Gmole Virago 535

Dodatki i przeróbki do Virago
dimmu
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2014, 11:29
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Gmole Virago 535

Post autor: dimmu »

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Virago 535 jako że jet to mój 1-szy motor po blisko 20 letniej przerwie, chciałbym jego i siebie odrobinę zabezpieczyć przez położeniem się na boku za pomocą gmoli.

W chwili obecnej mam zamontowane takie gmole jak na 1-szym zdjęciu ( załączyłem plik gmole_małe jpg) jednak moim zdaniem one nie wystają na tyle żeby cokolwiek zabezpieczyć, mam rację ??.
Chce je więc zmienić na takie coś: http://allegro.pl/gmol-gmole-yamaha-vir ... 65524.html

Czy te gmole z aukcji są bezpieczniejsze od tych zamontowanych obecnie??
Czy ma sens je wymieniać ??
Załączniki
Małe gmole
Małe gmole
Awatar użytkownika
Tatar
Posty: 156
Rejestracja: 07 września 2008, 12:56
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Pomorze/Mazowsze
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Gmole Virago 535

Post autor: Tatar »

Odkopię temat z innej strony

Jako że ostatnio, niestety, rozbiłem motor, po analizie zniszczeń uznałem, że gmole mogą się jednak przydać.
Aczkolwiek, zastanawia mnie takie coś: przecież gmol jest mocowany do ramy. Czy kiedy gmol przyjmuje na siebie uderzenie, to czy energia uderzenia nie przenosi się na ramę, wykrzywiając ją ? A może to wydumany problem ?
Jak myślicie, wy, którzy posiadacie gmole ?
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Gmole Virago 535

Post autor: grzegorzbr2 »

Tatar pisze:Odkopię temat z innej strony

Jako że ostatnio, niestety, rozbiłem motor, po analizie zniszczeń uznałem, że gmole mogą się jednak przydać.
Aczkolwiek, zastanawia mnie takie coś: przecież gmol jest mocowany do ramy. Czy kiedy gmol przyjmuje na siebie uderzenie, to czy energia uderzenia nie przenosi się na ramę, wykrzywiając ją ? A może to wydumany problem ?
Jak myślicie, wy, którzy posiadacie gmole ?
Problem wydumany, gmol i jego mocowania amortyzują i pochłaniają siłę bocznego udeżenia przy szlifie, no chyba że przywalisz czołowo od koła to rama może ulec odkształcenia.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Gmole Virago 535

Post autor: e_gregor »

Tatar pisze:Odkopię temat z innej strony

Jako że ostatnio, niestety, rozbiłem motor, po analizie zniszczeń uznałem, że gmole mogą się jednak przydać.
Aczkolwiek, zastanawia mnie takie coś: przecież gmol jest mocowany do ramy. Czy kiedy gmol przyjmuje na siebie uderzenie, to czy energia uderzenia nie przenosi się na ramę, wykrzywiając ją ? A może to wydumany problem ?
Jak myślicie, wy, którzy posiadacie gmole ?
A j uważam, że nie wydumałeś problemu. Hak w aucie przed małą stłuczką uchroni ale przy większym dzwonie wygnie auto w pół. Tak samo gmol przy małej glebie zabezpieczy a przy dużej może pogiąć ramę. Dużo też zależy od wykonania oraz projektu gmola.
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
Digidy1
Posty: 252
Rejestracja: 11 października 2013, 22:16
Motocykl: XV 535 94r.
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Wiek: 31
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gmole Virago 535

Post autor: Digidy1 »

A ja chciałbym się dowiedzieć o jaką szerokość ma gmol od sępiołka
http://allegro.pl/gmol-gmole-z-podnozka ... 87494.html

Bo motong musze wprowadzać przez drzwi póki co wsiadam i wjeżdzam to mam jeszcze luzu około 10 cm z każdej strony, przy prostej kierownicy :)
Tomek

Born To Be Wild
ODPOWIEDZ