Mozecie cos doradzic (niedrogiego bo jak patrze na niektore ceny po 700-1200 to kopara opada).
Niech ktos o podobnym wzroscie napisze jakiej wysokosci ma szybe i czy to starcza zeby powietrze nie walilo w kask tylko troche wyzej.
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: bamil »

Odświeżę temat. Jaką aktualnie szybę do Virago 125?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Szyba w Virago

Post autor: Blunio »

bamil pisze: 30 kwietnia 2019, 21:47 Odświeżę temat. Jaką aktualnie szybę do Virago 125?
poczytaj :kawa:
https://virago.com.pl/viewtopic.php?f=4 ... 43#p647343
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ