wybebeszanie wydechów

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: wolbi »

Samurai, wypruj jedna rure i zobacz czy efekt cie zadowala. Mnie osobiscie bardzo sie podobalo i na chwile obecna jedno cygaro mi wystacza. Roznice poczujesz od razu jak uslyszysz ten fajny basik. A jak bedzie jeszcze malo zadowalajaco to sobie i druga doprawisz
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: samurai »

I mam problem tzn nie wiem na jakiej Virago robil to mmm757 tworzac ta instrukcje. U mnie wyglada to troche inaczej te fajki w srodki wlasciwie wychodza na wierzch z wlasciwej rury a czesc ktora laczy je z rura nie jest prosta tylko pod kątem a tak wogole to wyglada jakby to byla dopiero jakas zaslepka czy cos przed wlasciwym laczeniem. (cholera wie czy mnie zrozumiecie) hehehe
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: wolbi »

Mam 535 i robilem wg instrukcji mmm757. Rzeczyiscie te cienkie tlumiki wychodza z cygara.
ta zaslepka to wlasciwie mocowanie wkladu tlumika. Musisz je obwiercic tak jak w instrukcji mmm757. W ktoryms miejscu natrafisz na grubszy metal do przewiercenia (z tym sie nameczylem najdluzej), to wlasnie ten kawalek glownie trzyma wklad tlumika. Jak obwiercisz dookola wszystko, musisz wziasc kombinerki i mocno pociagnac. Ja sie tu napocilem jak cholera, prawie rodzine zawolalalem zeby pomogli, a na moto najlepiej jak ktos usiadzie bo cholersto ciezko wychodzi i motor caly lata :)
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: samurai »

Ok jak mówisz tak zrobie. Czas się wziąsc za rozpie... nie no spokojnie. W tym tyg mam to nadzieje zrobic. Dzieki
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: pestek »

samurai pisze:...Więc czy opłaca się wypruc tylko jedną "rurke" czy odrazu zabierac się za dwie. Czy wogole da jakaś znaczącą wyprucie jednej?
na pewno da różnicę, myślę nawet ze wyprucie drugiej da mniejszą różnicę niz tej pierwszej (jeśli się mylę to koledzy mnie poprawcie)
Zawsze możesz sobie drugą zostawic na potem.
Ja jestem dopiero po etapie wiercenia kliku otworów i już słychać różnice. Oczywiście na wiosnę idę dalej, wypruwam całe, albo zostawię tylko tyle żeby sie trzymało.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: mariusz757 »

te fotki sa z wybebeszania w 535
ale kazde inne moto ma podobnie
tyle ze inny ksztalt moze wydechu
ale flaki trzymaja sie tak samo

he he mam juz kilka kompletow tych wnetrznosci na pamiatke
RadaR
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: RadaR »

Mam wydechy z uciętymi gwizdkami , dżwięk jak na moje ucho i moją dzielnice wystarczający , przynajmniej na tą chwile
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2008, 13:40 przez RadaR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: KoSS »

Nie jestem pewien ale jak sie wybebesza to musisz to zrobić w obydwu rurkach, z tego co się orientuje obydwa wydechy włącznie z kolektorami muszą mieć równe długości i średnice bo inaczej silnik pracuje nie równo nawet w plastikach jak przechodzą na przykład 4w1 to dwa kolektory krótsze robią o większej średnicy tak aby wyrównać ciśnienia pomiędzy cylindrami, chociaż w 535 jest chyba puszka a dopiero z niej wychodzą wydechy jaeśli tak jest to może być jeden wybebeszony. A i tak przy dłuższych wycieczkach będą ci kazać jechać 500m za grupą :mrgreen:
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
swierq
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: swierq »

No.. ja też użyłem, wiertay, młotka itp, ale. zostawiłem cygara, wyciągnąłłem zaślepki i wokół cygar już w tym grubym tyumilu strzeliłem po 8 dziurek 8ką i... jak dla mnie to efekt zadawalający, a dla policmena tłumik wygląda jak tłumik. :-)

pozdrawiam
Mateusz
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Mateusz »

http://pl.youtube.com/watch?v=rsCxiWSs-y4 a czy ktos tak wybebeszyl 535?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: ayo007 »

..dobry efekt, ale nie na dłuzszą trasę.. trza by miec dwa komplety wydechów..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Dono »

Mateusz pisze:http://pl.youtube.com/watch?v=rsCxiWSs-y4 a czy ktos tak wybebeszyl 535?
ale że co? tam nie ma puszki z dołu czy jak?

(fajny motyw z odpalaniem na pilota :rock: )
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: samurai »

Nawet gośc który kręcił stwierdził że za głośny.
swierq
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: swierq »

Jak ktoś ma tłumiki z cygarami bo chyba tak się to nazywa to polecam moją metode, bo jak sie znusi mozna spowrotem zaślepić tą zodobną zaślepką i juz po klopocie, a dżwięk jest super mino ze niejest tak glosny by alarmy w autach włączać. Postaram sie zrobić fotki i pokazac o czym pisze, a jak sie jedzie i nieprzekracza 4 tys/obr to można spokojnie jechac i niebać sie samego siebie :-)

pozdrawiam
RadaR
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: RadaR »

Chciałem zastosowac metode swierq . Gwistków nie mam , ktoś je bestialsko potraktował boszką , ale do rzeczy:
przygotowałem wiertare , przecinaki , obcęgi , młotki itd. itp. zdjąłem zaślepki i moim oczom ukazały się dziury :shock: , dziury stworzone przez koleżanke rdze , cóż nie było za bardzo wczym wiercić ani po co łatać , w związku z powyższym wybrałem metode mmm757 :rock:
taka mała porada : po wybebeszeniu nie testowac w garażu :shock: :twisted:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: kyller »

dono pisze:
Mateusz pisze:http://pl.youtube.com/watch?v=rsCxiWSs-y4 a czy ktos tak wybebeszyl 535?
ale że co? tam nie ma puszki z dołu czy jak?
no nie ma
ja tez nie mam puszki u dołu i jest to niejaki problem bo to ta puscha wyrównuje cisnienia (komora rozpręzna) jak si eja wywali to trzeba dawac wydech 2 w 1 albo wymienic kolanka na inaczej uklaształtowane bo inaczej sie cuda dzieja
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: kilim69 »

Mam pytanko
wyciągacie cos jeszcze ze środka wydechów (750 -1100) bo u mnie po wywierceniu otworków i wyciagnięciu tego wkładu została jakaś blaszka z 3 otworkami jakieś 15 cm od końca wydechów. Da się to jakoś wyciągnąć?
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: mariusz757 »

w wydechach jest czasami kilka przegród i to pewnie jedna z nich
jak wybebeszyłeś te ostatnie to efekt powinien byc zadowalający
i radzę te znajdujące się głębiej w wydechach już zostawic
ciężko wtedy wyregulowac gaźniki
Ostatnio zmieniony 20 maja 2008, 08:50 przez mariusz757, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: kilim69 »

to dalej juz nie bede wybebeszać :)
pozdrawiam
Kalipsa
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Kalipsa »

swierq pisze:strzeliłem po 8 dziurek 8ką i... jak dla mnie to efekt zadawalający
Wczoraj zrobilam tak samo i to moim zdaniem jest wystarczajace :wink:
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Kożuch »

A ja obciąłem te cieńkie rurki w 750 i obroty mi skoczyły na prawie 2 tyś, co teraz, regulacja gaźników czy wystarczy samemu coś podregulować?
Dzięki za pomoc
Obrazek
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 111
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Dołaczyłem do "wybebeszonych" ;) Melduję że wybrałem metodę zaostrzonego śrubokręta i młotka. Poszło jak z płatka. Odpaliłem....szok :grin: (w sensie pozytywnym) Moc na moje wyczucie bez zmian. Nic nie strzela nic nie prycha etc. Jestem świeżo po regulacji gaźników to chyba mi wyregulowali pod wybebeszone tłumiki ;) Dodatkowy efekt pozytywny to kierowcy jakby chętniej mi zjeżdżają z drogi w korku ;) Polecam niezdecydowanym. Aha jak się komuś znudzi to osobiście nie widzę problemu z wspawaniem.
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: kilim69 »

Myślałem ze wybebeszanie wkładów z cygar wystarczy ale ostatnio widziałem virówkę z całkowicie wywalona puszka i to jest dopiero brzmienie :d dlatego mam pytanko czy ktoś z was usuwał wszystko z wydechu w 750/1100 ?? I wie jak to się po kolei robi?
Berek
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Berek »

chicken to robił zapytaj na privie może pomoże :cool:
Awatar użytkownika
młody
Posty: 154
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 19:05
Motocykl: XV 750 Virago USiA
Lokalizacja: Skierbieszów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: młody »

Kożuch pisze:A ja obciąłem te cieńkie rurki w 750 i obroty mi skoczyły na prawie 2 tyś, co teraz, regulacja gaźników czy wystarczy samemu coś podregulować?
Dzięki za pomoc
Jak odciąłem też te rurki ale obroty pozoskały bez zmian. W mojej maszynie wzrosła tak mi się wydaje też moc. Na seryjnym wydechu z virago wyciągnąłem 150km/h, po przeróbce 180km/h. Rozgrzej silnik i ustaw obroty. Powinno być dobrze. Po obcięciu tych rurek z wydechu nie ma sensu robić synchronizacji gaźników, obcięcie nic nie zmienia.
ODPOWIEDZ