Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
yabol
Posty: 108
Rejestracja: 18 marca 2008, 14:40
Motocykl: Virago 1100 96r
Lokalizacja: Koszalin/Poznan
Wiek: 40
Status: Offline

Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: yabol »

Witam, chcialbym sie pochwalic swoim nowym nabytkiem do lalki, a dokladnie tlumikami zrobionymi w zakladzie Kalinski pod poznaniem, ktorego bardzo polecam :)

Oto kilka zdjec zrobionych przez toooomelo :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jeszcze do tego maly filmik, akurat zrobiony telefonem, bo nie mialem nic innego przy sobie
http://youtu.be/2N_HLQPx6-o

od razu zaznaczam, ze akurat w jednym tlumiku mialem dbKilera, a to dlatego, ze dzien wczesniej wracajac z trasy jeden mi wypadl, a przy kreceniu filmiku nie chcialem goracego wyciagac. jak czas i lepszy sprzet znajde to zrobie lepszy filmik z calkowicie pustymi wydechami :)

PS. tak, wiem, ze przednie kolanko teraz psuje efekt, to bede robil na zime, akurat u nich w zakladzie regeneruja takze kolanka :)
i be happy til the day i die
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: Cpt. Nemo »

zawsze mile widziana jest orientacyjna cena :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: e_gregor »

Ładne to. Czy ten wydech jest bez puszki i tłumiki są osobno pod każdy cylinder w przeciwieństwie do fabrycznego?
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
yabol
Posty: 108
Rejestracja: 18 marca 2008, 14:40
Motocykl: Virago 1100 96r
Lokalizacja: Koszalin/Poznan
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: yabol »

Cpt. Nemo pisze:zawsze mile widziana jest orientacyjna cena :)
no troche zaszalalem, bo ta cala przyjemnosc kosztowala mnie 1500zl, ale to tez dlatego, ze np chcialem nie ostro sciete koncowki tylko lekko zagiete do srodka, a to dodatkowo licza
e_gregor pisze:Ładne to. Czy ten wydech jest bez puszki i tłumiki są osobno pod każdy cylinder w przeciwieństwie do fabrycznego?
tak, kazdy z tlumikow jest bezposrednio od cylindrow, nie mam juz puszki tak jak w orginale
i be happy til the day i die
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: Marek73 »

Z czystym sumieniem mogę tę firmę polecić. Mam przejechane na ich wydechach prawie 20 tysięcy km. i jakościowo nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1923
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: tomik44 »

Gratulacje, bardzo ładne brzmienie, musi być niezły bas skoro z telefonu tak ładnie słychać !!! :bravo:
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: Wesoly »

Widziałem na własne oczy i słyszałem na własne uszy :lol: wydechy wyglądają i gadają wyśmienicie
Miras tylko nie zapomnij o regeneracji przedniego kolanka bo przy tych nowych kominach wygląda tragicznie, a wiem, że firma kaliński regeneruje również kolanka z podwójnej rury jak to jest w virkach.
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: Feldek »

Firma bez zastrzeżeń też i nich przerabiałem!!! Ale by się ich posłuchało bo gadają ładniutko pewnie ;)
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
yeremy
Posty: 223
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 19:21
Motocykl: V750,Waldek1,6 XV1,9
Lokalizacja: Czarne k/Szczecinka / Toruń
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: yeremy »

yabol, podaj cenę regeneracji kolanka-jeżeli znasz ? Orientacyjnie chociaż.
Pozdro
JAREK
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: Wesoly »

Regeneracja kolanka 300 złociszy.
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
yabol
Posty: 108
Rejestracja: 18 marca 2008, 14:40
Motocykl: Virago 1100 96r
Lokalizacja: Koszalin/Poznan
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: yabol »

Wesoly pisze:Regeneracja kolanka 300 złociszy.
jakie 300? przeciez byles wtedy ze mna i sie pytales, 400 zl akurat za regeneracje, oczywiscie cena moze sie roznic w stosunku do tego jak bardzo zniszczone i ile trza roboty, ale raczej nie powinna odbiegac zbytnio. przy okazji niepotwierdzona informacja, bo moze sie przeszlyszalem, ale wydaje mi sie, ze mowili mi przez tel, ze moga zrobic nowe kolanko takze z podwojnej rury, na dniach u nich bede to sie jeszcze doklaniej dowiem i dam znac, bo wiem ze taka informacja byla by mile widziana tutaj na forum :)
i be happy til the day i die
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: Wesoly »

yabol pisze:
Wesoly pisze:Regeneracja kolanka 300 złociszy.
jakie 300? przeciez byles wtedy ze mna i sie pytales, 400 zl akurat za regeneracje,...
A tak, rzeczywiście cena za regeneracje to 400 zł.
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: hunter of wind »

To jest Kwasówka, czy chromowane? I co rozumiemy pod pojęciem "regeneracja przedniego kolanka", np. w Twoim przypadku?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
joozek
Posty: 1924
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 20:10
Motocykl: virago xv 750 1993
Lokalizacja: LUBIN
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: joozek »

Napisałem do firmy Kalinski, oto co mi odpisali ... "Końcówki wydechu wykonamy dla Pana wedle wyboru, ściętą pod kątem jaki Pan wskaże z grubym bądź cienkim rantem. Jednak preferujemy z delikatnie pogrubionym rantem, jak na zdjęciach w załączniku. Przy zbyt grubym rancie mogą wyglądać zbyt masywnie do sylwetki motocykla. Każde nasze tłumiki posiadają możliwość montażu db killerów. Tłumiki wykonane są ze stali nierdzewnej pochromowanej. W skąd zestawu chodzą tylko tłumiki końcowe, natomiast możemy zregenerować i pochromować kolano. Tłumiki przygotowane są do samodzielnego montażu. Koszt tłumików przy pogrubionym rancie 1600 zł (w tym db killery). Czas oczekiwania pod warunkiem ze nie mamy na stanie to około 2 tygodnie. Koszty regeneracji i naprawy kolana może podać wstępnie po obejrzeniu części.
> Pozdrawiam Grzegorz
a oto zdjęcie z załącznika :mrgreen: Yabolowe :mrgreen:
Obrazek
Józek Obrazek
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Uklad wydechowy od Kalinski Tlumiki

Post autor: Yurek58 »

Byłem kilka dni temu w Chybach k.Poznania u Kalińskiego, aby zapytać o wykonanie wydechów do mojej Virci 1100. Powiedziano mi, że w zależności od tego który wzór wybiorę, koszt tłumików będzie ok 1400-1600 zł. Natomiast nie zajmują się regeneracją kolanek gdyż jest w nich za dużo "syfu" i nie będą sobie brudzić kąpieli galwanicznej. Wykonają natomiast bez problemu nowe i wówczas cena za całość wyniesie 2000-2200 zł. Db-killery oczywiście do wyboru, pokazywano mi je, są to po prostu stalowe wkłady do tłumików w formie rurki o średnicy ok. 35-40 mm, z wspawanym denkiem z jednej strony. Całość ma powiercone otwory o średnicy ok. 10 mm. Różnią się tylko długością i to powoduje podobno różne brzmienie gotowych wydechów. Każdy może sobie je dobrać w trakcie montażu wg własnych upodobań. Generalnie firma z wieloletnią praktyką, wymieniałem u nich kiedyś tłumik w Alfie 33 i było w porzo. Mają opinię firmy solidnej, ale nie taniej. Tyle w temacie na dziś. :chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
ODPOWIEDZ