xenony

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

xenony

Post autor: sart »

znalazłem na Allegro parę aukcji z instalacjami HID do motoru, co o tym myślicie ( a może ktoś posiada takowe cudo ) ??
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: Szymon001 »

Mój brat ma xenon w thundercatcie i widać go zza zakrętu dużo wcześniej niż słychać tylko na przeglądach jest problem bo powinien być zrobiony w profesjonalnym warsztacie i trzeba jakiś stempelek mieć czy coś takiego, więc przed przeglądem wsadza na jeden dzien halogen i jest spoko.
demid
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: demid »

moim zdaniem glupota... bo takim xenonem oslepiasz innych. bo zeby bylo wsyztsko tak jak powinno to budowa odblysnika jest inna, do tego sam odblysnik jest poziomowany zeby innych kierowcow nie oslepiac.
dla mnie takie cos to wiejski tuning....
poza tym pomysl- pojedziesz w grupie i bedziesz oslepial kogos kto bedzie jechal przed toba
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: mariusz757 »

powiem tak
znajomy ma xenona i jak jest dobrze ustawiony to nie oslepia nikogo
zamontowal to sobie sam i juk ktoś wyżej napisał, kupil to na allegro

fajne to fajne ale mnie odstrasza koszt (w razie czego) przepalonej żarowki :mrgreen:
demid
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: demid »

no wlasnie moj znojomy tez mial... i dlatego wiem jak to wygladalo jak jechal za mna- po prostej nie bylo problemow, ale jak zaczynaly sie wyboje jakies gorki byla masakra
wszytsko w lusterkach sie odbijlo i oslepialo- teraz juz na xenonach nie jezdzi...

poza tym to tez wbrew przepisom- w xenonach musi byc poziomawanie odblysnika i mycie lampy.... te pierwsze to wiadomo- zeby nie oslepiac, a drugie- chodzi o to ze xenony maja bardziej skupiona wiazke swiatla i jak szklo reflektora jest brudne to swiatlo ksenona bedzie rozproszone i bedzie efekt gorszy niz przy halogenie

poza tym moze byc problem z kablami i bezpiecznikiem- halogeny przy starcie maja pobor ok 10A(2-3sek) a xenony 20-30sek... wiec przewody moga sie grzac a bezpiecznik strzeli jak nic... problem ten to dlatego ze z tego co wiem ksenony nie maja "dlugich"... wiec zamiast 3 przewodow sa 2... wiec trzeba przerabiac reflektor, poza tym szklo nie moze byc perforowane jak jest w standardowych lampach w virago tylko gladkie
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: Cypis »

prawda - z tym szkłem - najlepiej widać na soczewkach - wiem bo mam w aucie - nieprawda, że oślepia (na soczewkach i dobrze ustawionych) POza tym na nierównosciach zawsze i normalny xenon będzie oślepiał. System samopoziomowania to 2 czujniki(zazwyczaj - opieram się teraz na passacie) zamontowane przy przedniej i tylniej osi i komputer tym sterujacy. Po właczeniu stacyjki ustawia światła i tyle. Nie reaguje na nierównosci na drodze, z kilku powodów - jest to zbyt krótki czas i siłowniki nie zdążą zmienić ustawienia - efekt byłby taki, ze po zjechaniu nierównosci system by dopiero ustawiał światła i dopiero by oslepiało.

Co do zestawów HID - bezwzględnie zakazane prawem, ale ...ja mam ustawione u siebie odrobinę niżej niż zwykłe światła i nikogo nie oslepiam (móię cały czas o samochodzie) i na trasie nie musze używać długich. Dbam o czystość lamp - bo to ważne i nie mam zamiaru wrócić do żarówek - a przynajmniej z własnej woli.

Niemniej - zastanócie się jak wiejsko musi wyglądać Virago na xenonie - zmiłuj się :mrgreen:
Ja tam zostaję przy zwykłej żarówce (tzn + 30%) :mrgreen:
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: Blunio »

piwo pisze:Ja tam zostaję przy zwykłej żarówce (tzn + 30%)
Miałem okazję przejechać się już po zmierzchu moim motorkiem i muszę stwierdzić, że oświetlenie drogi nie jest rewelacyjne. Czy wspomniana przez kolegę piwo żarówka + 30% to jest do zakupienia w normalnym sklepie, czy szukać jej trzeba na Allegro lub jemu podobnych sprzedażach alternatywnych ???
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: Cypis »

Wiesz co - ja kupiłem w sklepie motoryzacyjnym mojego kumpla, który mi ja wyjął i zamontował od razu (ja ze swoimi zdolnosciami potrafię zepsuś stalową kulkę) ale zapytam o typ. Nie narzekam - choc oczywiście mogło by być lepiej - ale odbłyśnik ma swoje lata ...

[ Dodano: Pią Cze 13, 2008 1:46 pm ]
no i już mam - moja żarówka to:
H4 Osram Cool Blue ,niebieska +50 %

ja jestem zadowolony
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Maxisus
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: Maxisus »

Odświeżę troszkę temat.
Te zestawy z allegro to jak rozumiem coś podobnego:
http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=o ... -motocykli
Scavenger
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: Scavenger »

Cypis, ja w pasku u siebie montowalem '' na wyczucie '' zwykly HID [ passat b5 po FL] ustawilem to tak ze nie oslepialo nikogo ... a i mi dawalo wiele radosci z jazdy..

po czasie pojechalem na serwis i koles zaczął mi sie pluc co to w ogole jest .. ze ja powinienem u nich kupic lampy do tego przystosowane + zarniki i przetrwornice [ 2x 700zł za lampy , chodz takie same jak mialem .. [ idiota ] [ zarniki + przetwornice 2000 zł ] .. powyzywalem się z nim z jakies 15 minut ... i w koncu sie zamknął ...

jezeli masz soczewke mozna spokojnie montowac , grunt to dobre i stabilne ustawienie .

co do motoru.. mysle ze tez mozna by bylo spokojnie .. tyle ze ten inny zestaw [ tylko o nich slyszalem ] które sa na lampy bez soczewek . Praktycznie Maxymalnie ustawic w dol a i tak bedzie dawac dobre swiatlo... Wszystko jest do zrobienia..



w koncu .. POLAK POTRAFI :bravo:
Awatar użytkownika
mikelaxel
Posty: 472
Rejestracja: 08 marca 2008, 23:55
Motocykl: XV 535 '98
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 52
Status: Offline

Re: xenony

Post autor: mikelaxel »

A ja właśnie dostałem mailem coś takiego:

Szanowni Motocykliści,

Wakacyjny czas i sprzyjająca pogoda powodują, że coraz częściej spotykamy się na drogach. W trosce o bezpieczeństwo i widoczność jednośladu, sklep internetowy www.xenonowe.pl przygotował specjalną, promocyjną ofertę oświetlenia xenonowego.

Warto zauważyć, że światło xenonowe osiąga jasność 3200 lumenów, dając aż trzy razy więcej światła w porównaniu ze standardową żarówką. Reflektory xenonowe jaśniej i szerzej oświetlają drogę, co daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Z drugiej strony, ich użytkowanie to gwarancja doskonałej widoczności motocykla, szczególnie dla pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Dodatkowo xenonowy snop światła posiada nieprzeciętną barwę od idealnej bieli, przez błękit na fiolecie kończąc.

Zestawy znajdujące się w ofercie sklepu cechuje prostota montażu połączona z niezawodnością japońskiej technologii.

Specjalnie z myślą o motocyklistach przygotowana została oferta przewidująca aż 15% rabatu na wszystkie zestawy xenonowe.

Zestaw xenon dla typu oświetlenia H1, H7, H9 itp. to:
207 zł (w przypadku jednej lampy),
305 zł (w przypadku dwóch lamp).

Natomiast zestaw bixenon dla typu oświetlenia H4 to:
279 zł (w przypadku jednej lampy),
449 zł (w przypadku dwóch lamp).

Zestawy w promocyjnych cenach dostępne są w sklepie internetowym www.xenonowe.pl. Warunkiem otrzymania rabatu jest złożenie zamówienia do dnia 31.08.2008 oraz umieszczenie w formularzu zamówienia (w miejscu przeznaczonym na uwagi) hasła "Forum Motocyklistów".

Z pozdrowieniami,
Zespół sklepu internetowego www.xenonowe.pl

może komuś się przyda :razz:
czy po wodzie da się śmigać na moto?
ODPOWIEDZ