brzydkie dekle silnika w 535 '96

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Szatan
Posty: 166
Rejestracja: 16 marca 2008, 14:56
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Kontakt:
Status: Offline

brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: Szatan »

Pojawił sie u mnie mały problem. Dekle silnika w mojej Virowce nie sa chromowane, jest to chyba aluminium. Musiało wejsc z czyms w jakas reakcje w efekcie ktorej na deklach wystapiły białe plamy, jakby slady kocich łap, albo ptasie kupy. Niestety tak to wygląda. W zaden sposob nie moge tego wyczyscic. (wiadomo, ze mozna je odkrecic i dac do polerowania, albo zmienic na chromowane, ale wtedy kilka dni jazdy w plecy...) Widziałem ostatnio virowke z 94 roku, i dekle były tez brzydkie, wiec nie jest to tylko moja przypadłość. Czy wiecie co z tym mozna zrobic??? Jakies płyny, maści??? A moze trzeba ją po prostu pogłaskać??? hehe
pozdrawiam.
Koneser kobiecego piękna, degustator kobiecego ciała :D
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: StesiU »

Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: Marcin »

Silnik masz polakierowany lakierem bezbarwny który zaczął schodzić. Pozostaje go zedrzeć i wypolerować gołe aluminium.
Obrazek
pedros85
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: pedros85 »

co do tego lakieru to nie był bym taki pewien... bo kolega nie powiedzial ze robia sie pryszcze i ze sie cos łuszczy, ja takie plamy mam kilka razu w sezonie, obecnie mam takie cąły czas bo nie poleruje dekli dopuki sie pogoda nie ustatkuje i m,i nie zmaleje cisnienie na jazde, jak na razie minimum roboty max jazdy:P ale jezeli mailes polerke i ie mieles na niej lakieru to roboty z całym motorkiem jest na poltorej gora dwie godzinki, kupujesz papierki 2000 2500 0 3000, lecisz cała polerke papierkami na wode, nastepnie oczyszczasz z pyłow kupujesz 2 pasty auto max po 3 zeta i albo za pomoca nasadki na wiertarke ze szmacianych krazkow robisz polerke albo machasz ( co prawda troche bardziej pracochłonne) recznie, najpierw z woda tzn wilgotna scierka a puzniej juz sucha sciera a mała iloscia pasty, i puzniej motorek cały walisz karcherem, zmiotka płyn do mycia naczyn, zczyszczasz resztki pasty i na koniec troche sucha miekka szmatka glancujesz i masz lustereczko:) ja u siebie nie lakieruje polerki, wole sobie ja odnowic co miecha...
pozdros
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: tosemja »

Te odpryski to na 100% jest lakier bezbarwny. Taką przypadłość ma spory procent starszych wirówek (przynajmniej 535, nie wiem jak jest z innymi). Niestety nie pozostaje nic innego jak polerka albo wymiana na chromowane, ale jak sie ładnie wypoleruje efekt jest też całkiem niezły.
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
pedros85
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: pedros85 »

ok, skoro widaiałes na włąsne o czy i wiesz co to jest to ja sie nie kłuce... bo ja pewnosci ei mam co to jest zwlaszcza ze włascicieln nie napisał....ze sa pryszcze i ze cos sie łuszczy.. ale mozliwe, a jezeli to lakier to najleprzym rozwiazaniem ze by nie zdejmowac delki jest chemiczna galaretka rozpuszczajaca lakiery. pyzniej tylko polerka i git, mało kto chromuje szajs metal.
MRóWA
Posty: 1692
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:19
Motocykl: długonoga1100
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 47
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: MRóWA »

Hejka ja taki sam problem miałem u siebie ale niema co się paprać ja oddałem dekle do polerowania tylko 120 zeta i można się golić przy nich pozdr :rock:
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: irecki »

MRóWA76 pisze:...ja oddałem dekle do polerowania tylko 120 zeta i można się golić przy nich pozdr :rock:
ja pożydziłe i całą sobotę pucowałem. Efekt jeden dekiel prawie skońcony:). drugi nie może się doczekać. Palce sine mam do dziś.
Wesołej zabawy życzę.
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: jaroz »

medyk
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: medyk »

witam widzę ze temat już trochę nie aktualny i pytanie trochę z innej strony. czy virago z 96 (sam posiadam dokładnie ten sam rocznik z aluminiowymi pokrywami silnika) nie powinno mieć oryginalnie chromowanych elementów silnika ( pokrywy)?
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: jaroz »

były 2 wersje. jedna DX - droższa - z chromami.
druga - tańsza - bez chromów.
medyk
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: medyk »

wynikałoby że mam tańszą, ale u mnie jest napisane VX
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: brzydkie dekle silnika w 535 '96

Post autor: jaroz »

VX to jest model, a DX wersja. np: VX ...... Virago DX. w miejscu kropek pojemność silnika.
ODPOWIEDZ