Bandaże na opony

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Bandaże na opony

Post autor: tosemja »

Witam
Wie ktoś z Was czym można zrobić bandaże na oponach? Myślałem na początku żeby opony pomalować jakaś zwykłą farbą, ale sądzę , że to może nie zdać egzaminu i szybko popękać. Coś polecacie ?
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Daj wiecej info o "tych bandazach" tzn. że chcesz pomalować opony????? przyznam ze jeszcze cosik takiego nie widziałem!!! Co innego to malowanie napisów na barkach opon są spec. markery (biały kolor) np. w sieci sklepów NORAUTO po 15 zeta.

pozdrówka
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Lego
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: Lego »

tosemja napewno myslal zeby sobie zrobic na oponach odwzorowanie swojego avataru z forum :rock:

A tak powaznie to napisz cos wiecej na ten temat albo jakies linki do fotek zarzuc co bedzie szlo sobie co nie co wyobrazic :mrgreen:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: jaroz »

sa specjalne farby do malowania opon. zdaje się firma RUST OLEUM ale moge sie mylić
michael
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: michael »

a po co się maluje opony?
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: jaroz »

aby wyglądały inaczej, taki tuning dla gumek
pedros85
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: pedros85 »

nie wiem czy dobrze łapie ale chodzi o namalowanie takich białych obreczy na opoanach?? cos na styl starych amerykanskich aut i niektorych klasycznych motorkow?? ja pamietam jak zakupilem zaraz po prawku pierwszy motorek, maximke 400 i sobie tez wymyslilem białe napisy...korektor złuszczył sie po pierwszym myciu cisnieniowka:D ale z daleka bylo całkiem gites:P
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: tosemja »

jaroz pisze:taki tuning dla gumek
Jak prezerwatywy tuningują (z wypustkami, truskawkowe itd) to czemu ja mam swoich gumek nie podrasować :cool:

Chodziło mi o coś takiego:

http://www.tkmz.eu/harley-davidson1979.jpg

http://www.khulsey.com/motorcycles/harl ... _1947.jpeg
korektor złuszczył sie po pierwszym myciu cisnieniowka:D
Właśnie dlatego zastanawiam sie nad jakimiś farbami które bardziej by trzymały i aby lakier nie pękał. Mam komplet starych opon i chciałbym sie pobawić. Może całkiem fajny efekt wyjść.
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
michael
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: michael »

Żeby to miało ręce i nogi to chyba tylko kupno opon z bokami z barwionej gumy, inaczej to się odłupie jak nie przy myciu to przy jeździe. Ale próbować zawsze warto.
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: jaroz »

michael pisze:Żeby to miało ręce i nogi to chyba tylko kupno opon z bokami z barwionej gumy, inaczej to się odłupie jak nie przy myciu to przy jeździe. Ale próbować zawsze warto.
nie wiem jak jest z białą gumą, tzn czy uzyskuje odpowiednie parametry które kwalifikują do jazdy. generalnie guma jest tylko czarna, pozostałe to substytuty gumopodobne, gdyż w skład gumy wchodzi sadza (w bardzo dużej ilości) a nie spotkałem jeszcze białej.
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: tosemja »

Możliwe, że na normalną oponę nanoszona jest warstwa czegoś gumopodobnego, wtedy nie musiało by to mieć nic wspólnego z gumą i nie powodowałoby obniżenia jakości opony. Może spróbować jakąś cienką warstwe czegoś w stylu białego silikonu nalożyć ? Pobawie sie w najbliższym czasie i wlepie jakieś zdjęcia jak w miarę sensownie wyjdzie...
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bandaże na opony

Post autor: jaroz »

ja widziałem gdzieś w sieci farbę do malowania opon, nie pamiętam już gdzie. była to farba w puszkach takich ok. 0,5 litra. jeszcze jak bede w sklepie motoryzacyjnym to mogą mieć, gdyz jest tam wiele gadżetów do tuningu samochodów. jak dowiem się więcej dam znać.

[ Dodano: Nie Cze 01, 2008 5:43 pm ]
http://www.mbzponton.org/valueadded/other/tirepaint.htm
ODPOWIEDZ