Blokady virago xv 125

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
lenio
Posty: 587
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 07:48
Motocykl: ViragoXV125, ViragoXV1100
Lokalizacja: Kikół
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: lenio »

Ja mam moduł oznaczony literka P i moto śmiga mi 100 lekko, jak rozbujam to i 110 mi targnie. Wydechy mam nawiercone. Moto sprowadzone z Francji, 99r. produkcji
Gang Dzikich Wieprzy.
bugier1
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: bugier1 »

Witam.Pisałem w tym poście o wymianie modułu (moto śmiga lekko100)Dziś kiedy wymieniałem filtr powietrza zauwarzyłem na dolocie założoną gumkę ,która to w znaczny sposób ogranicza ilość zasysanego powietrza.Nie usunąłem jej bo nie wiem czy nie zmieniło by to pracy gażnika.Może ktoś ma podobne uwagi.I jeszcze jedno -czy gąbkę filtra należy czymś nasączać ,czy zakładać suchą? :roll:
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Miszczu »

gumke wyciac albo wywalic jak sie da, dostanie wiecej powietrza i w koncu zacznie oddychac, filtr jesli gabkowy nie papierowy to spryskaj śprajem smarujacym na pewno nie zaszkodzi
aha po zabiegu z gumka trzeba bedzie powietrze w gazniku przeregulowac
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
WiedekD
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: WiedekD »

Witam Panow. Ja mam xv125 z konca 97r sprowadzona z Niemiec do 90 rozpedza sie ładnie (jak na 125 :D) ale od 90 do 110 strasznie przerywa i czasami strzela :D o co tu chodzi ??
FreeRiderYV
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: FreeRiderYV »

w mojej Virago, blokada znajduje się na tłumiku. Polega to na tym że jeden cylinder jest połączony bezpośrednio z rurą wydechową, a drugi mimo że jest połączony z drugą rurą, to spaliny przechodzą przełączką do pierwszego tłumika co go dławi
Zykfryt125
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Zykfryt125 »

Co do tej ukladu wydechowego... ta rura(rureczka) wychodzaca z drugiego cylindra(tylniego) mozna bardzo latwo przerobic...tzn latwo jak masz spawarke diaksa troszke blachy...poprostu zrob wydech z tej atrapy dochodzi ona praktycznie do samego cyliddra (brakuje z 5cm) odetnij glowke(rurki) wchodzacej do cylindra(to jest koneczne zeby niebylo przedmowchow) no i teraz zaczyna sie zezba wiec dlugo by pisac ale jest do zrobienia...:D szkoda ze wczesniej nie trafilem na ten temat zapodal bym wam foto reportarz;-) hmm szczerze to ja jeszcze niewiem ile moja idze bo dopiero teraz koncze jej generalny remont(fotki wkrotce) ale co do odblokowywania... mysle ze fajnym sposobem jest wymiana zebatek ukladu napedowego bodajrze czyli chyba zamienic zebatke z przodu na wieksza czy jakos tak wiem ze rezultat jest taki ze motor wolniej przyspiesza ale ma wieksza szybkosc maksymalna...nastepna metoda jest wyjecie gaznikow i jekko wyszlifowac papierem sciernym(najlepiej 2500) wewnetrzna ich czesc...noo i lac dobre paliwo nie jakies 95 tylko 98 verve czuy cos takiego mozemy sobie na to pozwolic bo nasze maszyny malo palą nie to co kolegow co maja 1000cmm;-) aa no i jeszce niech sie jakis specjalista wypowie na temat moich sposobow bo chcial bym uslyszec madry glos specjalisty:D POZDRO :rock:

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2009 11:02 pm ]
a panowie co do tych gaznikow...heh w virago 125 niewypali bo tam sa gazniki GUMOWE wiec nic nieda sie zrobic...dzis sprawdzalem:D
Dawid
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: Dawid »

witam wszystkich ... mam mały problem ... moja Yamaha Virago 125 z 99r. leci tylko 85km/h ... do 4 biegu leci bez zarzutu ale na 5 przez chwilę zwiększa prędkość i zaraz się zaczyna dusić ... i tak jakby dławić ...i musze jeździć na pół gazu na piątym biegu .... :?: czy ktoś wie co może jej dolegać ? :| :?: :???: jak by coś to moduł mam oznaczony "O" ale czy to od tego na pewno zależy ? i gdzie można kupić nowy ten bez blokady??
M4TEO
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: M4TEO »

Witam serdecznie,
Mógłby mi ktoś powiedzieć przy jakich obrotach macie odcięcie zapłonu w waszych Viraszkach ? Mój obrotomierz pokazuje 10tyś przy odcięciu (wydaje mi się że jest dobrze podpięty, ale nigdy nie wiadomo) ;D
Z góry dzięki :P
Awatar użytkownika
tomala210194
Posty: 34
Rejestracja: 22 lipca 2009, 09:51
Motocykl: XV 125 S 1998
Lokalizacja: Piątek
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: tomala210194 »

Oj, u mnie nie ma mowy, żeby było więcej jak 10 tys obrotów, Virago to nie przecinak, że kręci do 14 tys. Więc pewnie masz prawidłowo założony obrotomierz ; )
Ludzie, starzejąc się, łatwiej wszystko akceptują.
M4TEO
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: M4TEO »

Chciałem mieć po prostu porównanie z innymi żeby wiedzieć czy rozgrzebywać coś w poszukiwaniu blokad czy nie :D
Bo zresztą i tak zbliża się zima więc coś będę robił :grin:
Mam jeszcze jedno pytanie ile palą wasze Viraszki przy delikatnej i ostrej jeździe i jak by jeszcze ktoś mógł podać V-max to był bym bardzo wdzięczny :)
Wiec u mnie jest tak że przy delikatniej jeździe udaje mi się zejść do 2,5l/100km (jeżdżę sobie tak mniej więcej 65km/h) przy ostrej 4l/100(cisnę na maxa :D), V-max 100km/h
Bo widzę że wszyscy skupiają się na module a to może czasem jest coś z gaźnikiem :mrgreen:
Pozdro. :twisted:
urwiss
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: urwiss »

Witam :mrgreen:
Ja mam Virago sprowadzone z Austrii v-max to jakies 90 km/h.
Modul mam oznaczony literka "P" , na jaki mam zmienić żeby był odblokowany ???
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: TuKaN »

Moim zdaniem nie da się bardziej odblokować 125 kiedyś gdzieś znalazłem dane tech naszych xv i tam pisze że v-max to 100km/h
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
Awatar użytkownika
looseblues
Posty: 428
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:41
Motocykl: Xv125,cmx450,vt700c
Lokalizacja: Jedlicze
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: looseblues »

Drodzy koledzy Virażki 125 bo i ja taką posiadam są zablokowane właśnie na module.Literki P, M, O to literki oznaczeń do jakich prędkości są ograniczone. Ja nie pamiętam jaką mam literkę, ale moduł ogranicza moje moto do 90KM i tak właśnie pisze na module. Odblokowane moduły znalazłem na allegro za 100zł. Musimy jednak pamiętać, że mimo literki maszynka pójdzie nam 100-110 KM.To oznacza,że moduł jest odblokowany (może ktoś ściągnął blokadę)
Podobno jakiś kolega na forum ściąga blokady, ale ja nie sprawdzałem. Zakończę sezon to się za to zabiorę.

Jeśli chodzi o spalanie to 2.5 L w trasie i do 3l po miejscu.
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: TuKaN »

mi odblokowywal kolega kyller ale ja mu wyslalem 2 zepsute moduly a on zlozyl to w całosc :wink: jesli chcesz sprawdzić czy jest blokowana tylko na module to mozemy sie spotkac podepne ci moj moduł i zobaczysz...
:motorcycle:

ps. moja viraszka w porywach szalenstwa osiaga 125 km/h :mrgreen:
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
Awatar użytkownika
looseblues
Posty: 428
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:41
Motocykl: Xv125,cmx450,vt700c
Lokalizacja: Jedlicze
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: looseblues »

TuKaN pisze:mi odblokowywal kolega kyller ale ja mu wyslalem 2 zepsute moduly a on zlozyl to w całosc :wink: jesli chcesz sprawdzić czy jest blokowana tylko na module to mozemy sie spotkac podepne ci moj moduł i zobaczysz...
:motorcycle:

ps. moja viraszka w porywach szalenstwa osiaga 125 km/h :mrgreen:

A to super było by. Ile z Krosna do Ciebie km.?
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: TuKaN »

62 km jak na weekendzie bedzie pogoda to moge podjechac do Ciebie.

Ps. nie cytuj jesli odpowiadasz na poprzedni post :motorcycle:
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
Awatar użytkownika
looseblues
Posty: 428
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:41
Motocykl: Xv125,cmx450,vt700c
Lokalizacja: Jedlicze
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: looseblues »

To git. Jeśli bedziesz miał ochotę na mały wypadzik to zapraszam do Jedlicza.wcześniej dzwoń jakbyś się wybierał.
Nic jednak na siłę bo i tak nie mogę znaleźć żadnego modułu na allegro. Sezonik się po mału kończy to możemy się też spotkać na rozpoczęciu u Janusza , bo grilla będzie robił na pewno. dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: TuKaN »

ok wiec do zobacznia na rozpoczeciu u janusza...
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
Awatar użytkownika
grzegorz 6
Posty: 349
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 20:11
Motocykl: virago xv -1100
Lokalizacja: mielec
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: grzegorz 6 »

mam z dużym napisem -M- pójdzie 90-95 kumpel poniechał z modułem TNDF45 po założeniu zero było poprawy dziwne .
Awatar użytkownika
jacek71
Posty: 365
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 20:53
Motocykl: DS 1100
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: jacek71 »

Najdziwniejsze to jest to że przez tyle lat żaden polski spec nie wymyslił jak rozblokowac moduł z literką O ,bo wiekszośc ma takie moduły (ja też takową Virkę żonce zakupiłem z takim modułem),przecież z pewnościa to sie da zrobic albo taki moduł samemu zrobić .Więc kto ma troche wiedzy i mozliwości to niech sie bierze do roboty bo chętnych na te moduły odblokowane to bedzie pewnie wielu :P
Bulgotanie to piekny dżwięk i doznanie.

Było Virago 535 , Drag Star 650 Classic , Yamaha Road Star 1700 ,XVS 950 MS ,Shadow 600, DL 650 V-STROM , DS 650 Custom ,znów XVS 950 ,Drag Star 1100 i Virago 125 żony
Awatar użytkownika
teo
Posty: 36
Rejestracja: 13 lutego 2015, 19:46
Motocykl: yamaha virago 125
Lokalizacja: Dębica
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: teo »

Panowie. Ale po co nam więcej jak 95km/h skoro za przekroczenie predkości o 50 zabierają prawko na 3 miesiące? :P
Teo
Awatar użytkownika
RAFFEN
Posty: 634
Rejestracja: 01 września 2014, 18:19
Motocykl: Shadow 750 AERO
Lokalizacja: Jasło
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: RAFFEN »

teo pisze:Panowie. Ale po co nam więcej jak 95km/h skoro za przekroczenie predkości o 50 zabierają prawko na 3 miesiące? :P
w terenie zabudowanym :bravo: poza terenem można śmigac więcej :mrgreen:

A tak na poważnie to po co się spieszyć, w samochodzie mam cięzką nogę ale za to na virce jężdzę spokojnie dla relaksu beż pośpiechu, bo chyba o to chodzi. :chopper:
Z motocyklem jest jak z kobietą , pokochaj, zrozum a potem rozbieraj.
Awatar użytkownika
looseblues
Posty: 428
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:41
Motocykl: Xv125,cmx450,vt700c
Lokalizacja: Jedlicze
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: looseblues »

A ja podam jeden z powodów. Może to bedzie trochę śmieszna historia ale mnie do smiechu nie było. :shock:
Jeździłem kiedyś do Sanoka do szkoły taką Vircia. Piękne drogi i widoki. Chciałem się nieco rozpędzić przed wzniesieniem a tu blokada,wiec tylko do 85km/h. W połowie wzniesienia wiatr, przednia szyba , kufry i mamy 65 km/h. Nagle patrzę w lusterka a tu za mną jedzie traktor, ktory właśnie rozrzucal obornik w polu. Traktor przyspiesza powoli mnie dogania, gówna i ziemia latają nad jego kabiną a ja się zaczynam zastanawiać jak będę wyglądał jak już mnie wyprzedzi.
Na szczęście wzniesienie się w porę skończyło. :motorcycle:
Awatar użytkownika
leczmo
Posty: 1295
Rejestracja: 30 kwietnia 2014, 23:22
Motocykl: Virago 535/VTX 1300
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: leczmo »

Dlatego warto jeździć w przeciwdeszczówce na 125 :mrgreen: .
Awatar użytkownika
looseblues
Posty: 428
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:41
Motocykl: Xv125,cmx450,vt700c
Lokalizacja: Jedlicze
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Blokady virago xv 125

Post autor: looseblues »

:bravo: :nazdrowie:
ODPOWIEDZ