PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Dodatki i przeróbki do Virago
Baretti
Status: Offline

PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Baretti »

Witam,
Prawdopodobnie nie jestem osamotniony w pragnieniu wyposażenia swojej maszyny w wysunięte podnóżki ze sterowaniem. Po przeszukaniu całego forum, nie znalazłem jednak satysfakcjonujących mnie informacji. Jeżeli w grę miałoby wchodzić kupno, trzeba zapłacić od 800-1000zł.
Czy jest to jednak jedyna możliwość...?
Myślę że cena jest zbyt wygórowana, wobec tego proponuje połączyć siły i postarać sie wypracować inne, alternatywne rozwiązanie: zrobić sobie samemu Forward control.
Idźmy dalej: potrzebujemy dwa rodzaje elementów.
Po pierwsze: mocowanie i "wysięgniki" (na których będzie drążek biegów i hamulca), to powinno być wykonane moim zdaniem z blachy min. 5 mm, najlepiej wycięte laserem, pochromowane.
Po drugie: poprzeczny drążek mocujący, drążki na których oprzemy nogi i drążki zmiany biegów i hamulca. Tu sprawa jest prostsza - wydaje mi sie ze wystarczą pręty z nierdzewki, wytoczone na tokarce, potem na nie idą oringi. W tej grupie umiejscowiłbym cięgna hamulca i biegu (bo to też pręty).
O co mi chodzi: żeby zainteresowane osoby dorzuciły swoje spostrzeżenia.
Cel: stworzenie wzorca całego kompletu wysuniętych podnóżków, które pewnie parę osób by chciało zamówić.
Efekt: cena, naprawdę te 800 to trochę wg mnie za dużo.

Zacznę ze swojej strony:
TUTAJ znalazłem ciekawa informacje, myślę ze od niej możemy zacząć.
W tym linku znaleźć można dwa pliki: wzorce mocowania wysuniętych podnóżków. Nie wiem jak je wkleić do wątku ale są tam linki. Możemy ten wzorzec zmodyfikować wg naszych upodobań. Chciałbym żebyśmy wypracowali sobie naprawdę ciekawy, indywidualny projekt, niezawodny, użyteczny i wygodny, który potem będziemy z duma użytkować.
To tyle na początek, chciałbym żeby ten wątek rozrósł się w bardzo konstruktywny sposób.
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: lukaszpolanek »

jan kiedys robilem sam podnóżki do junaka choppera,wszystko z nierdzewki,nie trzeba był nic wypalac,wystarczylo wyciąc odpowiedni krztałt szlifierka,niemam zadnego zdjecia ale koszt to załatwiony materiał za flaszke toczenie podnóżków i dzwigienek z rowkami na oringi cos koo stówki,spawałem i polerowałem sam,ciegna z pręta nierdzewnego tez sam gwintowałem i w sumie cos koło 300zł wyszło nie liczac wlasnej roboty,ale to było z 5 lat temu,jak niemasz migomatu z drutem i gazem do nierdzewki oraz warszatatu zeby to wszystko wykonac,i niema ci kto zalatwic nierdzewki to lepiej dac te 800 i zamontowa tylko,bo jak zaczniesz kombinowac to niewiem czy co z tego wyjdzie
Awatar użytkownika
koron1
Posty: 436
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 12:11
Motocykl: virago 535 '93
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 42
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: koron1 »

Obrazek
co prawda do 535, ale może pomoże :cool:
Awatar użytkownika
archie
Posty: 1197
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:13
Motocykl: XV 1100 '95
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 51
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: archie »

Baretti, wprawdzie dzieli nas trochę km'ów ale wszystko jest do pokonania. Ja w swojej 1100 mam forward controls, i spisują się bez zastrzeżeń. Mogę zrobić parę fotek, może się do czegoś przydadzą :)
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 97
Rejestracja: 06 lutego 2011, 15:47
Motocykl: Virago 535 S
Lokalizacja: Zduńska Wola/Warszawa
Wiek: 31
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: meteor »

archie, wrzuć fotki, będę też kombinował coś takiego do swojej Virki, na pewno zdjęcia mi się przydadzą. Myślałem o wykonaniu tego z kwasówki 5mm, frezowane/cięte na laserze.
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Straszaq »

Takie podnóżki ze sterowaniem można kupić za 379 u jegomościa budomonta1 na allegro.

http://moto.allegro.pl/wysuniete-spacer ... 89109.html

Co prawda gość jest persona non grata na tym forum ale ewentualnie można podpatrzec i pokombinować na podobieństwo coś samemu.
Ja mam właśnie od niego....może jakością wykonania nie powala na kolana, ale jak się nie ma żadnego sprzętu to samemu i tak się ładniejszych nie zrobi, a dać 800 zł za taki bajerek to jednak troche szkoda :neutral:
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: lukaszpolanek »

to juz lepiej szukac po allegro i kupic uzywki jakiejs dobrej firmy,ja kupilem jakies niemieckie za 180zł,były zamontowane w virago z 1983 roku na czesci ,tak ze niemam pojęcia ile mogły miec lat,chrom po wyczyszczeniu idealny,zadnych odpryskow,rdzy a na tych od budomonta koledze po jednym sezonie z samych podnóżek i dzwigienek od butów starło sie 80 % chromu,no to niewiem w jakiej technologi to jest robione chyba lakier by dłużej wytrzymał
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Straszaq »

Niby masz racje ale u budomonta można kupić to już dzisiaj, a na to, że może przypadkiem gdzieś pojawi się używka to można czekać i czekać i się nie doczekać. Miałeś po prostu farta, że dostałes to w tak dobrej cenie i jakości.

Nie namawiam do kupowania bo budomonta, bo sam widze po swoich, ze wykonanie nie jest idealne, ale temat dotyczy wykonania samemu takich spacerówek więc podpatrzeć można. Pomimo jakości wykonania ogólnie u mnie funkcjonuje to dobrze, wiec patent nie jest najgorszy...zwłaszcza jesli chodzi o działanie dźwigienek hamulca i biegów. A jakość chromu...no cóż...póki co jest ok, a jak się zetrze to się pochromuje jeszcze raz.

Tak naprawde wszystko rozchodzi się o kase. Nie wszystkich stać na to, żeby wydać kwotę rzędu 10-15% wartości motocykla na dobrej jakości spacerówki, nie wspominając już o tym, że w przypadku Virago inwestujemy średnio w 15 letni motocykl, którego chromy też już nie są najlepszego stanu.
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Schwartzu »

Budomont to nie jedyna istniejąca oferta na allegro. Od pewnego czasu śledzę wątki o tym temacie, i na razie uzbierałem jeszcze dwie rozsądne oferty i Baretti wcale nie za 800 zł, a za około 600. Chodzi mi o sprzedawców BartekJop i motoklinika (którego projekt podnóżków przedstawił koron1).

Na chwilę obecną widzę, żę BartekJop nie ma wystawionych takich podnóżków, ale swego czasu jak wysyłałem zapytanie to dostałem info, że takie robi:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Motoklinika:
Obrazek

I dla dopełnienia Budomont (chyba to nowy projekt, wcześniej były jakieś inne):
Obrazek

PS.
zdjęcia podnóżków do 535
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Baretti
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Baretti »

No właśnie, można kupić u budomonta na Allegro, cena jest nawet przystępna, ale...
po pierwsze to chciałbym zasięgnąć opinii kogoś kto je ma, jak się w praktyce sprawują?

Straszaq, czy mógłbyś coś wiecej napisać? Jak z wygodą, trwałością, solidnością ich konstrukcji? Czy pozostają sztywne? Co z tym chromem? Odłazi? Gdzieś czytałem że strasznie drgaja? Czy dokladałęś do nich oringi? Generalnie czy byś je polecił?
Druga sprawa to to ze one nie są składane....niby nic ale w przypadku gleby myślę że mogą się pogiąć, w każdym razie wolalbym jakies składane, tak na wszelki wypadek.

Szukam tez od baaaardzo dawna na aukcjach (nie tylko Allegro) jakiś oryginalnych, używanych ale w ogole nie wystepuja. Raz trafilem na oryginalne Yamaha (to ciekawe swoja drogą?) ale były w masakrycznym stanie.

@Schwartzu: Może faktycznie BartejJop coś by miał? Można by może jakoś grupowo złożyc zamowienie, utargowac cene...?

To zdjecia nowych od budomonta jest tylko dla 535, sprawdzalem, co prawda sa skladane i maja oringi ale dla 1100 nie ma takich...
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Schwartzu »

Baretti pisze:Można by może jakoś grupowo złożyc zamowienie, utargowac cene...?
To jest jakaś myśl. Z tych przedstawionych ofert najbardziej mi się podobają właśnie te od BartekJop. Polecał je również Garcia (jeździ na 1100).
Mocno się zastanawiałem czy w ogóle je kupować, więc jeśli udałoby się grupowo utargować cenę, to z tego miejsca mówię, że wchodzę w to!
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Redneck »

Schwartzu pisze:
Baretti pisze:Można by może jakoś grupowo złożyc zamowienie, utargowac cene...?
Mocno się zastanawiałem czy w ogóle je kupować, więc jeśli udałoby się grupowo utargować cenę, to z tego miejsca mówię, że wchodzę w to!
ja tez jestem zainteresowany :rock:
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Straszaq »

Baretti pisze: Straszaq, czy mógłbyś coś wiecej napisać? Jak z wygodą, trwałością, solidnością ich konstrukcji? Czy pozostają sztywne? Co z tym chromem? Odłazi? Gdzieś czytałem że strasznie drgaja? Czy dokladałęś do nich oringi? Generalnie czy byś je polecił?
No wygoda jest nieporownywalna z tradycyjnymi podnóżkam. Chociaż czasem mi brakuje tych normalnych, bo jednak dobrze jest w dluższej trasie zmieniać położenie nogi...może coś wymysle żeby przymocowac te tradycyjne też.
Co do trwalości to u mnie poki co jest ok ale nie mam ich długo więc też ciężko mi powiedzieć. Nie zakładałem oringow ale jak tak czytam, że lubi się pod stopami chrom zdzierać to chyba coś będę musiał zakombinować poki jeszcze są dobre i całe. Co do drgania to u mnie nie drgają wogole, troszeczke jest luz na dźwigniach ale jak się dobrze naciągnie i wyreguluje cięgna to nie jest źle - póki co nie brzęczy :)
Czy bym polecił....nie wiem....nie miałem nigdy innych więc nie mam porównania czy te są raczej dobre czy raczej nie. Pewnie jakies dobre rzemioslo za 700 czy 800 zl będzie odstawało od tego co mam ale poki co mnie się podobają. Zresztą ja tam wybredny nie jestem...po prostu te 400 to i tak maks ile mogłbym dać za coś takiego więc nie marudze i nie wymyslam.
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Baretti
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: Baretti »

Im dlużej myślę nad tym tematem, tym bliżej jestem zamówienia tych z allegro, od budomonta.
Jeszcze jedno pytanie, Straszaq: jak oceniasz ich, powiedzmy generalną s solidność. Chodzi mi o tą poprzeczną belke: czy nie ugina się pod nogami, ze zdjęcia cięzko stwierdzic, zastanawiam sie czy nie jest za cienka, w stosunku do opieranego buciora. Będę wdzieczny za podpowiedz, bo chyba jednak sie na nie zdecyduje. Projekt nie wypalil a sezon coraz blizej.
janusz
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: janusz »

Witam kupilem do mojej virazki 1100 podnozki " Budomont" . Czekalem prawie trzy tygodnie w koncu dotarly lece do garazu :mrgreen: sciagam stare zaladam nowe i zdziwko nie pasuja ! Okazaly sie za krotkie na roztaw srob ktorymi byly przykrecone orginalne a łaczenie podnozek przebiegalo na srodku kolanka wydechu . Dzwonie do firmy Budomont i mowie co jest , gosciu mowi ze to nie mozliwe mam przerobione cos, wmawia mi ze te podnozki musza pasowac . Powiedzialem ze moze przez pomylke zostaly inne wyslane np. do 535 to nie mozliwe uslyszalem. Porobilem zdjecia i wyslalem firmie " budomont" W piatek odeslalem podnozki i czekam na na rozwoj sytuacji.
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: dydzio »

Heh, nasz "kochany" budomont...
Awatar użytkownika
pangda
Posty: 198
Rejestracja: 05 września 2008, 15:55
Motocykl: przemalowany
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 63
Kontakt:
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: pangda »

Baretti, jestem z Tobą :nazdrowie:
Też kombinuję; na razie znalazłem bardzo extra Jardine, próbuję zrobić z tego rysunki w cad'zie, do wycinki.
Jak chcesz fotkę, wyślij kontakt na prv, bo nie mogę wkleić do albumu (nieprawidłowy format...)

[ Dodano: Sro Maj 04, 2011 12:16 pm ]
Znalazłem od Bartka:
http://allegro.pl/spacerowki-podnozki-g ... 20204.html
całkiem... ale ta cena :-(
może na grupera wystawi?
;-)
Canoe, kajaki, łódki drewniane, wiosła i pagaje
Roboty szkutnicze i bosmańskie
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: wojok »

zamawiając u Bartka Jopa polecam poprosić o wersję "nie sztywną", czyli z podnóżkami łączonymi do całości na zawiasie. Przydaje się w momencie, kiedy zdarzy się zaszorować o asfalt w zakręcie (u mnie zdarza się nagminnie ;) ) i wymienić potem w razie zbytniego zeszlifowania łatwiej.
padi
Posty: 106
Rejestracja: 16 marca 2009, 02:01
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Śląsk, Katowice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: padi »

pangda pisze:Znalazłem od Bartka:
http://allegro.pl/spacero...1590420204.html
całkiem... ale ta cena :-(
może na grupera wystawi?
mam dokladnie takie, polecam . Cena niestety troche z kosmosu.
Awatar użytkownika
pangda
Posty: 198
Rejestracja: 05 września 2008, 15:55
Motocykl: przemalowany
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 63
Kontakt:
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: pangda »

Może zorganizujmy grupę chętnych i złóżmy jedno zamówienie?
Canoe, kajaki, łódki drewniane, wiosła i pagaje
Roboty szkutnicze i bosmańskie
majkelpiotr
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: majkelpiotr »

Też chętnie się dołączę do mojej 535 jakby co to śmiało
Awatar użytkownika
kubi70
Posty: 753
Rejestracja: 19 listopada 2010, 23:33
Motocykl: XV750 ->HD Sport
Lokalizacja: Odrzykoń
Wiek: 54
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: kubi70 »

pangda pisze: próbuję zrobić z tego rysunki w cad'zie, do wycinki.
;-)
jak byś miał jakieś rysunki w cad(dwg. lub inne) to może i mnie byś podesłał. Może by wspólnie coś stworzył. Mam w pobliżu laser i sam tez coś tworze czasami :humm:
:motorcycle: :chopper:
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: madey »

fajnie by było gdyby wypaliło jakieś zbiorowe zamówienie...ja też jestem napalony na cuś takiego ;)
Awatar użytkownika
DARKMAN
Posty: 899
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 00:39
Motocykl: Virago 535 '90
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 34
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: DARKMAN »

Jakbyście chcieli to mogę pomierzyć swoje. Są bardzo solidne i mogą służyć nawet jako gmole. Zobaczcie jak wyglądają w mojej galerii :wink:
Yamaha Virago 535

SZUKASZ NOWYCH OPON DO SWOJEJ YAMAHY?? NAPISZ PW A BĘDĄ TAŃSZE NIŻ W NECIE! ;)

Wymiana opon motocyklowych - LEGNICA i okolice. Przystępne ceny!
Awatar użytkownika
pangda
Posty: 198
Rejestracja: 05 września 2008, 15:55
Motocykl: przemalowany
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 63
Kontakt:
Status: Offline

Re: PROJEKT Wysunięte Podnóżki [Forward Controls]

Post autor: pangda »

Darkman; chętnie, ale 535 nieco rózni się od 750/1100...
Dzięki za chęć :nazdrowie:
To może jakąś listę wymodzimy - chętnych na FC od Bartka.
Będzie wiadomo, czy jest z czym startować (tzn czy lista będzie 2 czy 12 osobowa).
Proponuję dopisać się:
pangda - 1 kpl, 1100
Canoe, kajaki, łódki drewniane, wiosła i pagaje
Roboty szkutnicze i bosmańskie
ODPOWIEDZ