wybebeszanie wydechów

Dodatki i przeróbki do Virago
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: ParamonoV »

Ja chyba kupie przelotówki do swojej 125:D A co mi tam! Tylko boję się tego cośtam z wydostawaniem się paliwa... nie pamiętam dokładnie bo czytałem co drugie zdanie;) Nie wiecie co grozi za zbyt głośny wydech? Bo jeśli chodzi o sąsiadów, no może nie tyle o sąsiadów co o mieszkańców mojej wioski nie jest zbyt ciekawie;) Zadzwonili na policję jak mi spadł wąż z wydech w skuterze (dźwięk był naprawdę hardkorowy na wolnych:D na wysokich to wiadomo - odkurzacz;)) Teraz policję widzę codziennie;) Nawet po kilka razy - próbują mnie upolować na mojej Virażce, ale ja się nie daje;) Nie mogą zgrać się z czasem;)
klem
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: klem »

ParamonoV pisze:Ja chyba kupie przelotówki do swojej 125:D A co mi tam! Tylko boję się tego cośtam z wydostawaniem się paliwa... nie pamiętam dokładnie bo czytałem co drugie zdanie;) Nie wiecie co grozi za zbyt głośny wydech? Bo jeśli chodzi o sąsiadów, no może nie tyle o sąsiadów co o mieszkańców mojej wioski nie jest zbyt ciekawie;) Zadzwonili na policję jak mi spadł wąż z wydech w skuterze (dźwięk był naprawdę hardkorowy na wolnych:D na wysokich to wiadomo - odkurzacz;)) Teraz policję widzę codziennie;) Nawet po kilka razy - próbują mnie upolować na mojej Virażce, ale ja się nie daje;) Nie mogą zgrać się z czasem;)
jak przekroczysz normę (98dB chyba) to Ci zabiorą dowód jako motocykl niesprawny/uciążliwy dla środowiska
piotr f.
Posty: 114
Rejestracja: 09 kwietnia 2009, 10:01
Motocykl: vs1400 nie dawno xv 920
Lokalizacja: Strzyżów - Żarnowa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: piotr f. »

Będziemy się martwić jak zabiorą nam dowody rejestracyjne a na rażie decybele na max
piotr f.
JEŚLI ROBISZ COŚ
ŻLE TO RÓB TO DOBRZE!
Pozdrawiam wszystkich.
slaaneesh
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: slaaneesh »

Od miesiąca mam Virago 1100 i przeszkadza mi, że słyszę głośniej "hałas silnika" niż wydechy. Po przeczytaniu wątku odważyłem się rozwiercić. Ku memu zdziwieniu okazało się, że każda rurka ma już zrobione 3 dziurki 10mm wiertłem. Zastanawiałem się, czy powiększenie dziur da jakiś efekt. Dało :)
Dźwięk zrobił się odrobinę głośniejszy, ale przede wszystkim dostał pięknego basu :)
Wypróbuję jak się będzie sprawdzał i w razie potrzeby będę myślał o całkowitym wypraniu, choć bardzo się boję, żeby nie było za głośno.
Czy w okolicy Bochni/Krakowa ktoś ma wyprane tłumiki seryjne w 1100, żebym mógł podskoczyć i posłuchać?

W każdym razie wiercić polecam, bo troszkę głośniej, a znacznie ładniej basem daje :D
Awatar użytkownika
azrael88
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009, 14:34
Motocykl: DragStar 1100 Custom '02
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: azrael88 »

Właśnie odłożyłem wiertarkę. 3 dziurki na rurę, każdą 6mm, szczerze mówiąc nie słyszę na jałowym zadnej różnicy, zobaczymy jak w czasie jazdy. Hmm... może wiertło szóstka to za mało? Tylko takie znalazłem do metalu :neutral:
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: EDDIE »

Weź wiertło co najmniej 10mm, a im większe tym lepsze. I otworów co najmniej 6 lub 8.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
S_K_W_A_R_A
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: S_K_W_A_R_A »

ja użyłem pręta zbrojeniowego zaostrzonego i kawałek po kawałki wycinałem te przegrody teraz wydech jest pusty i głośny ale bez przesady, bardzo ładnie gada
Awatar użytkownika
azrael88
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009, 14:34
Motocykl: DragStar 1100 Custom '02
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: azrael88 »

EDDIE: powiększyłem do 8mm, zaczyna się wydobywać coś a'la bas, będę kontynuował akcję "wiertacz" :mrgreen:
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: EDDIE »

Ja jutro wiercę tłumiki :grin:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
hatsan
Posty: 104
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 15:57
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: woj. opolskie
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: hatsan »

Witam,chciałem zmienić dźwięk w Virago 1100, bo był bardzo cichy, mam wydechy z cienkimi rurkami na końcu. Z tych rurek wyjąłem siatkę wytłumiającą i jakąś wełnę,, ale dźwięk mało się zmienił, ale zaczęło lekko "fukać" przy schodeniu z obrotów. Jak mam wybebeszyć te tłumiki żeby ładnie grały? Lepiej wybić element zaznaczony na czerwono czy na zielono?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef3 ... df1e7.html

Jak to zrobić? tą blachę porozwiercać wiertarką a potem wyjąć/wybić, czy wokół młotkiem i śrubokrętem? Proszę o odpowiedź, bo teraz dźwięk ani nie jest głośniejszy, ani bardziej basowy, tylko tak gwiżdże... :cry:
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: kilim69 »

Zielone tniesz (same ucięcie daje tyle co nic) a czerwone (ta blaszkę da się chyba jakoś wyjąć) wiercisz i wyciągasz wkład z środka wtedy już masz lekki basik, dalej jest kolejna przegroda która możesz sobie rozwiercić dookoła i wyciągnąć. ja wywaliłem wszystko osobiście aż do puszki i wstawiłem zwężkę z rurki z otworkami wtedy jest głośno ale nie dudni tylko basowo gra. Pozdro
hatsan
Posty: 104
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 15:57
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: woj. opolskie
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: hatsan »

Czyli konstrukcja jest podobna do tłumików w 535?
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Balwi »

Tak, wywal wszystkie przegrody po stronie czerwonego kółka. Polecam długi przecinak/śrubokręt i dobry młotek. U mnie każda przegroda trzymała się na trzech heftach, wystarczyło odpowiednio mocno przywalić w każdą i puszczała :wink: .
hatsan
Posty: 104
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 15:57
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: woj. opolskie
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: hatsan »

Witam,zdecydowałem się na lekkie modernizacje w tłumikach, obciąłem te cienkie rurki z tłumików, wywaliłem okrągłą blaszkę, a potem ponawiercałem dookoła i wyjąłem jedną przegrodę ze zwężką. Głos jest niesamowity, podczas redukcji, kolega który stał jakieś 300-400 metrów ode mnie porównał głos do bombardowania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Wrz 03, 2009 8:58 pm ]
Nagrałem dźwięk Virago, ale nie słychać zbyt dobrze bo nagrane telefonem...

http://www.youtube.com/watch?v=mGEX2OjUenI
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Przemysl »

ja dziś wierciłem wydechy w swojej 250 , oczywiście dzwięk nie do porównania , nie ten motocykl :wink: Na seryjnych wydechach chodzi jak 50ccm ... teraz już o wiele lepiej. Choć wydaje mi się że będzie konieczna regulacja gaźnika , na 2 biegu jak jadę na jałowym i dam lekko gazu to reakcja jest trochę lipna , trzeba trochę poczekać aż zareaguje. v-max bez zmian , przyspieszenie chyba niewiele spadło - tak jak mówiłem wcześniej , trzeba będzie w zime zajrzeć do gaźnika i być może zwiększyć mu trochę dawkę.

Ale dzwięk nie do porównania a zrobiłem dopiero po 7 dziurek/wydech wiertłem M5 :wink:
polecam :razz:
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: kilim69 »

Niezłe brzmienie hatsan jak przymocowałeś te rurki co wystają z oryginalnych wydechów

fotki zwezki które wstawiłem
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e6 ... 373bd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c3 ... f37a.htmll

pozdro
hatsan
Posty: 104
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 15:57
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: woj. opolskie
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: hatsan »

Wbiłem je na wcisk. Bardzo dobrze weszły i nawet się trzymają, bo jak wierciłem pierwszą przegrodę, to wierciłem ją wokół wiertłem i brzegi były takie poharatane, spiłowałem lekko pilnikiem i wbiłem te rury. Wcale się nie ruszają i do dzisiaj są na swoim miejscu. :mrgreen: :grin:
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: kilim69 »

Dzięki
pozdro
kuba17
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: kuba17 »

a wie ktos moze jak sciagnac albo czy w ogole sie da sciagnac same tlumiki i wymienic je na przelotowe w Xv 125 ? ;)bo chciałbym sobie zmienic a z tego co mi sie wydawało to nie bardzo same tylko caly wydech:/ a to raczej odpada.
hatsan
Posty: 104
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 15:57
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: woj. opolskie
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: hatsan »

Witam, czy po przeróbkach wydechów mogą się rozregulować zawory :?: Pozdrawiam :nazdrowie:
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: EDDIE »

Nie słyszałem o tym. Gaźnik do regulacji, tak ale zawory... :roll:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: mariusz757 »

a ja slyszalem i tego sie caly czas trzymalem, ze jak jest gaznik to nie trzeba po wybebeszaniu nic regulowac. co innego z wtryskiem
ale niech kazdy lepiej robi po swojemu
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Flower »

teraz będziemy się tak wymieniać :P ja natomiast słyszałem tak... jeśli wycinamy puszkę to obowiązkowo regulujemy gaźniki, ale jeżeli tylko wyciągamy wytłumienie z końcowych rur to nie trzeba ;) i słyszałem to na naszym wspaniałym forum.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: leszekk »

To nie trzeba słuchać, wystarczy pomyśleć.
Ingerujesz w układ wydechowy - najprawdopodobniej zmieniasz opory z jakimi spaliny wydostają się z silnika, co z kolei może mieć wpływ na napełnianie/opróżnianie cylindra a więc może mieć wpływ na proces spalania mieszanki w cylindrze. Nie twierdzę, że każda ingerencja w wydech wymaga diametralnie różnego ustawienia gaźników, zapłonu czy czego bądź innego. Najprawdopodobniej w większości przypadków takich ingerencji ustawienia przed i po będą się mieścić w granicach tolerancji ustawień albo rozbieżności wynikać będą z tego, że od ostatniej regulacji przejechałeś tych kilka tysięcy. Jednakże zdrowy rozsądek nakazuje przynajmniej sprawdzić to i owo.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
jarenty84
Posty: 88
Rejestracja: 21 października 2009, 20:36
Motocykl: xv750+5 zabytków
Lokalizacja: Kobiór
Wiek: 39
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: jarenty84 »

A ma może ktoś, albo kombinował z czymś takim jak regulacja głośności??? Kumpel miał w intruderze coś takiego. Miał tam taką wajchę którą się przestawiało na cichy albo głośny.
ODPOWIEDZ