nowy wydech do 750

Dodatki i przeróbki do Virago
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

nowy wydech do 750

Post autor: Raziel »

Witam

Wkrótce planuje kupić wydech do mojej lochy, ale jakiś taki za rozsądną cenę. Dla przykładu Vance & Hines raczej odpada bo za drogi. Potrzebuje wydech który w całości zastąpi mój oryginalny wydech w przynajmniej MUSI zastąpić kolektor wydechowy, bo moj jest zgnity - nie wiem czy uzyłem dobrej nazwy ale mialem na mysli tą puszkę.

Kiedyś myslałem o wydechu Jardine, jako ze oni robią komplemnty wydech do 750-tki. W stanach jest on bardzo tani bo jakos niecałe 300 dolców (to jest niecałe 180 funtów). Ale wszedzie tam gdzie jest napisane ze jest do 750, to pisze ze zapasy sie wyczerpały :frustrated: Tu w anglii dystrybutorzy narzucaja sobie PODWÓJNĄ wartośc tego wydechu, bo każa sobie zapłacic za niego prawie 400 funtów !!! Wieć mam ich w d....

Ale znalazłem na angielskim ebayu takie cuś:

http://www.ebay.co.uk/itm/DRAGON-PIPES- ... 1c378a2d9a

I tu moje pytanie. Bo tam jest napisane że przednia rura - czyli mniemam ze ta ktora idzie do przedniego cylindra - jest kompletna. Natomiast druga rura jest typu slip-on i wymaga obecności oryginalnej tylenj rury ktora idzie na doł (downpipe) - mniemam ze od cylindra na doł.
Pytanie brzmi co z kolektorem wydechowym ? Czy ten wydech go zastępuje ? Jak myślicie ? A w ogóle to jestem pewien ze ktos z Was ma ten sam wydech: https://www.youtube.com/watch?v=u6fnc1qS6FY moze ta osoba jest na forum ? :)
Pododnie taki wydech: http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-Virago ... 27da0a6ea5
tez jest napisane ze wymaga oryginalnej rear down pipe.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2014, 00:05 przez Raziel, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: HaCaT »

Raziel pisze:Pytanie brzmi co z kolektorem wydechowym ? Czy ten wydech go zastępuje ?
Niet, wyraźnie napisane w ogłoszeniu, że wymaga oryginalnego kolektora wydechowego.

Jak szukasz takich wydechów (głośnych) to taniej będzie zamówić u Hartmana (http://www.motory.hg.pl/)

Zrobi Ci komplet: kolektory + tłumiki + dbkillery (jeśli będziesz chciał nieco wyciszyć)

edit: tu masz przykłady http://www.motory.hg.pl/katalog/czesci- ... v-750-1100
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: Raziel »

nie prawda :) własnie ze nie pisze ze potrzebny jest originalny kolektor, tylko wyraźnie jest napisane ze potrzebny jest tylko rear downpipe - jako downpipe ja osobicie rozumię rurę ktora idzie od tylnego cylindra w dół, na potwierdzenie mojej tezy, jesli w tym samym ebayu wpiszesz virago 750 rear down pipe ukaże ci się to:

http://www.ebay.co.uk/itm/XV700-XV750-V ... 41786b9fd8

a to ni jak nie wygląda mi jak kolektor wydechowy, a wg. opisu tego wydechu potrzebny jest tylko originalny down pipe

co do linka ktory mi dales to dzieki, napisze emaila i spytam o cene :)
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: HaCaT »

Raziel pisze:nie prawda :) własnie ze nie pisze ze potrzebny jest originalny kolektor, tylko wyraźnie jest napisane ze potrzebny jest tylko rear downpipe - jako downpipe ja osobicie rozumię rurę ktora idzie od tylnego cylindra w dół, na potwierdzenie mojej tezy, jesli w tym samym ebayu wpiszesz virago 750 rear down pipe ukaże ci się to:

http://www.ebay.co.uk/itm/XV700-XV750-V ... 41786b9fd8

a to ni jak nie wygląda mi jak kolektor wydechowy, a wg. opisu tego wydechu potrzebny jest tylko originalny down pipe

co do linka ktory mi dales to dzieki, napisze emaila i spytam o cene :)
ale to właśnie jest kolektor wydechowy, albo inaczej mówiąc kolanko wydechowe tylne :D

Na stronie Hartmana podane są ceny,
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: Raziel »

własnie mi odpisał sprzedawca tych dragon pipes i wyraźnie stwierdził że NIE potrzebyje kolektora wydechowego, jedynie potrzebuje oryginalnego rear downpipe oraz uszczelek i nic wiecej, hehehehe to juz sam nie wiem

napisałes: "ale to właśnie jest kolektor wydechowy, albo inaczej mówiąc kolanko wydechowe tylne :D"

nie twierdze, mozliwe ze to ja uzywam złego nazewnictwa, bo moja znajomość motoryzacji w skjali od 0 do 10 to jest 1 :)
ale jednak wg. mnie kolektor to kolektor a kolanko to kolanko.

Po pierwsze, wg. mnie rear downpipe to własnie jest kolanko, czyli rura która idzie od tylniego cylindra na dół. I wygląda ona tak: http://www.ebay.co.uk/itm/XV700-XV750-V ... 41786b9fd8
Czyli chyba idzie ona od tylniego cylindra na dół, gdzie potem wchodzi własnie do kolektora wydechowego w którym potem spaliny sie mieszanja z przedniego i tylniego cylindra - czy jakos tak :) jednak nie moge tego teraz sprawdzic bo motor jest w garażu, nie moim i nastepne widzenie bedzie za jakiś miesiąc :( Więc poprawcie mnie jesli pisze herezje.
Po drugie wg. mnie kolektor wydechowy to jest ta oto puszka:
http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-XV700- ... 485eb9c369

co do cen na tej stronie to jest tylko cos takiego "Zestaw tlumików z wkładem wyciszającym" ale nie wiem czy chodzi tu o same tłumiki i nic wiecej , czy cały wydech ktory zastapi mi tez kolektor wydechowy. Tak czy siak cena tego to 700 zł , wiec super....pod warunkiem ze to komplenty wydech
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: HaCaT »

OK ostatecznie, to o czym obaj i ten gość piszemy nazywa się z ang. rear cylinder pipe. Ta "rura", zwana też kolektorem, kolankiem wydechowy itd. jest niezbędna do złożenia wydechu i nie ma jej w zestawie z tymi wydechami. Natomiast masz na pewno ją w swoim moto, gdyż łączy cylinder z puszką (jeśli masz oryginalny wydech z puszką).

Co do wydechowy od Hartmana - 700zl to cena tlumik?w, do której dochodzi koszt kolanka, ale skoro masz oryginały, to cię to nie obchodzi. Dopytaj tylko czy tylne oryginalne kolankiem spasuje z tymi tlumikami.
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: Raziel »

Zasnatawia mnie taki wydech, powiem szczerze ze z racji ceny.

http://archiwumallegro.pl/yamaha_virago ... 50078.html

Jest on tez na angielskim ebayu, za jedyne 200 funtów czyli 1000 zł, ale dałem wam link z polskiej strony. Ten z ebaya ma w pakiecie db killery wliczone w cene. Ale podobno ten wydech dla odmiany ma tylnią rure kompletną a przednia rura jest slip on. Więc moje pytanie brzmi: czy rura ktora idzie od przedniego cylindra, jest jakos w połowie rozbieralna ? Czy tłumik da sie sciągnąc czy to jedna całość ? Bo jesli jedna całość, to co, musiałbym ciąc oryginalny wydech ?

Jeszcze jest taki wydech ktory jest w 100% kompletny, ale juz droższy: http://www.ebay.co.uk/itm/YAMAHA-XV700- ... 233472d62b
wadą jego jest ze to no-name a ponadto ze nie wiem jak te rury grają, bo co mam wpisac na youtube skoro nie maja nazwy :(
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2014, 22:03 przez Raziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: Raziel »

nikt sie nie wypowie ? Chodzi mi o jakies opinie, rady, moze ktos ma podobne wydechy. Moze ktos z Was ostatnio wyminial wydechy i ma cos ciekawego do napisania, jakies uwagi. Co kolwiek ? A przede wszystkim czy przednia rura (idąca od przedniego cylindra) to jedna całość ? Czy moze da sie jakos rozdzielić kolanko od tłumika bez potrzeby cięcia ?
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: HaCaT »

Raziel pisze:nikt sie nie wypowie ? Chodzi mi o jakies opinie, rady, moze ktos ma podobne wydechy. Moze ktos z Was ostatnio wyminial wydechy i ma cos ciekawego do napisania, jakies uwagi. Co kolwiek ? A przede wszystkim czy przednia rura (idąca od przedniego cylindra) to jedna całość ? Czy moze da sie jakos rozdzielić kolanko od tłumika bez potrzeby cięcia ?
Ale o co pytasz? Czy o ten wydech z Ebaya? Czy o oryginał? :D

W przypadku oryginału wygląda to tak:
Obrazek
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750

Post autor: Raziel »

w poscie powyrzej sie pomyliłem dałem dwa razy ten sam link, ale juz poprawiłem, sorry :oops:

o wielkie dzieki HaCaT za ten schemaik, super, teraz wszystko widze jak na dłoni. Czyli oba kolanka moge zdemontowac bez konieczności psucia czegokolwiek.

Jeszcze raz wielkie dzieki :bravo:


Dobra, mam pytanie/prośbę do ludzi posiadających wydech Hartmana. Przeczytałem wszystkie wątki na forum dotycznące Hartmanna i nie znalazłem odpowiedzi na poniższe pytania. Balwi pisał że montując ten wydech napotkał n adwa problemy. Oto jego słowa: "Jedyny zonk to zbytnio nie pasująca poprzeczka przykręcana po lewej stronie na nóżce pasażera- regulator napięcia.
Poprzeczka nie została zamontowana. "

Czy ktos miał podobny problem ? Czy są jakiekolwiek problemy z zamntowaniem tego wydechu, czy cos potem nie pasuje ?

Również Balwi napisał że wyciszenie w środku jest luźne i brzęczy. Prawda to ? Zdarza sie tak ?

Pojawiają się opinie ze bez wyciszenia motor chodzi za głośno (Balwi dał linka do tego i faktycznie za głośno) a z wyciszeniem stanowczo za cicho, prawie jak oryginał (do tego niestety juz nie dał linka, tylko dał linka gdy w jednej rurze było wyciszenie a w drugiej nie, ale tak sie nie powinno jezdzic)

Innych linków z próbkami dźwieku nie znalazłem a rzekomo były podawane. Są ludzie którzy napisali ze Hartman robi trzy rodzaje wyciszenia : ciche, średnie i głosne (lub własnie w ogóle brak). Prawda to ? Ktos ma jakies filmiki ?
O dziwo na you tube nic nie znalazłem. Gdybm ja kupił ten wydech to od razu wkleił bym na you tube klika filmików :lol:
Bardzo prosze o wypowiedź posiadaczy tego wydechu. Bo za 1.5 tygodnia lece do Polski na urlop i musze wiedziec czy chce go kupic czy nie. Problem w tym ze bez wyciszenia ten wydech jest jak dla mnie absolutnie za głośny. Ale z drugiej strony wywalic prawie 1000 zł (w opcji z wyciszeniem) i miec wydech który brzmi tylko deczko lepiej/głośniej niz oryginał, to tez porażka.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2014, 00:06 przez Raziel, łącznie zmieniany 3 razy.
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: Raziel »

nikt nie ma wydechów Hartmanna zeby cos ciekawego napisac ? No podzielcie sie doswiadczeniami, moze ktos nagra filmik kto ma te wydechy ?? (ale z db killerami)
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: Raziel »

No naprwde nikt nic nie wie, naliczyłem conajmniej 5 osób na forum co ma ten wydech i nikt nic nie napisze sensownego ? Prosze chociaż o nagranie jak brzmi moto z tłumimami Hartmanna z CICHYM wyciszeniem, bo nigdzie tego nie ma.
Bo tak:

- Balwi miał ciche wyciszenie ale nigdy nie zamieścił tego na forum jak pracuje moto, dał tylko bez wyciszenia oraz z jedną rurą z wyciszeniem a drugą bez. I twierdził ze z cichym moto pracuje na komarek, ale filmiku brak...
- wemar napisał ze kupił cichy i zamieścił filmik, ale napisał że jesli to był chichy to nie chciał by jeździc na głośnym, ze daje po uszach, czyli coś zupełnie innego niż Balwi. Aczkolwiek zaraz potem opisał ze odrazu jak dostał paczkę rozwiercał swoje ciche wkłady a potem zas coś z nimi kombinował, więc tak nparawdę nie zamieścił dźwięku Virażki na oryginalnym cichym wkładzie, tylko już pokombinowanym.
- Lolek dał filmik z głośnym wkładem, ale aż mi trudno uwierzyć ze go miał założonego w czasie filmiku. Napisałem na PW zeby to potwierdzic ale nie odpowiada
- Piorun 9 też ma te wydechy i też z opcją cichą, ale nigdy nie dodał filmiku zeby sie pochwalić
- Sławek68 też chyba ma ten wydech i chyba tez z opcją cicha i tez nie dał żadnych filmików

Conajmniej 5 osób i nikt nie chce nic napisac. Dzięki chłopaki...W takim razie zamówie dwie opcje wkladów, zarówno te ciche jak i głośne.
Pozdro
Awatar użytkownika
boras
Posty: 147
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:19
Motocykl: xv 750 '96
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: boras »

Raziel pisze: Pytanie brzmi co z kolektorem wydechowym ? Czy ten wydech go zastępuje ? Jak myślicie ? A w ogóle to jestem pewien ze ktos z Was ma ten sam wydech: https://www.youtube.com/watch?v=u6fnc1qS6FY moze ta osoba jest na forum ? :)
to mój :D i nie mam kolektora, mogę Ci podesłać fotkę co i jak

a tak w ogóle też myślę o wydechach hartmana więc rzeczywiście ktoś kto ich używa mógłby się wypowiedzieć
za motórem panny sznurem
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: Raziel »

a czemu chcesz zmieniać ? Przecież Twój wydech brzmi w pytę :) Jedyny powód dla którego ja sie nie zdecydowałem na rury highway hawk'a, jest taki ze wg. mnie są niepraktyczne. Wyglądają super, brzmią super, ale wg. mnie są za krótkie - tylnia rura może kopcić bezposrednio na skórzany kufer, a przednia na gębę pasarzera :) ale może się mylę :D Oczywiście że przy duzych prędkościach to nie nastapi, ale w ruchu po mieście może...

Ja postanowiłem dac szansę wydechom Hartmanna. Zobaczymy. Mam nadzieję ze nie bedę żałował.
Awatar użytkownika
tomekkw
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 00:25
Motocykl: Virago750 '94
Lokalizacja: Suchy Las
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: tomekkw »

Witaj!
Mam Hartmana z cichymi wkładami - określenie "ciche" jest w tym przypadku względne - dają po uszach, ale nie na tyle aby po kilkudziesieciu kimach nabawić się migreny. Jeśli używasz moto do jazdy nie tylko w paradach, "głośny" wkład wg mnie to zły pomysł. Co do montażu - nie było wiekszych problemów - w moim przypadku ze wzgledu na nadwymiarową oponę z tyłu musiałem nieco skrócić skobel odbojnika stopki centralnej - konczyła się niebezpiecznie blisko opony. Po za tym montaż nie nastreczał problemów - chwilę trzeba poświęcić na spasowanie całości ale to chyba naturalne. Od Hartmana brałem wydechy, wkłady i tylne kolano (przednie zostawiłem oryginalne). Jak masz jakieś pytania - pisz śmiało montowałem go rok temu ale może będę mógł jakoś pomóc.
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: Raziel »

spoko, dzięki wielkie :) A jak to jakościowo wygląda ? Rozumie że samo kolanko - ty zmieniałes tylko tylnie, ja tez dokładnie tak chce zrobic - moze sie przebarwić, ale same tłumiki ? Zmieniły kolor ? Wkład w środku nie jest luźny ? Nie brzęczy ? Regulowałes gaźniki - tzn. co do gaziorów pytam z ciekawości, bo ja tak czy siak mam zamiar to zrobić, majątku to nie powinno kosztować. Nie chce ryzykowac żeby motor jeździł na zubożałej mieszance przez co grzał się niepotrzebnie. No i czy jesteś zadowolony z brzmienia - nie chodzi mi juz czy głośno czy cicho, ale jakie brzmienie, czy Ci sie podoba ?
Więc jakie ogólne wrażenie ? Jak byś sie cofnął w czasie, kupił byś te tłumiki jeszcze raz ? :wink:

p.s. nie masz przypadkiem nagranego jakiegoś filmiku ?
Awatar użytkownika
tomekkw
Posty: 150
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 00:25
Motocykl: Virago750 '94
Lokalizacja: Suchy Las
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: tomekkw »

Jakościowo uważam że zupełnie ok (choć przekulałem dopiero na nich jeden sezon), uważam że to dobrze wydane pieniądze.Tłumiki bez przebarwień, wkłady nie dzwonią (to pewnie kwestia dokręcenia wkładów), nie było potrzeby regulowania gaźników (remont i regulację gaźników robiłem przed wymianą tłumików i nie zauważyłem różnicy po zamianie zarówno w pracy silnika jak i w zużyciu paliwa). Myślę że w tych pieniądzach to dobre rozwiązanie dla wymiany wydechu.
Filmik gdzieś mam - pierwsze odpalenie po złożeniu moto po generalnym remoncie - jak znajdę to wrzucę w sieć - choć dźwięk jest podły i nic nie wywnioskujesz jeśli chodzi o granie wydechu - nagrane komórką....
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: Raziel »

niestety nie kupie wydechów Hartmanna :( Od początku jakoś ciężko mi się komunikowało z ich producentem. Nie chetnie odpowiadał na moje maile z pytaniami, pomimo że na stronie www jest napisane że to preferowany sposob kontaktu. W czwartek złozyłem zamówienie prze emaila - brak odpowiedzi. W piątek wysąłem jeszcze jedno, brak odpowiedzi. Dzis rano napisałem ze w takim razie anuluje zamówienie, wtedy dopiero dostałem odpowiedź - że w sumie to i dobrze bo są bardzo zajęci a i tak nie mają tylniego kolanka :frustrated:

Nie pozostaje mi nic innego niz kupić ten włoski wydech co jest na ebay'u, cenowo kosztuje tyle co zestaw jaki chciałem zamówić u Hartmanna. A odkryłem jedną zalete tego wydechu, mianowicie ze ma podwójną ściankę. Nie wiem czy na całej długości, ale na pewno w ostatniej części. Oczywiście jest z db killerami w komplecie. Brzmi całkiem całkiem, więc sie zdecyduje. Przykłady w Virażkach i innych motorach:

https://www.youtube.com/watch?v=91-e-pqUzHg - tutaj z db killerami

https://www.youtube.com/watch?v=pn13TCHQbgo

https://www.youtube.com/watch?v=IPBw_XORXaw

https://www.youtube.com/watch?v=ujS-xK-6ubk
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: Raziel »

Siema. Mam pytanie. Bardzo prosze o w miaręszybką odpowiedź. Czy zeby załozyć nowy wydech, musze demontowac środkową stopkę (tą główną) ? Innymi słowy czy potrzebuje tego specjalnego stojaka do motocykli ?
Jesli tak, to czy przynajmniej moge zdemontowac wydech gdy motor stoi na srodkowej stopce ? Czy tez nie ?
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: goral »

Witaj . Stawiasz na stopce głównej i rozbierasz . Nie musisz jej demontować.
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: goral »

Witaj . Stawiasz na stopce głównej i rozbierasz . Nie musisz jej demontować.
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: Raziel »

dzieki wielkie
Awatar użytkownika
12gkopec2
Posty: 51
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 10:57
Motocykl: Virago 750 94'
Lokalizacja: warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: 12gkopec2 »

Raziel pisze:niestety nie kupie wydechów Hartmanna :( Od początku jakoś ciężko mi się komunikowało z ich producentem. Nie chetnie odpowiadał na moje maile z pytaniami, pomimo że na stronie www jest napisane że to preferowany sposob kontaktu. W czwartek złozyłem zamówienie prze emaila - brak odpowiedzi. W piątek wysąłem jeszcze jedno, brak odpowiedzi. Dzis rano napisałem ze w takim razie anuluje zamówienie, wtedy dopiero dostałem odpowiedź - że w sumie to i dobrze bo są bardzo zajęci a i tak nie mają tylniego kolanka :frustrated:

Nie pozostaje mi nic innego niz kupić ten włoski wydech co jest na ebay'u, cenowo kosztuje tyle co zestaw jaki chciałem zamówić u Hartmanna. A odkryłem jedną zalete tego wydechu, mianowicie ze ma podwójną ściankę. Nie wiem czy na całej długości, ale na pewno w ostatniej części. Oczywiście jest z db killerami w komplecie. Brzmi całkiem całkiem, więc sie zdecyduje. Przykłady w Virażkach i innych motorach:

https://www.youtube.com/watch?v=91-e-pqUzHg - tutaj z db killerami

https://www.youtube.com/watch?v=pn13TCHQbgo

https://www.youtube.com/watch?v=IPBw_XORXaw

https://www.youtube.com/watch?v=ujS-xK-6ubk


Cześć

kupiłeś już ten wydech?
Awatar użytkownika
gregm
Posty: 204
Rejestracja: 07 września 2012, 17:05
Motocykl: wszystkie bordo
Lokalizacja: Whitestok
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: gregm »

Ładnie brzmią, szczególnie na tym filmiku: www.youtube.com/watch?v=IPBw_XORXaw
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: nowy wydech do 750...Hartmann ???

Post autor: Raziel »

i tak i nie. Kupiłem ale jeszcze nie dostałem. Bo skonczyly im sie zapasy i musieli czekac na dostawe z fabryki. Lada dzien powinienem dostac.

Jutro mozliwe ze pojade odwiedzic swoja niunię to juz bym zdemontowal wydech, zeby juz wszystko bylo gotowe na przybycie nowego.

Tylko tak sie zastanawiam. Bo ten wydech co go kupilem, to tylnia rura podobno jest kompletna, az do samego cylindra (oczywiscie w tym wydechu puszki nie ma, sa dwie osobne rury do obu cylindrów). Natomiast przednia rura jest typu slip-on, czyli wymaga przedniego kolanka. Więc sie zastanawiam czy bede musial w takim wypadku odłączać to kolanko od cylindra ? Czy da sie tylko odkrecic tylnią cześc przedniego wydechu od przedniego kolanka ? Zaoszczedził bym sobie niepotrzebnej zabawy.
ODPOWIEDZ